Jak wrażenia po debacie Tusk - Kaczyński?

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat

Która opcja wygra wybory 2008?

Czas głosowania minął 20 paź 2007, 8:42

PiS
4
21%
PO
13
68%
PSL
1
5%
LiD
0
Brak głosów
Samoobrona
1
5%
 
Liczba głosów: 19

rip_shit
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 07 cze 2005, 10:07

Jak wrażenia po debacie Tusk - Kaczyński?

Post autor: rip_shit »

Osobiście bardzo się cieszę, że Tusk dokopał 'dyni'. Kaczy pasztet normalnie. PO górą. Ciekaw jestem jak tam na Kurpiach...
Awatar użytkownika
Czuly/Narew88
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Czuly/Narew88 »

Poziom wypowiedzi na tym forum sięgnął bardzo głębokiego dna... :?

A wybory wygra partia z największą liczbą głosów 8)

pozdr nyggaz
Na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści.
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Post autor: Sarcev »

Trzecim, ale za to najgłośniejszym bohaterem wczorajszej debaty telewizyjnej była publiczność zgromadzona w studiu telewizyjnym. Tyle tylko, że zwolennikom pana Donalda Tuska chyba coś się pomyliło, gdyż zachowywali się jak kibice stadionowi nazywani kibolami. Brakowało tylko rzucania krzesłami, petard i plucia na J.Kaczyńskiego. I jeżeli ci zwolennicy pana Donalda Tuska w studiu telewizyjnym stanowili pewne odzwierciedlenie części inteligencji - podobno popierającej Platformę Obywatelską - to przyznam, że ręce opadają na widok takich "inteligentnych" zachowań, świadczących o elementarnym braku kultury a dowodzących zwykłego chamstwa. Radziłbym owym zwolennikom i propagatorom chamstwa w życiu publicznym przeczytać list Ludwika Dorna - skierowany DO WYKSZTAŁCIUCHA, a może coś zrozumieją z tego listu.
Nie jest żadnym odkryciem Ameryki, że dominująca obecnie w Polsce "inteligencja" to zazwyczaj osoby bardzo dobrze wykształcone od strony wykonywanego zawodu, natomiast nie są wykształceni i mają wielkie niedobory od strony etyczno - moralnej. Bardzo często brak im też elementarnych atrybutów honoru. A piątkowa debata telewizyjna jakby tylko potwierdziła tę (niestety) dominującą dotychczas regułę w naszym kraju.
marpap
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 26 wrz 2007, 18:38

Post autor: marpap »

tusk rozwalil "jareczka" w kazdym pytaniu, zawsze go czyms zaskoczyl! super.
to by było na tyle...
GlowA
starszy kapral
Posty: 152
Rejestracja: 23 kwie 2007, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: GlowA »

powiem od początku że nie jestem zwolenikiem ani jednego ani drugiego pana , ale obiektywnie patrząc na całą debate pan Tusk opowiadał to w taki sposób jaki by chcieli usłyszec to ludzie ... poprostu on wyglada na głupiego cwaniaczka który wogole nie wzbudza mego zaufania ...
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: sKaLpeL »

Sarcev podam jeden przykład, Tusk pyta Kaczora o polityke taniego państwa na które w 2008 roku chce wydać 300mln zł na kancelarie swoja i prezydenta, a Kaczor odpowida " My prowadzimy polityke taniego państwa" to sorry ale jak publiczność miała zareagować ? bić mu brawa ? zareagowali bardzo dobrze ŚMIECHEM bo większość tego co mówił kaczor to było poprostu śmiech na sali, Jareczek sobie pomyślał, że jak 2 razy powie coś śmiesznego i się ludzie zaśmieją to wygra debate...

jeżeli teraz dojdzie do debaty Kwaśniewski-Tusk to wybory wygra Tusk, jezeli do takiej debaty nie dojdzie, to wynik nie będzie znany aż do wieczora w niedzilę 21 pazdziernika
Awatar użytkownika
rbk
chorąży
Posty: 441
Rejestracja: 15 paź 2006, 13:16
Lokalizacja: Ostrołeka

Post autor: rbk »

Gangsterzy se pogawedzili tyle...Widac było ze Donaldo miał wiecej asów w rękawie:)
"Życie się toczy chodź czas się zatrzymał, modle sie do Boga abym wytrzymał..."
rip_shit
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 07 cze 2005, 10:07

Post autor: rip_shit »

sKaLpeL pisze:Sarcev Tusk pyta Kaczora o polityke taniego państwa na które w 2008 roku chce wydać 300mln zł, a Kaczor odpowida "My prowadzimy polityke taniego państwa" to sorry ale jak publiczność miała zareagować ? bić mu brawa ? zareagowali bardzo dobrze
POPIERAM!!!

