Koszt Sprowadzenia Auta Z Norwegi?

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
kalamarek
starszy szeregowy
Posty: 83
Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:33

Koszt Sprowadzenia Auta Z Norwegi?

Post autor: kalamarek »

Tak Jak W Temacie Ile beda kosztowac wszystkie oplaty i wogole caly koszt sprowadzenia auta z norwegii?? jak ktos moze jeszcze wie dokladniej to np Audi 1.5 z 95r??
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Post autor: grs »

szczerze mowiac z norwegi nie mam pojecia ale co do innych panst jest tak i pewnie tu bedzie podobnie:
-pierwsze co musisz zrobic w polsce przeglad samochodu (100-200 zl)
- potem po przegladzie masz 7 dni na "oclenie" w urzedzie celnym(znaczki skarbowe 15 zl, i tu masz 95 rocznik to juz wiekszy % chyba 65%)
- nastepnie musisz przetlumaczyc "bryf" i umowe kupna (nastepne ok 100-150 zl)
- potem urzad skarbowy ze jestes zwolniony z podatku i wplacic do kasy miasta na ul. bema chyba 200 zl
- i oczywiscie urzad miasta juz rejestrowanie pojazdu, znaczki skarbowe, tablice i nie wiem czy sie cos zmienilo ale jak ja rejestrowalem musialem placic dodatkowo 500 zl na ochrone srodowiska hahaha bo niby zlomowanie zniesli ZLODZIEJSTWO W BIALY DZIEN !!!!!!!!!!!!!!
- a i karta pojazdu 87 zl

ogulem przelicz sobie ile tam zaplacisz za auto, paliwo zebys dojechal do kraju i te koszta co m.in Ci wypisalem nie wiem jak jest z tymi piecioma stowkami co ja akurat placilem moze teraz juz nie trzeba :)

[ Dodano: 01:00, 19.09.2007 ]
* 65% od ceny wpisanej na umowie
Awatar użytkownika
rbk
chorąży
Posty: 441
Rejestracja: 15 paź 2006, 13:16
Lokalizacja: Ostrołeka

Post autor: rbk »

Kiedys mój znajomy chciał sprowadzić sobie autko z norwegi ale wiem ze jakos strasznie nieopłacalnie to wychodziło i zrezygnował...Norwedzy mają popierdzielone prawo strasznie...Wiem bo sam pracuje tam od roku...Jesli chcesz to dam ci nr do tego kolesia i on ci opowie...jak coś to pisz PW
"Życie się toczy chodź czas się zatrzymał, modle sie do Boga abym wytrzymał..."
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Post autor: Infom »

oo i niech mi ktos poda namiary na jakiegos zioma ktory sprowadza auta z zagranicy! bo jestem zainteresowany
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Post autor: grs »

wiesz zajdz do pierwszego lepszego komisu i oni smigaja za granice po auta
polecam na ul. 11 listopada za stacja cpn i za komprexem
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: sKaLpeL »

grs pisze:wiesz zajdz do pierwszego lepszego komisu i oni smigaja za granice po auta
polecam na ul. 11 listopada za stacja cpn i za komprexem
jezeli mowisz o tym obok salonu meblowego EDEN to ja zdecydowanie odradzam :!: :!: :!:
alvityl
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:44

Post autor: alvityl »

qrs prawie (widze data juz dawna , ale mozna poprawic ;P )
- potem po przegladzie masz 7 dni na "oclenie" w urzedzie celnym(znaczki skarbowe 15 zl, i tu masz 95 rocznik to juz wiekszy % chyba 65%)
- potem po przegladzie masz 5 dni na "oclenie" w urzedzie celnym(znaczki skarbowe 15 zl, i tu masz 95 rocznik to juz wiekszy
bla bla bla
Opłaca nie zalezy od rocznika , tylko od pojemnosci a wiec do 2 litrów 3,1% , a powzyej 13.6%

:) Pozdrawiam
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Post autor: grs »

alvityl mozliwe ze teraz licza sobie od poj. silnika
jak sprowadzilem sobie pierwsze i drugie autko to bylo cos takiego ze
do 10 lat placisz 45% wartosci wpisanej na umowie
powyzej 10 lat placisz 65%
mozliwe ze sie cos zmienilo, rok temu w wakacje jeszcze bylo na takiej zasadzie 8)

[ Dodano: 00:14, 24.09.2007 ]
a no dobrze ze poprawisz zeby chlopak wiedzial co i jak
a i mi sie na przyszlosc moze przydac :wink:
alvityl
starszy szeregowy
Posty: 66
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:44

Post autor: alvityl »

No kiedys to była przesada z tym 65% dlatego ludzie wpisywali sobie cenę samochodu na umowie na 100-200E
A teraz na 1000-3000 ;P

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