Strona 1 z 1

Pustaki budowlane - cena

: 11 sty 2019, 11:12
autor: sKaLpeL
Obecnie cena pustaków śniadowski i ytong waha się w granicach 8,50-8,80

Podobno mimo zimy pustaki schodzą cały czas, dlatego cena nie spadła w tym okresie.

Tutaj moje pytanie, myślicie że cena wzrośnie (tak mówią pracownicy składów budowlanych) czy zmaleje (rynek się nasyci i sprzedaż spadnie)

Nie wiem czy zrobić zakupy już teraz czy poczekać do wiosny.

Ewentualnie może ktoś wie gdzie da się kupić jeszcze taniej niż 8,50 z dowozem i rozładunkiem ?

Re: Pustaki budowlane - cena

: 11 sty 2019, 14:05
autor: bobo92bobo
W Różanie jest jakiś skład budowlany. Tam się zorientuj. Niektóre materiały mają tańsze niż u nas tylko nie wiem jak liczą transport

Re: Pustaki budowlane - cena

: 14 sty 2019, 8:12
autor: kambal
Znam sytuacje, gdzie ludzie kupowali pustaki ytonga z Krakowa, bo z dowozem było taniej niż u nas w okolicy. Zorientuj się i dalej w Polsce, bo może się okazać, że da się sporo zaoszędzić a transport wcale nie będzie aż tak drogi jak może się wydawać.

Re: Pustaki budowlane - cena

: 15 sty 2019, 15:27
autor: tomasz007
Ceny na rynku materiałów budowlanych będą rosły- trudno powiedzieć kiedy bańka pęknie i ceny spadną.

Jeżeli chcesz kupić bloczki ytonga lub prefbetu (lub H+H) tzn że zamierzasz budować dom czy inną nieruchomość. Dobrze było by wiedzieć ile sztuk bloczka potrzebujesz. Różnica ceny na bloczku może się różnić o kilkanaście groszy a przy ilości potrzebnej do zbudowania domu różnica w cenie może być już bardziej znacząca ( 35 groszy różnicy na 1000 bloczków 350 złotych różnicy- dupy nie urywa).

Możesz orientować się u lokalnych dostawców jak i w dalszej okolicy- skład w Różanie jest znany z niższych cen. Przy pytaniu o bloczek zawsze zaznacz ile tego bloczka chcesz kupić, zapytaj o transport i cenę transportu, pytaj też o palety czy zwrócą Ci całość za palety czy tylko część.
Może okazać się że pieniądze które zaoszczędzisz na bloczku stracisz na transporcie lub zwrocie palet.

A może masz znajomego mającego firmę budowalną, wtedy jest opcja zakupu bloczka prosto od producenta (jeżeli chodzi o ytonga)

Re: Pustaki budowlane - cena

: 10 lut 2019, 12:27
autor: RAFolis
Temat dla mnie ważny bo na ten rok planuje budowę, ale jakoś optymistycznie patrzę na ceny. Moim zdaniem bańka pęka już. Przesilenie usług budowlanych chyba już jest bo jak pytałem kilka firm o koszty i terminy budowy to wcale nie jest już tak strasznie. Terminy na ten rok znajdziesz bez problemu.
Popatrz na ogłoszenia o prace. Nie ma tam jakiegoś nawału.