Telewizja

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
PIq5
kapral
Posty: 132
Rejestracja: 09 cze 2010, 20:24

Telewizja

Post autor: PIq5 »

Witam. Nie wiem czy to dobre miejsce no ale tylko to mi pozostało.

od dłuższego czasu mam problem z odbiorem telewizji, na wszystkich 3 kanałach przez cały ekran przechodzą dwa pasy zniekształcające obraz. Pytanko więc do Was czy u Was również jest tak? Czy może ktoś wie od czego to? Mieszkam jakieś 5,5 km w linii prostej od nadajnika.
Fajrant
starszy szeregowy
Posty: 92
Rejestracja: 29 maja 2010, 18:38

Re: Telewizja

Post autor: Fajrant »

Wina telewizra lub przestaw antenę lub kup nową ;) :D
fm
starszy szeregowy
Posty: 51
Rejestracja: 22 mar 2006, 8:50

Re: Telewizja

Post autor: fm »

Przeważnie anteny tzwn. siatkowe są przyczyną zniekształceń obrazu, a dokładniej wzmacniacz w puszce antenowej jest za silny,sygnał się przesterowuje i stąd zakłocenia.Bo przy tak małej odległości od nadajnika nie powinno być problemów z odbiorem.
Już niedługo bo za rok planowane jest włączenie pierwszej paczki programów w systemie cyfrowym z nadajnika w Ławach MUX-2 (Polsat,TVN,TVN7,Puls,TV4) ,wtedy nie będzie mowy o żadnych pasach i innych tego typu zniekształceniach obrazu.
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: Telewizja

Post autor: typek »

Masz uszkodzony zasilacz przy antenie. Zła filtracja napięcia 12V zasilającego wzmacniacz antenowy.
fermik1987
starszy szeregowy
Posty: 91
Rejestracja: 30 gru 2009, 16:32

Re: Telewizja

Post autor: fermik1987 »

Ja na TVP2 mam takie dwa pasy poziome co przechodzą i tak w kółko ,więc nie tylko Ty masz taki problem ,domyślam się że coś w nadajniku robią pewnie....

p.s u mnie polepszył się odbiór POLSATU u was też tak się stało? 8)

Mieszkam ok 5km w linii prostej od nadajnika ,odbiór na pokojowej antenie.
PIq5
kapral
Posty: 132
Rejestracja: 09 cze 2010, 20:24

Re: Telewizja

Post autor: PIq5 »

no właśnie dziś byłem u mojej rodziny mieszka 200 m ode mnie i u nich to samo. Znajomy mieszkający na osiedlu przy Leśnej tez ma ten problem z tym pasami, wychodzi więc że to nie tylko mój problem.

O tej naziemnej telewizji cyfrowej słyszałem już. Tylko na razie to bardziej irytuje mnie to, że nie można obejrzeć normalnie TV.
ODPOWIEDZ