To jest jeden z wielu przykładów jedynie. Kaczka po prostu wymiekła. A na koniec dowalił jeszcze o GORSZYCH DZIECIACH w szkole. No sieczka po prostu...
RaQs
starszy szeregowy
Posty: 65
Rejestracja: 19 wrz 2006, 22:53

Post autor: RaQs »

mam nadzieje ze to juz koniec ery JERRY`ego.. ;] jak slysze w tv kaczke to az mnie krew zalewa.. szok.. jak moze jedna osoba wkurzac..
Dyw
kapral
Posty: 104
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:54

Post autor: Dyw »

Sarcev, popatrz na całokształt sprawowania władzy PiS, ich styl rządzenia i język, jakim się posługują. Jak siedziałem przed TV i słuchałem tego populizmu z ust Kaczyńskiego, to krzyczałem jeszcze głośniej niż publika i wcale nie uważam się za chama czy kibola, tylko szlag mnie trafia kiedy ktoś wygadując bzdury uważa sobie, że w tym kraju żyją sami idioci, którzy wierzą w każde słowo wodza Jarosława ;/
Poza tym to po prostu próba odwrócenia uwagi od sromotnej klęski, jaką poniósł Kaczyński w tej debacie.
Awatar użytkownika
AriS
starszy chorąży
Posty: 454
Rejestracja: 02 cze 2007, 15:40
Lokalizacja: Z nienacka ;F

Post autor: AriS »

Debatę zdecydowanie wygrał Tusk ;p zagłosowałem w sondzie na PO
Jesteśmy Polakami .
W obliczu zła jednoczymy siły .
Nie wybaczamy .
Nie zapominamy .
Oczekujcie nas .
rip_shit
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 07 cze 2005, 10:07

Post autor: rip_shit »

wygląda na to, że PO górą :)

ja się cieszę
mały krzyś
kapral
Posty: 119
Rejestracja: 24 mar 2006, 17:52
Lokalizacja: kurcze

Post autor: mały krzyś »

Ostatnia afera z posłanką i prywatyzacją szpitali nie doda skrzydeł platformie. W tej partii coś złego się dzieje niestety. Nie jest to partia wyraźna i nie wiadomo co sobie myślą w tych głupio-mądrych politycznych główkach.

Obawiam się, że scenariusz z nagrań ze Szczypińską może być autentyczny. Przynajmniej jest logiczny.
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Post autor: Sarcev »

wracajac do Irlandii, co ma do tego wspolnego podatek liniowy? BOgaci beda sie bogacić bardziej a biedni wcale nie odczują tego podatku, juz drugie pokolenie załóżmy dziecko osoby biednej nie bedzie mialo najmniejszych szans na starcie by dogonić tego bogatszego, pomimo iz wcale nie musi byc mniej zdolniejsze. Najlepszym rozwiazaniem jest podatek progresywny taki jaki bedzie obowiązywac od 2009r o ile nikt go nie zmieni...
Dyw
kapral
Posty: 104
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:54

Post autor: Dyw »

Nie rozumiem, co to znaczy mieć szanse dogonić bogatego? To jakiś wyścig za kasą? Tylko mi nie mów, że jeśli ktoś jest dziś zdolny i pracowity, ale pochodzi z biednej rodziny, to nie ma szans na kształcenie i dobrze płatną pracę. Oczywiście, ma trudniej, ale są stypendia, programy pomocy i tym podobne, że spokojnie można skończyć studia, a potem robić niezłą kasę. Mam nawet w rodzinie takie przypadki.
Podatek liniowy ma służyć dynamicznemu rozwojowi gospodarki i uproszczeniu modelu tak, aby zwiększyć inwestycje. I ufam, że PO o to właśnie chodzi, choć nie jestem wielkim entuzjastą tego rozwiązania, bo budzi właśnie kontrowersje natury etycznej. Mimo wszystko liniowy sprawdził się na Słowacji czy w Estonii.
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Post autor: Sarcev »

Dogonic tzn ze na starcie dziecko w którym rodzice zarabiają 1000zł nie bedzie w stanie dorównac nawet malej czesci tego co osoby zarabiającej założmy 10000zł, tym bardziej jesli mówimy o platnych uczelniach, prywatyzacjiach szpitali, nie mówiac o odkladaniu kapitalu na emeryture.Pozatym z takich ulg korzystają zazwyczaj Ci bogatsi, mysle tu o dostep do informacji jak i to iz osoba gorzej sytuowana troszke sie "degraduje" ze tak okresle(nie do konca z jej winy)
Na tyle ile sie znam to Polski nie stac w tej chwili na podatek liniowy, chwalona przez Tuska Irlandia(nawet w Irlandi jak byl mowil ze te tanie podatki mozna skopiowac do polski, po co cos wymyslac jak juz ktos to wymyslił) ma podatek progresywny, wiekszy niż u nas. A malym panstwom jest latwiej osiagnac wiekszy poziom PKB, chociaz przy tym wiekszysz wzroscie sa duzo dalej za nami(nie wiem czy byles na wschodzie? ale ja bylem) Pozatym nic nie mówi sie ze w krajach baltyckich np na Lotwie inflacja siega 10% rocznie!!!! pensje wzrastaja 3o%rocznie, przez co ten kraj nie jest tak atrakcyjny inwestycyjnie.

