sposób na dłużnika

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
mateo88
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2008, 19:27

sposób na dłużnika

Post autor: mateo88 »

hej, pożyczyłem znajomemu pieniądze a on teraz zwleka z oddaniem... niestety nie wzięłem żadnego pokwitowania, możecie mi podpowiedzieć co mógłbym zrobić.. siłą mu wyrwać czy co !? nie piszcie tylko, że jestem głupi, że tak zrobiłem, bo to już sam wiem :? hmm dodam, że pożyczyłem 3 tys złotych ;/
erOs
kapral
Posty: 108
Rejestracja: 15 wrz 2007, 16:11
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: sposób na dłużnika

Post autor: erOs »

to nie wiesz jak sie zalatwia takie sprawy ? zwleka z oddaniem to wpie**** i szybciej odda :) jeszcze przywal mu 100 zl za dzien zwłoki to sie troche pospieszy
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: sposób na dłużnika

Post autor: Siara »

Nie wiem czy zajmują się długami osób indywidualnych ale może:

http://www.windykacja.ostroleka.net/

Spróbuj...

PozdrO!
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: sposób na dłużnika

Post autor: malykazio »

Trzeba mieć jeszcze jakiś dowód na to, że się pożyczyło. Jeśli było to na tzw. "gębę" to legalne odzyskanie pieniędzy może być bardzo trudne np. w sytuacji gdy tamten zaprzeczy w ogóle faktowi pożyczki.
mateo88
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2008, 19:27

Re: sposób na dłużnika

Post autor: mateo88 »

koles się nie wypiera, ale chyba nie trudno będzie znaleźć kogoś kto za pare złotych postraszy pożądnie typa.. tak czy inaczej dzięki za wpisy, bo spodziewałem się raczej kpin :crazy:
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: sposób na dłużnika

Post autor: malykazio »

Ale zdajesz sobie sprawę, że za takie postraszenie może grozić do 5 lat?
mateo88
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2008, 19:27

Re: sposób na dłużnika

Post autor: mateo88 »

tak, zdaje sobię sprawę, jednakże jeżeli mordercy dostają jako wyrok tylko zawiasy to się tym nie przejmuje,
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: sposób na dłużnika

Post autor: malykazio »

Nie ma takiej możliwości. Zawiesić można tylko karę do 2 lat. Za zabójstwo się takie nie zdarzają. Poza tym morderstwo to wymysł amerykańsko-brytyjski. U nas w kodeksie jest zabójstwo. Morderstwem doktrynerzy nazywają zabójstwo kwalifikowane tzn. z użyciem broni, w związku z rozbojem itp. No ale oni muszą coś robić wymyślać, bo z tego żyją.
prezes
kapral
Posty: 121
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:19

Re: sposób na dłużnika

Post autor: prezes »

Pozyczenie pieniedzy na "gebe" jest bardzo ryzykownym posunieciem z tego wzgledu ze nie ma zadnego potwirdzenia dokonania takiej czynnosci. W takich przypadkach najlepiej robic to przy swiadkach lub spisac umowe pozyczki (banalnie prosta, moze bys samo pokwitowanie odbioru), albo wypisanie weksla co w takiej sytuacji jest najleprzym rozwiazaniem. Przypomne tylko ze wedlug kodeksu cywilnego kolega ktoremu pozyczyles pieniadze ma czas na ich oddanie w ciagu 6m-cy od momentu kiedy sie o nie upomniales. Jezeli tego nie uczyni mozesz upominac sie o pieniadze sadownie ale jezeli nie masz zadnego dowodu dokonania pozyczki to nawet nie idz do sadu bo to na Tobie spoczywa obowiazek udowodnienia winy kolegi.
W obecnej sytuacji najleprzym rozwiazaniem bedzie postraszenie kolegi przekazaniem sprawy do firmy windykacyjnej. Moze to go przestraszy i odda pieniadze
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: sposób na dłużnika

Post autor: malykazio »

prezes pisze:Przypomne tylko ze wedlug kodeksu cywilnego kolega ktoremu pozyczyles pieniadze ma czas na ich oddanie w ciagu 6m-cy od momentu kiedy sie o nie upomniales.
Chyba miałeś na myśli 6 tygodni...
ODPOWIEDZ