Potrzebni społeczni animatorzy zbiórek

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Potrzebni społeczni animatorzy zbiórek

Post autor: Werbia »

Żadnego muzeum nie da się otworzyć bez nakładów finansowych a minister kultury nie chce wyłożyć ani złotówki nie tylko na muzeum poświęcone Bożemu miłosierdziu w Ostrołęce, ale także i na uruchomienie inicjatywy założenia muzeum diecezjalnego w Diecezji Warszawsko-Praskiej, ani na muzeum bł. ks. Michała Sopoćki na Krakowskim Przedmieściu, ani na muzeum sł. Bożej Marianny Marchockiej na warszawskiej Woli, ani na misyjne muzeum Księży Pallotynów w Ołtarzewie - i wydaje mi się, że jeśli polityka kulturalna Polski dalej będzie rozwijała się w takim kierunku, to perełki sakralnej kultury polskiej z pewnością będziemy podziwiali w gablotach zagranicznych muzeów i na wystawach bogatych prywatnych kolekcjonerów, ponieważ księża z czasem będą musieli je sprzedawać, choćby dlatego żeby je uchronić przed przysłowiowym zębem czasu ... ... ...

Mnie się póki co udało z księżmi zorganizować jedną publiczną zbiórkę na kościelne muzeum w Wojciechowicach, na organizowanie publicznych zbiórek w Warszawie nie mam już ani chęci, ani siły .... ... .... ale gdyby ktoś chciał, to w porozumieniu z odpowiednią hierarchią kościelną chyba warto by było uruchmić jakąś zbiórkę na zrzutka.pl albo patronite.pl choćby na konserwację rękopisów Marianny Marchockiej - jest autorką pierwszej polskiej autobiografii mistycznej ... ... ... i szkoda by było gdyby te rękopisy ostetecznie wyjechały za jakiś ocean ... ... ...
https://werbia.blog.deon.pl
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Potrzebni społeczni animatorzy zbiórek

Post autor: Markqus »

Werbia , daj juz spokój . próbujesz znaleźć JELENIA , który będzie realizował Twoje pomysły swoimi rekami.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Potrzebni społeczni animatorzy zbiórek

Post autor: Werbia »

Wcale nie, głową muru nie przebijesz a z masonami nie wygrasz: napisałam w ostatnim roku dwa projekty, jeden do Urzędu Miasta Warszawy a drugi do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dotyczące rozwoju katolickiego muzealnictwa: oba zostały bez jednego słowa wyjaśnienia odrzucone.

- CBOS podaje, że mianem katolików w Polsce określa się od 92 % do 95 % naszego społeczeństwa a co 10. Polak uważa swoją wiarę za głęboką. Więc jeśli w takiej sytuacji Państwa Polskiego nie stać z podatóków katolików na założenie nawet jednego z wymienionych na początku tego postu muzeów, to wszycy księża mają moje błogosławieństwo na prowadzenie międzynarodowego handlu nawet najcenniejszymi polskimi zabytkami sakralnymi - przynajmniej ocalą je od zniszczenia ... ... ...
https://werbia.blog.deon.pl
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Potrzebni społeczni animatorzy zbiórek

Post autor: Markqus »

Werbia , daj juz spokój . próbujesz znaleźć JELENIA , który będzie realizował Twoje pomysły swoimi rękami. Nie chodzi o statystyki TYLKO O TO ŻE TY CHCESZ ŻEBY TWOJE POMYSŁY ( a masz ich setki ) BYŁY REALIZOWANE PRZEZ INNYCH LUDZI , SAMORZĄDY , PAŃSTWO I BÓG WIE JESZCZE KOGO . Zrób coś wreszcie sama - jedyne co to nauczyłaś się odpowiadać na twoje posty publikacjami ni z gruszki ni pietruszki.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Potrzebni społeczni animatorzy zbiórek

Post autor: Werbia »

- Na realizację publicznych projektów niestety są potrzebne publiczne środki finansowe ... ... ... a któż temu zardzi, że w Polsce wydaje się podatki katolików przede wszystkim na masońskie projekty ... ... ... ?
Ostatnio zmieniony 11 lip 2020, 17:05 przez Werbia, łącznie zmieniany 1 raz.
https://werbia.blog.deon.pl
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Potrzebni społeczni animatorzy zbiórek

