ORANGE- możliwośc zerwania umów bez kary :)

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
amsterdam
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:59
Lokalizacja: ostrołęka

ORANGE- możliwośc zerwania umów bez kary :)

Post autor: amsterdam »

Takie info dla użytkowników ORANGE:)

Jesli posiadać telefon abonamentowy w sieci ORANGE zgodnie z prawe możecie zerwać umowę nawet tą świeżo podpisaną ( nie później niż 01.12.2007 r) bez ponoszenia kary umownej za zerwanie umowy:) Dlaczego?? :) szczegóły poniżej :)

Wiadomości
UKE zrobiło prezent dla klientów jednej z sieci komórkowych
(Gazeta Wyborcza, pb/08.12.2007, godz. 10:29)
Niemal 5,5 mln abonentów sieci komórkowej Orange będzie mogło wiosną opuścić swego operatora, nie ponosząc żadnej kary za wcześniejsze zerwanie umowy - czytamy w sobotnim wydaniu "Gazety Wyborczej".

Ten niespodziewany prezent zafundował klientom sieci Urząd Komunikacji Elektronicznej. Odkrył on w regulaminie świadczenia usług zapis o trybie reklamacji niezgodny z postanowieniem ministra infrastruktury. Teraz PTK Centertel, operator sieci Orange, musi zapłacić 900 tys. zł kary oraz zmienić regulamin. Te konsekwencje są dla operatora najmniej dotkliwe. Najważniejsze, że każda zmiana regulaminu daje abonentowi prawo do bezkarnego odejścia z sieci. Nawet jeśli niedawno podpisał umowę i dostał telefon w promocyjnej cenie. Tak bowiem skonstruowane jest polskie prawo.

Dla Orange oznaczałoby to katastrofę. Sieć ma co prawda jeszcze 8 mln klientów korzystających z usług przedpłaconych, jednak dla operatora najcenniejsi są ci, którzy podpisali umowę. W trzecim kwartale każdy klient abonamentowy przynosił tej sieci średnio 93 zł miesięcznie, a pre-paidowy zaledwie 23,6 zł.

Anna Streżyńska, prezes UKE, tłumaczy: - Informacja o tym, jak ma przebiegać reklamacja, powinna znaleźć się w regulaminie. Wiem, że konsekwencje zmiany tego dokumentu są dotkliwe dla operatora, ale takie jest prawo.

Orange zapowiedziało, że będzie odwoływać się od decyzji Urzędu.

Pozdrawiam :)



:D :D :D :D :D :D :D :D
Twoja głupota mnie poraża paranoidalny schizofreniku:P
marpap
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 26 wrz 2007, 18:38

Post autor: marpap »

hahah... to samo byla z ERA i co?? nic to nie dalo. umowy zerwac nie mozna bylo.... juz taka afera byla i potem ucichlo cos... nie liczcie na takie prezenty...
to by było na tyle...
jarpen
starszy kapral
Posty: 199
Rejestracja: 31 lip 2005, 13:45

Post autor: jarpen »

z tepsa mozna bylo zerwac umowe w lutym
amsterdam
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:59
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: amsterdam »

Dokładnie to samo, bo tez wprowadzali zmianie regulaminu wtedy to chyba dotyczyło internetu ... Tylko ze orange zapewne o tym nie poinformuje :)
Twoja głupota mnie poraża paranoidalny schizofreniku:P
Awatar użytkownika
AriS
starszy chorąży
Posty: 454
Rejestracja: 02 cze 2007, 15:40
Lokalizacja: Z nienacka ;F

Post autor: AriS »

i tak to nie wypali :D :P
Jesteśmy Polakami .
W obliczu zła jednoczymy siły .
Nie wybaczamy .
Nie zapominamy .
Oczekujcie nas .
amsterdam
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 30 paź 2007, 23:59
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: amsterdam »

Wypali :)
Ja w tym pracuje mam info powiedzmy że z zaufanego źródła :)
Ja nawet od swojego przełożonego dostałem info żeby to wykorzystać i tak samo jak wy napisałem :) ale teraz chodzi jasno o to ze nie jest poinformowany o tym klient :) nastąpiła zmiana w sposobie reklamacji :) w ten sposób w 2005 roku Plus tracił wielu klientów :) w plusie zmieniono zapis identycznie jak teraz w Orange o sposobie rozpatrywania reklamacji i nie było bata :) ludzie rezygnowali :) np wielu moich znajomych :)a w erze zmiana dotyczyła reklamacji tak taka z 14 dni na 30 dni. Aktualnie sprawa jest w toku UKE nie zgadza sie z twierdzenie ERY iz była to "KOREKTA" regulaminu i swojego dopnie :) Najważniejsze jest to :0 sprawdzajcie czy nie dostaliście nowego regulaminu z Orange , jeśli tak śmiało można rozwiązywać umowę :)
Twoja głupota mnie poraża paranoidalny schizofreniku:P
ODPOWIEDZ