Napisze jeszcze na jeden temat, poniewaz zbyt zajety i nie mam czasu sie nad tym rozwodzic, a mianowicie nawiazując do ostatnich wypowiedziach Tuska przygotowanych przez sztab podczas debaty, kiedy to pytal co ile kosztuje oraz do jak zalozyc firme krok po kroku! Jesli mowa o firmie to faktycznie jest to dosyc zmudna procedura, natomiast nie to jest najwiekszy problem. Bo przez te papierki mozna przejsc(wiem bo przechodzilem) natomiast najwiekszym problem jest to iż nie moge zalozyc firmy w tej branzy w której swietnie znam, boją sie wlozyc w nia swoje ciezko zarobione pieniadze, bo w przypadku przetargu jestem bez szans! Jako mlody przedsiebiorca jestem przegrany na starcie i akurat nie pisze tego bo tak mi sie wydaje... te papierki to naprawde maly problem, gorszym sa te ukladziki osób uprzywilejowanych...

A to ze ceny rosną, tak jak i pensje to decyduje o tym rynek. Kiedys mielsimy gospodarke zcentralizowaną, walczyslimy o wolnosc pieniadza słowa etc i powinnismy sie z tego tylko cieszyc

Szczerze nie trafiają do mnie te hasla PO, bo tak naprawde jest duzo dróg budowanych i bedzie jeszcze wiecej budowanych niezaleznie kto wygra wybory,tak samp bedą wzrastac pensje, bedzie spadalo bezrobocie, i przez jakis czas PKB etc. Boje sie tylko tego ze jak przejmie wladze PO to zaczną ustawic swoich ludzi w MF, CBA i innych resortach i zanim zapoznają sie , zaczna wprowadzac swoje rzady, rozliczac przeszlosc(tak jak sie deklarują), to zostaną zachamowane niektóre prosesy które sie dokonują. Bo tak naprawde Pis pomimo odmowy koalicji ze strony PO tego naciku i presji, zrobil naprawde duzo dobrego w kraju. Caly czas licze na koalice PiS - PO. Wydaje mi sie iz jest to najlepsze rozwiazanie dla Polski, o ile troszke popusci Tusk i Kaczysnki..
Dyw
kapral
Posty: 104
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:54

Post autor: Dyw »

Po pierwsze, czy będzie liniowy czy nie, to już teraz dzieciak z rodziny zarabiającej 1000 zł nie ma szans w konfrontacji z kimś, kogo rodzice wyciągają 10000 zł. Jak się ma kasę, to można zafundować różne kursy, kółka itp, ale miarą człowieka nie jest to, na ile dodatkowych zajęć uczęszczał.
Po drugie, na uczelnię płatną może iść każdy, kto ma pieniądze i niekoniecznie za wiele w głowie. Ale po to są szkoły wyższe państwowe aby każdy, kto ma chęci i zdolności mógł też się kształcić. Dla biedniejszych są stypendia, zapomogi i kredyty, poza tym zawsze można jakąś robotę dorywczą znaleźć - ogólnie student potrafi. Nie muszę też mówić jakim prestiżem cieszą się uczelnie państwowe, a jakim prywatne.
Po trzecie, za większość usług medycznych nie musimy płacić, więc nie widzę żadnego problemu i nie wiem po co robić z tego wielkie halo, skoro to sfera przypuszczeń.
Po czwarte, dzieci są dziećmi, więc nie muszą odkładać żadnego kapitału na emeryturę, a się uczyć.
Po piąte, bogaci z ulg nie korzystają - ich stać na to, aby za wszystko zapłacić.

To prawda, inflacja na Łotwie wynosi ponad 10%, ale spowodowana jest wzrostem cen na alkohol i papierosy. Poza tym Łotysze mają większy dochód na mieszkańca ($16,000) niż w Polsce ($14,400). I nieprawda, że są za nami. Wyprzedzają nas pod względem gospodarczym.

Skoro się świetnie na czymś znasz, to czego się boisz? Że układ Cię wykończy? To co, CBA może wezwać? A może po prostu za wysoko mierzysz i powinieneś zacząć od czegoś innego, dopiero potem wejść w inny interes. Taki kapitalizm - ktoś był wcześniej i zdobył rynek, więc teraz łatwo go nie odda.

Być może masz rację; pensje będą rosły, nowe drogi będą powstawały i bezrobocie będzie lecieć w dół. A to wszystko niezależnie od rządzącej partii. Ale ja nie chcę, żeby rządziła partia, która operuje językiem podziału, nienawiści, insynuacji i prowadzi perfidną grę polityczną. Mam dość PiS.
ODPOWIEDZ