Post autor: Markqus »

próbuj Werbia , próbuj , jest tylko mały problemik , tyci , tyciuteńki . Te projekty są TWOJE nie PUBLICZNE.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Potrzebni społeczni animatorzy zbiórek

Post autor: Werbia »

:) Odkąd zostały opisane i powyżej opublikowane już trudno uznać je także za prywatne.
https://werbia.blog.deon.pl
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Potrzebni społeczni animatorzy zbiórek

Post autor: Markqus »

Werbia pisze: 11 lip 2020, 17:10 :) Odkąd zostały opisane i powyżej opublikowane już trudno uznać je także za prywatne.
Bzdura do kwadratu .To twoje prywatne przemyślenia i projekty. Które publikujesz TY i TYLKO TY ZA TO odpowiadasz. Poz tym DOŚĆ tej dyskusji , wiem ,że do Ciebie nic nie dotrze , i argumenty innych są dla ciebie nic nie warte . Jedyna słuszna droga to ta którą sama kroczysz . Obiecujesz ,że przestaniesz , odczekujesz jakiś czas i próbujesz dalej robić coś co jest pseudo ewangelizacją.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Potrzebni społeczni animatorzy zbiórek

Post autor: Werbia »

Mylisz się, moge opisywać takie projekty na tym forum lub gdziekolwiek indziej oraz je pisać i składać do różnych instytucji ponieważ dostałam na to pozwolenie Hierarhii Kościoła Katolickiego. -Ale przecież zawsze to pozwolenie może zostać cofnięte; spróbuj złożyćo o to wniosek .... .... ...
https://werbia.blog.deon.pl
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Potrzebni społeczni animatorzy zbiórek

Post autor: Markqus »

Wmawiaj sobie , jakbyś miała pozwolenie , to ROBIŁABYŚ TO Z JAKIMS BODAJBY NAJMIERNIEJSZYM SKUTKIEM ,a tak ,tylko PUSTE słowa.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Potrzebni społeczni animatorzy zbiórek

Post autor: Werbia »

Wydaje Ci się. Księża może nie znają się na wielu sprawach, ale z pewnością znają się na duchowośći i wiedzą, kim są, do czego ich Pan Bóg powołał oraz jaką mają moc.

Bł. ks. Michałą Sopoćkę znałam do niedawna głównie z "Dzienniczka" św. Faustyny, ale niedawno kupiłam sobie jego Wspomnienia i Dziennik. - Jeśli szukasz skutków i znaków, to je tam znajdziesz.
https://werbia.blog.deon.pl
Kficze
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2018, 9:32

Re: Potrzebni społeczni animatorzy zbiórek

Post autor: Kficze »

Markqus, wiem że czasem emocje ponoszą ;) ale po co kamic trolla..
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Potrzebni społeczni animatorzy zbiórek

Post autor: Werbia »

Kiedy nawet kupujesz zwykłą drożdżówkę, to płacisz przy tej okazji podatek - usiądź i policz kiedyś ile tego podatku w ciągu roku łącznie z tym z pensji odprowadzasz do budżetu - jeśli jest Ci wszystko jedno na co uzyskanie od Ciebie pieniądze są przeznaczane przez rządzących w tym kraju, to już Twój problem.
https://werbia.blog.deon.pl
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Potrzebni społeczni animatorzy zbiórek

Post autor: steward »

Kficze pisze: 11 lip 2020, 21:51 Markqus, wiem że czasem emocje ponoszą ;) ale po co kamic trolla..
Dokładnie, kobieta jest ewidentnie do diagnostyki psychiatrycznej a ktoś z nią próbuje dyskutować :D smutna sprawa. :?
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Potrzebni społeczni animatorzy zbiórek

Post autor: Werbia »

Nikt nie jest sędzią we własnej sprawie a osoby wchodzące w jakąkolwiek głębszą duchowość - przy której czasem ma się do czynienia z nadzwyczajnymi zjawiskami - powinny profilaktycznie i na wszelki wypadek konsultować się z psychiatrą.

