Fundacja "Vera Eikon" kontra struktury hierarchiczne

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Fundacja "Vera Eikon" kontra struktury hierarchiczne

Post autor: Werbia »

Nie wiem, jak to jest dzisiaj, ale kilka lat temu, żeby założyć stowarzyszenie, potrzebne było mni. 15 osób a żeby założyć fundację, minimalny wkład własny i ze 4 zaangażowane w jej prowadzenia osoby.

Z 10 lat temu z błogosławieństwem karmelu napisałam projekt fundacji Vera Eikon. Ale żeby taki projekt miał jakąkolwiek szansę realizacji w Polsce, to chyba musiałby mieć za patrona nie generała zakonu proroków, ale samo Ministerstwo Obrony Narodowej …. … … :crazy:

Przesłanek do założenia takiej fundacji i muzeum wynikających z nauki, historii i kultury hierarchia kościelna nie chce uznać, ale w Piśmie Świętym też przecież one istnieją i wiążą się z Kazaniem na górze https://www.karmel.pl/blogoslawieni-czy ... adac-beda/

W Warszawie z powodzeniem funkcjonuje Centrum Myśli Jana Pawła II, ba! we Wrocławiu nieźle się miewa nawet Muzeum Pana Tadeusza, ale Muzeum Obrazów Miłosierdzia Bożego nie sposób założyć ani w Ostrołęce, która dysponuje odpowiednim zapleczem urbanistycznym, ani w Warszawie, która dysponuje odpowiednim zapleczem intelektualnym.

Ja już mam dość inicjatyw społecznych i świetnie się czuję w towarzystwie 24 liter polskiego alfabetu, z którymi zdecydowanie łatwiej niż z ludźmi i instytucjami realizuje się przeróżne projekty. Ale że żyjemy już nawet nie w erze obrazu tylko multimediów i myślę, że Muzeum Obrazów Miłosierdzia Bożego warto by było jednak gdzieś, kiedyś założyć – niestety od czasu, gdy pisałam taki projekt fundacji, kilka razy zmieniałam laptopa i niestety nigdzie go nie zapisałam – gdyby jednak ktoś, kiedyś był fundacją Vera Eikon i takim muzeum zainteresowany, to i kuria w Łomży i ratusz w Ostrołęce chyba mają porządne archiwa – ale czy samo Ministerstwo Obrony Narodowej kiedykolwiek poprze taki projekt ... ... ... ? :crazy:
https://werbia.blog.deon.pl
ODPOWIEDZ