Honorowi Dawcy Krwi

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Awatar użytkownika
rbk
chorąży
Posty: 441
Rejestracja: 15 paź 2006, 13:16
Lokalizacja: Ostrołeka

Honorowi Dawcy Krwi

Post autor: rbk »

Siema kto jest honorowym dawca krwi?Moze ktos wie jakie sa przywileje honorowego dawcy?Ja jestem honorowym dawca ale sie nieinteresowałem zbytnio tym:)
"Życie się toczy chodź czas się zatrzymał, modle sie do Boga abym wytrzymał..."
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: steward »

Honorowym Dawcą będziesz jak oddasz conajmniej 20L krwi, narazie jesteś "krwiodawcą". W ostroleckiej stacji krwiodawstwa jest napisane jakie sa ulgi, ale powiem Ci ze sa b. duze. Tyle ze 20L to tez nie malo...
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

40 razy trzeba oddać, tak? Bo z tego co wiem, to po 500ml się oddaje.

Z tego co pamiętam to trzeba regularnie co 3 miesiące, ale to już wtedy, gdy jest się "zaawansowanym" krwiodawcą. Na początku chyba trzeba robić większe przerwy.
jarpen
starszy kapral
Posty: 199
Rejestracja: 31 lip 2005, 13:45

Post autor: jarpen »

dostajesz czekoladę, bo wspomaga syntezę krwi
Awatar użytkownika
rbk
chorąży
Posty: 441
Rejestracja: 15 paź 2006, 13:16
Lokalizacja: Ostrołeka

Post autor: rbk »

steward pisze:Honorowym Dawcą będziesz jak oddasz conajmniej 20L krwi, narazie jesteś "krwiodawcą". W ostroleckiej stacji krwiodawstwa jest napisane jakie sa ulgi, ale powiem Ci ze sa b. duze. Tyle ze 20L to tez nie malo...
Nie zgodze sie z toba kolego...Oddaje sie po 450ml krwi...I jak oddajesz drugi raz to automatycznie stajesz sie honorowym dawca...A po oddaniu 20l krwi to jestes "zasłużonym" honorowym dawca...I dostajesz brązowo odznake...Zreszto spojz na legitymacje..."Legitymacja Honorowego Dawcy KRWI"...Tak samo na "krewkarcie" jest napisane...Wiec...No i mozna oddawac nie czesciej niz co 8tygodni...Dla mnie to wiele plusów chociazby tj. aktualne badania...Zostawiasz swoj nr kom i w razie jakis problemów dzwonia...Chciałbym sie dowiedziec wiecej o przywilejach Honorowego dawcy...Wiem ze napewno w aptece bez kolejki zostajesz obsługiwany...U lekarza to samo...A co wiecej?Wie ktos?
"Życie się toczy chodź czas się zatrzymał, modle sie do Boga abym wytrzymał..."
Awatar użytkownika
rbk
chorąży
Posty: 441
Rejestracja: 15 paź 2006, 13:16
Lokalizacja: Ostrołeka

Post autor: rbk »

jutro mozna krew oddac...Bedzie autobus na bloniach...Ja oddawałem 6tyg temu to niemoge...
"Życie się toczy chodź czas się zatrzymał, modle sie do Boga abym wytrzymał..."
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Post autor: kasia pelasia »

Ja jestem honorowym dawcą krwi, miesiąc temu 14 litrów mi stuknęło :) jakby ktoś kiedyś potrzebował 0 Rh+ to proszę pisać na prv
Awatar użytkownika
rbk
chorąży
Posty: 441
Rejestracja: 15 paź 2006, 13:16
Lokalizacja: Ostrołeka

Post autor: rbk »

kasia pelasia to ty stara baba jestes juz...14litrów to duzooo...ja mam 2,7l i mam 0Rh- :lol: Najrzadziej spotykana grupa krwi...Tylko 25% posiadaczy grupy "0" ma minus
"Życie się toczy chodź czas się zatrzymał, modle sie do Boga abym wytrzymał..."
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Post autor: kasia pelasia »

rbk aż taka stara to nie jestem :), po prostu często oddaję krew - co 12 tygodni, zaczęłam w swoje 18 urodziny i tak się uzbierało.
hagi21
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 07 cze 2007, 21:29

Post autor: hagi21 »

Witam

Nie będę pisał nowego tematu. Mam pytanie w sprawie oddawania krwi. Chciał bym oddać swoją krew ale nie wiem co, gdzie, jak. Może ktoś napisać gdzie się oddaje krew i na jakich zasadach. Z góry dzięki.

Pozdrawiam
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Post autor: kasia pelasia »

Po pierwsze musiasz być pełnoletni i zdrowy. Nie można przechodzić też wcześniej żółtaczki, mieć łuszczycy i jeszcze innych chorób, które są wymienione w formularzu, który za każdym razem wypełniasz gdy idziesz oddawać krew. W dniu, w którym chcesz oddać krew powinieneś być wypoczęty, wyspany, trzeźwy i powinieneś zjeść lekkie śniadanie. W celu oddania w Ostrołęce należy zgłosić się między 8.00 a 10.00 do starego szpitala. Jak wejdziesz to po prawej stronie są schody, idziesz na ostatnie piętro i w lewo. Tam miłe panie wszystko Ci dokładnie wytłumaczą. Weż dowód osobisty. Powodzenia
zyrtex
kapral
Posty: 117
Rejestracja: 03 paź 2007, 13:04

Post autor: zyrtex »

i doba przed oddaniem zero alkoholu
ODPOWIEDZ