Czy dzisiaj nie mógłby być dzień wolny od pracy?

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Czy dzisiaj nie mógłby być dzień wolny od pracy?

Post autor: Werbia »

Jak podaje Wirtualna Polska: https://wiadomosci.wp.pl/duza-czesc-kat ... 289823873a 8 grudnia wielu katolików w Europie ma dzień wolny od pracy. Natomiast w Polsce przez tyle lat od upadku komunizmu nikt o dzień wolny od pracy w Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny się nie upomniał.

I wydaje mi się, że jako naród jesteśmy w stanie czcić Maryję tylko w spekcie nacjonalistycznym a nie taką, jaką Ona jest.

- Ale cóż ja mogę zdziałać pisząc i wstawiając posty na tym forum .... .... .... może tyle co każdy poeta pisząc wiersze, które w społeczeństwie znaczą raptem tyle, co ujadanie przydrożnego pieska .... ... :(
https://werbia.blog.deon.pl
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Czy dzisiaj nie mógłby być dzień wolny od pracy?

Post autor: mondeo »

nie rozpędzaj się
najpierw dniem wolnym od pracy i świętem należy uznać dzień powstania pewnej rozgłośni radiowej,
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Czy dzisiaj nie mógłby być dzień wolny od pracy?

Post autor: Tapatik »

Mondeo, nie podpowiadaj.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Czy dzisiaj nie mógłby być dzień wolny od pracy?

Post autor: Werbia »

- Aż przykro się człowiekowi robi na myśl, że karmelici przez całą nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny modlili się o jedność i posłuszeństwo dla katolików w Polsce, skoro naszego kraju na duchowość karmelitańską być może w ogóle nie stać ... ... ... ...

Matka Boża może nam u Boga wyprosić wiele łask, tylko czy my w ogóle jesteśmy w stanie je przyjąć ... ? Dzisiaj np. polskie przepisy prawne wielu katolikom w Polsce uniemożliwiły skorzystanie z Godziny Łaski ...

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:
"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".
https://werbia.blog.deon.pl
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Czy dzisiaj nie mógłby być dzień wolny od pracy?

Post autor: Markqus »

Werbia pisze: 08 gru 2021, 17:18 - Ale cóż ja mogę zdziałać pisząc i wstawiając posty na tym forum .... .... .... może tyle co każdy poeta pisząc wiersze, które w społeczeństwie znaczą raptem tyle, co ujadanie przydrożnego pieska .... ... :(
AMEN
Dredu
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2016, 15:07

Re: Czy dzisiaj nie mógłby być dzień wolny od pracy?

Post autor: Dredu »

to święto kościelne. chcesz wolne to weź sobie urlop
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Czy dzisiaj nie mógłby być dzień wolny od pracy?

Post autor: Werbia »

Za to, co tutaj napiszę, mogę już na zawsze dostać urlop z aktualnej pracy, ale szkoda mi ludzi; po raz drugi zatrudniłam się w Spółce Skarbu Państwa, jaka jest Poczta Polska S.A. - za pierwszym razem czułam się gorzej traktowana w pracy niż bezdomna, za drugim nie mogę oprzeć się wrażeniu, że panuje tutaj mobbing jak w jakimś kołchozie, a zmienione kilka lat temu logo firmowe Poczty Polskiej S.A. wzorowane jest na fladze Związku Radzieckiego ... do niedawna wydawało mi się, że wywiad rosyjski w Warszawie mieści się w tym samym budynku, co biura Parlamentu Europejskiego na ul. Jasnej 14 (na którymś ze środkowych pięter jeszcze do niedawna było jakieś rosyjskie biuro), ale może jednak zarząd Poczty Polskiej S.A. z ulicy Rodziny Hiszpańskich 8 zatrudnia więcej rosyjskich szpiegów rozsianych po całej Polsce niż ktokolwiek mógłby przypuszczać ... ... ... i dopóki nic się w tej kwestii nie zmieni, to o urlopie na 8 grudnia też pewnie będzie można w tej pracy tylko pomarzyć ... ...
https://werbia.blog.deon.pl
ODPOWIEDZ