Co, jeśli nie dwa muzea i klasztor?

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Co, jeśli nie dwa muzea i klasztor?

Post autor: Werbia »

- Skoro Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie jest zainteresowane pamiątkami Księży Pallotynów po opracowywaniu teologicznym "Dzienniczka" św. Faustyny Kowalskiej ani autobiografią mistyczną Służebnicy Bożej Marianny Marchockiej oraz innymi pamiątkami związanymi z nią oraz innymi pobożnymi karmelitankami, wszystkie te rzeczy prędzej czy później i tak najprawdopodobniej staną się relikwiami służącymi gdziekolwiek w Polsce lub poza jej granicami wiernym Kościoła Katolickiego lepszym relacjom z zastępami świętych w niebie.

- Zgodnie ze swoim sumieniem mogłam tylko próbować i ostrzegać, i to zrobiłam. Pochodzę z tych stron i dla wielu, którzy mnie znają nie jest tajemnicą, że przez lata pobierałam rentę uczniowską - straciłam ją na zawsze mniej więcej godzinę po katastrofie smoleńskiej... ... ... niektórzy mówią, że przypadek to drugie imię Ducha Świętego - ale ja w tej sytuacji uważam, że z Opus Dei może konkurować tylko "opus Dei". Jeśli mam rację, to co jest Waszym zdaniem aktualnie potrzebne Ostrołęce i ostrołęckim muzealnikom, jeśli nie dwa kościelne muzea i klasztor?
https://werbia.blog.deon.pl
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Co, jeśli nie dwa muzea i klasztor?

Post autor: mondeo »

Klub z masońską muzyka najlepiej o nazwie " 666 " . I plenerowa scena na wakacyjny mini woodstok
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Co, jeśli nie dwa muzea i klasztor?

Post autor: Markqus »

mondeo pisze: 23 lut 2019, 9:18 Klub z masońską muzyka najlepiej o nazwie " 666 " . I plenerowa scena na wakacyjny mini woodstok
Cokolwiek napiszesz Werbia odpowie Ni Z Gruszki Ni Z Pietruszki , dla niej nie liczą się inni jest zainteresowana tylko swoimi postami i wytrwale irytująca.
formatcedwukropek
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 26 paź 2013, 18:12

Re: Co, jeśli nie dwa muzea i klasztor?

Post autor: formatcedwukropek »

Sądząc po twoich postach, Ostrołęce potrzebny jest nowy narybek psychiatrów. Jak widać stara gwardia nie podołała.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Co, jeśli nie dwa muzea i klasztor?

Post autor: Werbia »

mondeo pisze: 23 lut 2019, 9:18 Klub z masońską muzyka najlepiej o nazwie " 666 " . I plenerowa scena na wakacyjny mini woodstok
Jeśli wierzyć legendom iż polska masoneria miała albo i nadal ma główną siedzibę w Filharmonii Narodowej, to masońska muzyka jest grana dość często w kościołach :)

Jak pisał poeta "miej serce i patrzaj w serce". Przez każde zło można znaleźć drogę do Boga i przez każde dobro można drogę do Boga zagubić. Nie szukaj odpowiedzi w znakach tylko sercach Polaków. A jeśli Twoje lub czyjeś serce oskarża Boga, to nie zapominaj, że Bóg jest większy od każdego serca.

Kulturę i politykę łatwiej zmienić niż ludzi. Przydałby się ktoś, kto na forum sejmowym odkręciłby polski cyrk z żołnierzami wyklętymi. Zanim doszło do tragedii smoleńskiej, powinna była to zrobić Archidiecezja Warszawska, ale najwyraźniej nie podołała duszpasterstwu parlamentarzystów. Teraz abp. Nycz w ramach ekspiacyjnych chyba może co najwyżej zamienić się siedzibą z muzeum archidiecezjalnym - muzeum zyskałoby na przestrzeni ekspozycyjnej, a arcybiskup miałby bliżej do archikatedry.
https://werbia.blog.deon.pl
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Co, jeśli nie dwa muzea i klasztor?

Post autor: Tapatik »

Podobno w Choroszczy chcą zrobić muzeum. Mogła byś tam pojechać ze swoimi eksponatami?
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Co, jeśli nie dwa muzea i klasztor?

Post autor: mondeo »

Werbia pisze: 23 lut 2019, 19:08

Jeśli wierzyć legendom
polecam wybrać się na film "kler"
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Co, jeśli nie dwa muzea i klasztor?

Post autor: Werbia »

Tapatik pisze: 24 lut 2019, 9:21 Podobno w Choroszczy chcą zrobić muzeum. Mogła byś tam pojechać ze swoimi eksponatami?
Tylko jeśli otwierałby je tam generał vel prowincjał Księży Pallotynów albo Karmelitów Bosych ... ... ...
mondeo pisze: 24 lut 2019, 16:46
Werbia pisze: 23 lut 2019, 19:08

Jeśli wierzyć legendom
polecam wybrać się na film "kler"
Życie osób świeckich od życia osób duchownych i zakonnych czasem dzieli nie szósty sakrament czy klauzura a niewidzialna przepaść i myślę, że film "Kler" jest owocem właśnie takiej przepaści. - Jak dotąd chyba nikt nie nakręcił filmu, nie obliczył i nie napisał książki o tym, ile księża diecezjalni z prywatnych pieniędzy pochodzących z ofiar na msze święte, kolędę itp. dokładają do kościołów parafialnych, fundują kaplic wewnątrzkościelnych i kościelnych, dokładają do parafialnego Caritasu ... ... ... sami się nigdy tym nie chwalą ...
https://werbia.blog.deon.pl
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Co, jeśli nie dwa muzea i klasztor?

Post autor: Werbia »

https://werbia.blog.deon.pl
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Co, jeśli nie dwa muzea i klasztor?

Post autor: Tapatik »

Werbia pisze: 24 lut 2019, 20:00
Tapatik pisze: 24 lut 2019, 9:21 Podobno w Choroszczy chcą zrobić muzeum. Mogła byś tam pojechać ze swoimi eksponatami?
Tylko jeśli otwierałby je tam generał vel prowincjał Księży Pallotynów albo Karmelitów Bosych ... ... ...

Mogę załatwić Imperatora.

https://www.youtube.com/watch?v=eRlKUj0c5sY
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Co, jeśli nie dwa muzea i klasztor?

Post autor: Werbia »

- Ten teledysk do moich ulubionych nie będzie należał, za bardzo przypomina mi manifestację Związku Zawodowego Pracowników Muzeum Literatury na czele z jego przewodniczącą domagającą się, żebym zwolniła się z pracy. :(
https://werbia.blog.deon.pl
ODPOWIEDZ