Strona 1 z 1

Pustaki budowlane - cena

: 11 sty 2019, 11:12
autor: sKaLpeL
Obecnie cena pustaków śniadowski i ytong waha się w granicach 8,50-8,80

Podobno mimo zimy pustaki schodzą cały czas, dlatego cena nie spadła w tym okresie.

Tutaj moje pytanie, myślicie że cena wzrośnie (tak mówią pracownicy składów budowlanych) czy zmaleje (rynek się nasyci i sprzedaż spadnie)

Nie wiem czy zrobić zakupy już teraz czy poczekać do wiosny.

Ewentualnie może ktoś wie gdzie da się kupić jeszcze taniej niż 8,50 z dowozem i rozładunkiem ?

Re: Pustaki budowlane - cena

: 11 sty 2019, 14:05
autor: bobo92bobo
W Różanie jest jakiś skład budowlany. Tam się zorientuj. Niektóre materiały mają tańsze niż u nas tylko nie wiem jak liczą transport

Re: Pustaki budowlane - cena

: 14 sty 2019, 8:12
autor: kambal
Znam sytuacje, gdzie ludzie kupowali pustaki ytonga z Krakowa, bo z dowozem było taniej niż u nas w okolicy. Zorientuj się i dalej w Polsce, bo może się okazać, że da się sporo zaoszędzić a transport wcale nie będzie aż tak drogi jak może się wydawać.

Re: Pustaki budowlane - cena

: 15 sty 2019, 15:27
autor: tomasz007
Ceny na rynku materiałów budowlanych będą rosły- trudno powiedzieć kiedy bańka pęknie i ceny spadną.

Jeżeli chcesz kupić bloczki ytonga lub prefbetu (lub H+H) tzn że zamierzasz budować dom czy inną nieruchomość. Dobrze było by wiedzieć ile sztuk bloczka potrzebujesz. Różnica ceny na bloczku może się różnić o kilkanaście groszy a przy ilości potrzebnej do zbudowania domu różnica w cenie może być już bardziej znacząca ( 35 groszy różnicy na 1000 bloczków 350 złotych różnicy- dupy nie urywa).

Możesz orientować się u lokalnych dostawców jak i w dalszej okolicy- skład w Różanie jest znany z niższych cen. Przy pytaniu o bloczek zawsze zaznacz ile tego bloczka chcesz kupić, zapytaj o transport i cenę transportu, pytaj też o palety czy zwrócą Ci całość za palety czy tylko część.
Może okazać się że pieniądze które zaoszczędzisz na bloczku stracisz na transporcie lub zwrocie palet.

A może masz znajomego mającego firmę budowalną, wtedy jest opcja zakupu bloczka prosto od producenta (jeżeli chodzi o ytonga)