Tak więc zanim poprosiłam o oświadczenie księży w Wojciechowicach na temat utworzenia kościelnego muzeum, konsultowałam się w tej sprawie z lekarzem psychiatrą-psychoterapeutą Beatą Janke-Klimaszewską oraz poddałam rozeznaniu duchowemu ojca Marka Kępińskiego OCD.

I proszę sobie wyobrazić, że ani księdza Marcina Walickiego SAC, który się pod tym oświadczeniem podpisał, ani ojca Kępińskiego OCD nie wydalono z tego powodu z macierzystej wspólnoty, ani wspomniana lekarz nie straciła przez to prawa wykonywania zawodu ... ... ... ale być może wszyscy czworo jak i każdy z osobna mamy więcej wiary niż minister kultury pieniędzy .... .... .... zwłaszcza, że nie ma mu kto doradzić na czym mógłby sporo zaoszczędzić .... a eksponaty z Muzeum Żołnierzy Wyklętych z szacunkiem dla nich oraz pożytkiem dla wszystkich zainteresowanych można by przecież przenieść do Krypty Zasłużonych pod ostrołęckim sanktuarium a w wirydarzu tego poklasztornego budynku aż się proszą o powieszenie jakieś tablice upamiętniające takowe wydarzenie .... a budynek po ostrołęckiej świątyni masońskiej na Traugutta z pewnością mógłby z pożytkiem dla społeczeństwa zagospodarować Caritas - co prawda byłoby to niezwykłe kukułcze jajo dla Diecezji Łomżyńskiej, ale chyba z opieką nad kukułczymi jajami tutejsi księża są już oswojeni.

- Nawet ks. Sopoćko pisał, że sprawiedliwość Boża jest straszna - jeśli nie powierzymy się modlitwie wstawienniczej Maryi i nie uznamy Jezusa za naszego Pana i Zbawiciela, kto nas przed nią obroni?
https://werbia.blog.deon.pl
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Potrzebni społeczni animatorzy zbiórek

Post autor: steward »

Werbia a będziesz robiła pompki czy przysiady w gaszynchallenge?
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Potrzebni społeczni animatorzy zbiórek

Post autor: Werbia »

- Wydaje mi się że niejaki Łukasz Szumowski bardziej się do takich challengów i ode mnie, i od Ciebie nadaje ... ... ... :)

a poza tym mam nadzieję, że minister finansów z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego puści do obiegu banknoty z jego wizerunkiem oraz z wizerunkiem św. Jana Pawła II -. nie tylko w wersji kolekcjonerskiej .... ... ....
https://werbia.blog.deon.pl
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Potrzebni społeczni animatorzy zbiórek

Post autor: steward »

Werbia pisze: 18 lip 2020, 12:29 a poza tym mam nadzieję, że minister finansów z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego puści do obiegu banknoty z jego wizerunkiem oraz z wizerunkiem św. Jana Pawła II -. nie tylko w wersji kolekcjonerskiej .... ... ....
A ja mam nadzieję, że żadne państwo nie będzie już honorować banknotów twarzami guślarzy i zaboboniarzy.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Potrzebni społeczni animatorzy zbiórek

Post autor: Werbia »

W mojej aktualnej parafii ks. proboszcz aktualnie zbiera na tablicę pamiątkową pamięci pierwszego proboszcza parafii pw. św. Faustyny i Miłosierdzia Bożego na ul. Żytniej w Warszawie i na figurę św. Faustyny Kowalskiej - honoruje wszystkie nominały i banknoty - z czystym sumieniem możesz się dorzucić :)
https://werbia.blog.deon.pl
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Potrzebni społeczni animatorzy zbiórek

Post autor: steward »

Niestety dla Ciebie, nie wspieram finansowo facetów w sukienkach.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Potrzebni społeczni animatorzy zbiórek

Post autor: Werbia »

Chyba jedynym polskim miastem, w którym księża i inne osoby duchowne są traktowani przyzwoicie jest Kraków. - Ale jak pisze św. Paweł w Liście do Koryntian 1 Kor 12,3 (...) nikt bez pomocy Ducha Świętego nie może mówić "Panem jest Jezus"
https://werbia.blog.deon.pl
ODPOWIEDZ