Czy można sprowadzić polonica z Watykanu do Ostrołęki?

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Czy można sprowadzić polonica z Watykanu do Ostrołęki?

Post autor: Werbia »

Od 2012 r. starałam się bezskutecznie o budynek i środki finansowe na założenie jakiegoś przyparafialnego muzeum w Ostrołęce. Niezłą lokalizacją na takie muzeum byłby zabytek przy Al. I Armii Wojska Polskiego 23. Hierarchia Kościelna zadeklarowała możliwość zdeponowania w par. pw. św. Wojciecha B.M. w Ostrołęce pamiątek po opracowywaniu teologicznym "Dzienniczka" św. Faustyny Kowalskiej, które znalazły się w Watykanie na życzenie Jana Pawła II. Otwarcie tego muzeum mogłoby zapoczątkować lepszą współpracę Państwa Polskiego i Kościoła w zakresie opieki także i nad innymi polonicami na Watykanie i negocjacje dotyczące możliwości sprowadzania ich do Polski ... ... ... dlatego na otwarcie tego przyparafialnego muzeum może pofatygować się do Ostrołęki nawet i sam minister Gliński ... ....

Przejeżdżając ostatnio przez Ostrołękę zauważyłam, że zabytek przy Al. I Armii Wojska Polskiego 23, o który starałam się na muzeum w Wojciechowicach jest akurat remontowany, więc pewnie ma jakiegoś inwestora. - Gdyby ktoś z Was posiadał do niego kontakt, byłabym wdzięczna za podzielenie się taką informacją na priw lub w komentarzu.

Przed laty zainteresowałam się możliwościami założenia muzeum przy parafii, ponieważ bardzo długo byłam osobą bezrobotną i chciałam zorganizować sobie miejsce pracy, teraz moje intencje zajmowania się tą tematyką nieco uległy zmianie, ale niewykluczone, że z moją pracą też je można połączyć. Księża Pallotyni nie mają zbyt dużego doświadczenia w prowadzeniu działalności muzealnej, i akurat wspomniany budynek może im się wydawać za duży do zagospodarowania na cele przyparafialnego muzeum - dlatego istnieje także ewentualna możliwość wsparcia tej inicjatywy przez mojego aktualnego Pracodawcę, którym jest Poczta Polska S.A. poprzez wynajęcie części tego budynku na cele usług pocztowych, ale zarządzający wspomnianym budynkiem musiałby taką ofertę Poczcie Polskiej przedstawić. - Bo choć sprowadzanie poloniców leży w interesie Państwa Polskiego, to - jak to się nieraz mówi - nikt Ostrołęki ani Ostrołęczan nie będzie uszczęśliwiał na siłę ... ... ...
https://werbia.blog.deon.pl
ODPOWIEDZ