domy z drewna czy moze z pustaka??

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Awatar użytkownika
mierzej
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 02 gru 2007, 13:49

domy z drewna czy moze z pustaka??

Post autor: mierzej »

chcialbym zebyscie wyrazili swoja opinie z czego budowac dom z bala <drewna> czy moze jednak stary standardowy pustak!!! zapraszam do rozmowy!! sam sie zastanawiam z czego budowac lepiej!!
hAeS
chorąży
Posty: 436
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:58

domy z drewna czy moze z pustaka??

Post autor: hAeS »

w Szwecji większość domów jest z drewna, ciepło przytulnie itp itd ... i co najważniejsze to taniej :)
grs
starszy chorąży
Posty: 478
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:20

Re: domy z drewna czy moze z pustaka??

Post autor: grs »

fakt taniej, tylko wez to po uwage ze w polsce jest jesien gdzie temp jest bliska zeru i zima gdzie temperatura jest przewaznie minusowa, wyobraz sobie siedziec w domku drewnianym :? jednak domek cieplejszy jest z pustaka, wskazane dac styropian albo miedzy pustaki (jezeli budynek jest z 2 lub 1 i 1/2 pustaka) ewentualnie na zewnatrz i strukture w kolorze polozyc
hAeS
chorąży
Posty: 436
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:58

Re: domy z drewna czy moze z pustaka??

Post autor: hAeS »

jak zobaczylem takie domki tez tak myslalem ;)
w Szwecji jest zimniej niz u nas... reszte sobie dalej dopisz :)
major
sierżant
Posty: 256
Rejestracja: 19 paź 2007, 15:27

Re: domy z drewna czy moze z pustaka??

Post autor: major »

Nie wiem czy pamietacie ale:
"W domach z betonu nie ma wolnej miłości...."
ffoczka
szeregowy
Posty: 47
Rejestracja: 04 lis 2005, 12:00
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: domy z drewna czy moze z pustaka??

Post autor: ffoczka »

Ja też jestem za domami z drewna, jest tylko z nimi pewien problem, otóż aby dostać gwarancję na taki dom od firmy która go buduje trzeba podpisać wieloletnią umowę na konserwację drewna, która odbywa się co trzy lata. Koszty budowy są niższe ale trzeba się liczyć z późniejszymi dość wysokimi wydatkami na konserwację takiego domu.
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

domy z drewna czy moze z pustaka??

Post autor: Czejen »

Ponoć jest taka akcja że można wynająć górali którzy przyjadą i postawią nam taką chatę jak w tym PL filmie o takiej dziennikarce co ją mąż rzucił i sobie taką właśnie chatę pobudowała (ja wam pokażę-nie wiem czy to ten film...) Znajomi taką chatę mają na działce...
ODPOWIEDZ