Gdybym był wrogiem.

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Awatar użytkownika
malisto
szeregowy
Posty: 27
Rejestracja: 02 maja 2010, 23:18

Gdybym był wrogiem.

Post autor: malisto »

Co bym robił, gdybym był wrogiem Polski, a działał w polskim życiu publicznym? Co bym robił, gdyby zależało mi na osłabieniu Polski, a miał na to wpływ? Czyniłbym, co następuje:

1) obniżał autorytet Głowy Państwa - i w wymiarze wewnętrznym i zewnętrznym
2) budziłbym nieufność w stosunkach z naszym najistotniejszym sojusznikiem - USA, psułbym te relacje: bardziej osamotniona Polska jest bowiem w interesie jej wrogów
3) wyśmiewał się z polskiej historii, wyolbrzymiał polskie wady narodowe, eksponował złe momenty naszych dziejów, wmawiał Polakom niepopełnione grzechy i zbrodnie, wyolbrzymiał winy
4) obniżałbym morale narodu, podkreślałbym rzekomą zaściankowość Polaków, nasz "prowincjonalizm", zapatrzenie w historię podnosiłbym jako straszny błąd, a nie zaletę, ośmieszał Polaka katolika
5) minimalizowałbym znaczenie Polski i redukował aspiracje polityczne narodu polskiego
6) na każdym kroku wmawiałbym, że Polska zawsze, w każdym momencie musi płynąć z europejskim prądem, podporządkowywać się głównemu nurtowi w UE
7) doprowadził do sytuacji, że zdecydowana większość mediów byłaby w rękach kapitału obcego,
8) umożliwiłbym prawne i ekonomiczne przejęcie przez cudzoziemców polskiego systemu bankowego
9) niszczyłbym i dezawuował tych polskich polityków, którzy walczą o interes narodowy i państwowy Rzeczypospolitej.
10) w sporach między Polską a Unią, Polską a Rosją, Polską a Niemcami itd. uruchamiałbym media, aby konsekwentnie stawały po stronie adwersarza.
11) przeciągnął na swoją stronę media a nie będzie to trudne ponieważ dominuje tam obcy kapitał.
12) aby przejąc władzę obiecywałbym cuda.
13) stwarzał pozory działania dla dobra Polski.
14) rozpuszczał fałszywe pogłoski o ludziach autentycznie oddanych Polsce .
15) dogadał się z "ciemną strefą" w gospodarce aby finansowali moją organizację w zamian forsował ustawy korzystne tylko dla nich.
16) odwracał uwagę społeczeństwa od spraw gospodarczych.
17) doprowadził do zadłużenia Polski w końcu do niewypłacalności i upadku.
18) uzależniał Polską gospodarkę od surowców energetycznych obcych państw.
19)......
20)......
21).....
konwalia
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 28 maja 2010, 12:12

Re: Gdybym był wrogiem.

Post autor: konwalia »

A co byś robił, jakby Ci się nudziło?
Pan Kracy
kapral
Posty: 114
Rejestracja: 07 cze 2009, 21:20

Re: Gdybym był wrogiem.

Post autor: Pan Kracy »

19) Zadłużyłbym Polskę na 250 mld zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt miliardów) (Dla przypomnienia. Gierek zadłużył Polske na...24 mld złotych)

20) Obsadziłbym najważniejsze stanowiska w rządzie, kulturze, gospodarce, bankach, sądownictwie, srodkach masowego przekazy- Żydami

21. "Rozłożyłbym" polską oświatę, tak aby wyrównać "poziom" nauczania z bratnimi krajami zachodniej Europy (Wyraża się to min. tym że ytania z matury są na poziomie gimnazjum. Projekt: z jedną oceną ndst przechodzi się w szkole średniej do następnej klasy. Czyli wychowanie pokolenia analfabetów i niepotrafiących samodzielnie mysleć, tak jak na zachodzie Europy. Tam za społeczeństwo "myślą" lewicowo-liberalno- pederastyczni politycy i takież media).
22...
bobo92bobo
starszy kapral
Posty: 170
Rejestracja: 30 wrz 2008, 19:45

Re: Gdybym był wrogiem.

Post autor: bobo92bobo »

nie wiem po co ktoś takie tematy zakłada
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Gdybym był wrogiem.

Post autor: palipies »

akurat zaskakujące dla mnie nie jest,że nie wiesz jaki jest sens takiego tematu,można to wywnioskować z twojego avatara,wieku i nicka oraz rzecz jasna z braku wyobraźni,czemu taki temat może służyć.
ja natomiast do końca nie wiem,aczkolwiek mam kilka hipotez,czemu dzieci,których jedyny kontakt z policją to spisanie na klatce,a po odejściu patrolu wyzywanie "psów" pomiędzy koleżkami,wynoszą pod niebiosa i wyznają JP?
nie wiem,ale domysłów,jak wyżej napisałem kilka mam.
Oczywiście leczenie kompleksów w grupie nieudaczników,gdy sami boją się,jak ktoś tupnie.
Brak zainteresowań.
Brak zainteresowania ze strony rodziców.
Brak perspektyw.
Brak charakteru.
Brak wzorca.

Krótko mówiąc i tworząc "portret" takiej osoby to chuderlawy chłopacyna ostrzyżony na żołdaka,
słuchający firmy i hg,marzący o bmw i weekendzie w alkatraz-śie bawi się burak.
Awatar użytkownika
Fad.Er
kapral
Posty: 120
Rejestracja: 20 maja 2005, 11:12

Re: Gdybym był wrogiem.

Post autor: Fad.Er »

zmienił bym kodeks karny..
od jutra mamy niemal nowy wymiar sprawiedliwości? No, przesada, ale zmian w czterech kodeksach (KK, KPK, KKW, KKS) jest tyle, że nie ma nawet mowy o ich streszczeniu na forum. Na rybkę wspomnę tylko, że od jutra osobę fizyczną w procesie karnym repezentować może radca - we wszystkich rolach oprócz obrońcy; że wyrok przed sądem 24-godzinnym będzie mógł zapaść bez prokuratora i obrońcy; wreszcie - że oskarżycielem przed takim sądem będzie mógł być policjant, jak przed niegdysiejszymi kolegiami.
ps.BRAWO palipies !Masz rację w sprawie biednych dzieci z pod znaku JP
ODPOWIEDZ