Robol w wolnej katolickiej Polsce

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
mały krzyś
kapral
Posty: 119
Rejestracja: 24 mar 2006, 17:52
Lokalizacja: kurcze

Re: Robol w wolnej katolickiej Polsce

Post autor: mały krzyś »

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie wiem kim jest autor tego tematu, ale najprawdopodobniej nigdy nie próbował być pracodawcą.
Może zamiast pisać tego typu teksty założysz firmę np. budowlaną i będziesz płacił więcej. Może zrobisz tak, że pracownikom zapłacisz po 5 tys zł miesięcznie, zapłacisz od tego ze 2 tys zł ZUSu i podatku i będziesz szczęśliwy.

A może chociaż masz jakieś prace do wykonania, u siebie w domu i zamówisz sobie ekipę remontową, której zapłacisz 2 razy więcej niż będą chcieli z zaznaczeniem, że nadpłata jest przeznaczona dla pracowników, jako premia.

Może zamiast kupować chleb po 2 zł będziesz ochoczo za niego płacił 4 zł, aby piekarz miał większą wypłatę. Może chciałbyś taksówkarzowi zapłacić x2 bo jego wynagrodzenie też jest liche.

Żeby założyć firmę nie potrzeba zbyt wiele. Zrób to, zatrudnij ludzi i zmieniaj Polskę. Chętnych do pracy u Ciebie będzie wielu być może. Wiesz jak uczynić robotnika szczęśliwym więc do roboty. Zaczynaj. Ja będę Ci kibicował. Mam nadzieję, że po max 2 miesiącach wejdziesz tutaj i napiszesz co Ci się udało zrobić.

Ale jest też taka możliwość, że nie ruszysz tyłka nawet od komputera.

Jest wielu młodych ludzi, którzy przysyłają swoje CV do naszej firmy. Każdy chwali się szkołą i dobrą obsługą komputera, ale ze szpadlem jest już kłopot, z młotkiem jest już kłopot, a wiertarka to coś czego on jeszcze nigdy nie doświadczył.
Kto ma zrobić dach Twojego domu? Kto ma ułożyć chodnik? Kto ma wykopać dołek pod kabel? Kto zbuduje dom i nie będzie przy tym pił alkoholu i nie będzie kradł.
Niedawno z firmy od nas wyleciał człowiek za kradzież. Myślisz, że czuł się winny? Przecież wszyscy tak robią, wszyscy kombinują.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Zmień miejsce na chwile, a zobaczysz wszystko z innej strony.
Awatar użytkownika
Incognitus
starszy szeregowy
Posty: 79
Rejestracja: 14 kwie 2006, 12:24

Re: Robol w wolnej katolickiej Polsce

Post autor: Incognitus »

mały krzyś pisze: Kto ma zrobić dach Twojego domu? Kto ma ułożyć chodnik? Kto ma wykopać dołek pod kabel? Kto zbuduje dom i nie będzie przy tym pił alkoholu i nie będzie kradł.?

Ja...
Nikt nie odpowiedział na Twój post? Zrób literówkę, a zobaczysz ilu się odezwie.
Obrazek
ODPOWIEDZ