Sensor i podstawka do starego licznika rowerowego, znajdę ?

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Rasty
starszy kapral
Posty: 173
Rejestracja: 24 paź 2006, 11:07
Lokalizacja: z brzucha

Sensor i podstawka do starego licznika rowerowego, znajdę ?

Post autor: Rasty »

Słuchajcie ! Znalazłem w piwnicy stary licznik ale, sam licznik bez niczego i postanowiłem że może bym go przyczepił do starego roweru, ale czy dokupię gdzieś do niego oddzielny sensor (tak to sie nazywa, ten magnez i te coś na kabelku ;p ??) i podstawkę ?? Być może wy macie coś takiego w swoich skarbach. Licznik jest dosyć stary chyba, SHARK zamieszczam tu skany tego licznika być może ktoś taki miał...


Obrazek

Obrazek
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Sensor i podstawka do starego licznika rowerowego, znajdę ?

Post autor: pudeleQ »

Samą podstawke to cięzko będzie dostać, ale jeśli masz umiejętnosci manualne to możesz zrobic sam czujnik do licznika. Lutujesz do tych dwóch styków kabelki, idziesz do Elektronika i mówisz, że chcesz kontaktron , przychodzisz do domu i lutujesz do końców tych dwóch kabelków. Magnes musisz samemu wykomninowac, byle nie byl za słaby. Pozdro ;)
Rasty
starszy kapral
Posty: 173
Rejestracja: 24 paź 2006, 11:07
Lokalizacja: z brzucha

Re: Sensor i podstawka do starego licznika rowerowego, znajdę ?

Post autor: Rasty »

aha, mniej więcej kumam ocb bo widziałem jak wygląda ten sensor w środku, poszukam jeszcze w necie i magnez też zrobie ale z tą podstawką pewnie lipa będzie, jeśli nie znajdę. Aha a jeszcze pytanie czy takie robione samemu na pewno będzie dobre i licznik będzie podawał rzeczywiste dane ?

W każdym razie jak ktoś ma jeszcze inne pomysły prosze pisać
Rasty
starszy kapral
Posty: 173
Rejestracja: 24 paź 2006, 11:07
Lokalizacja: z brzucha

Re: Sensor i podstawka do starego licznika rowerowego, znajdę ?

Post autor: Rasty »

Wiem, poprostu pomyślałem że coś z nim zrobię
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: Sensor i podstawka do starego licznika rowerowego, znajdę ?

Post autor: pudeleQ »

Rasty pisze:aAha a jeszcze pytanie czy takie robione samemu na pewno będzie dobre i licznik będzie podawał rzeczywiste dane ?
Będzie na pewno dobre, bo sam to przerabiałem, a poprawność danych zależy od ustawienia obwodu koła w liczniku.
ODPOWIEDZ