Zbicie jajkiem szyby

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
marcin22
starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 09 lut 2009, 16:22

Zbicie jajkiem szyby

Post autor: marcin22 »

Witam.

Mam małą dyskusje z kolegą, bo on jest święcie przekonany ze jajkiem można zbić szybę samochodową lub też okno zwyczajne ;) czy ktoś próbował taki eksperyment? ja np. jestem święcie przekonany ze nawet okna się nie zbije jajkiem :D a piszę tutaj bo chciałbym być pewniejszy że mam racje.
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Zbicie jajkiem szyby

Post autor: shelly »

najlepie znalezc kogos, kto ma zamiar wkrotce wymieniac okna i zagadac, zeby pozwolili sprawdzic ;) albo napisac do Myth Busters z Discovery
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zbicie jajkiem szyby

Post autor: Qrzysio »

Szansa istnieje zawsze, zwłaszcza z tymi nie-jajkami z marketów. Szyba samochodowa może być osłabiona w którymś punkcie, jak dobrze trafisz to masz szansę wybić.
Wszystko zależy od siły, kąta i przede wszystkim szczęścia.
hempgru
sierżant
Posty: 275
Rejestracja: 14 sty 2009, 22:45

Re: Zbicie jajkiem szyby

Post autor: hempgru »

powiem tak.. kiedyś próbowaliśmy rzucać, sytuacja wyglądała następująco : samochód jechał, dostał jajkiem w przednią szybę - szyba cała ; ) dodam że to dawno było ;p
marcin22
starszy szeregowy
Posty: 70
Rejestracja: 09 lut 2009, 16:22

Re: Zbicie jajkiem szyby

Post autor: marcin22 »

shelly pisze:najlepie znalezc kogos, kto ma zamiar wkrotce wymieniac okna i zagadac, zeby pozwolili sprawdzic ;) albo napisac do Myth Busters z Discovery

tak do mythbusters :D w sumie myślałem o tym ale nie mogłem znaleźć ich strony albo kontaktu do nich, a w jadące lub stojące samochody nie będę rzucał bo to głupota właśnie chodziło mi o szybę z wymiany, lub też złomowisko?
Qrzysio pisze:Szyba samochodowa może być osłabiona w którymś punkcie, jak dobrze trafisz to masz szansę wybić.
tu też racja a wtedy przegrałbym zakład :P
Awatar użytkownika
Siara
sierżant
Posty: 288
Rejestracja: 24 cze 2005, 16:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zbicie jajkiem szyby

Post autor: Siara »

Mi się wydaje, że surowe jajko wymagało by niezwykłej prędkości aby rozbić szybę samochodową, przykładowo rzucone musiało by być z dużej wysokości... co innego sposobem..., np. mocno zamrożonym jajkiem rzucić. Prawdopodobnie będzie ono twardości kamienia, czyli odpowiednia siła i szyby nie będzie.
Wędkarze z Ostrołęki łączcie się :) https://www.facebook.com/WedkarskaOstroleka :)
Koło nr 72 Energopap https://www.facebook.com/Energopap
major
sierżant
Posty: 256
Rejestracja: 19 paź 2007, 15:27

Re: Zbicie jajkiem szyby

Post autor: major »

No i moge wam powiedzieć że to zależy
Szybę (nie te plastiki) w oknie zapewne byś zbił, tym bardziej teraz w zime... A co do samochodu to domyślam się że też sie da ale to tylko przy szczęściu. Spróbuj zgnieść jajko ściskając dwa wierzchołki... Niesamowicie ciężko, gdybyś tak trafił to może i byś zbił.

No oczywiście nie mówimy tu o takim jajku ugotowanym na twardo :lol:
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Zbicie jajkiem szyby

Post autor: shelly »

major pisze: No oczywiście nie mówimy tu o takim jajku ugotowanym na twardo :lol:
ani o sadzonym :D w takiej sytuacji moge z pelna odpowiedzialnoscia napisac, ze nie da rady... chyba, ze sadzone zamrozone
wimp
starszy szeregowy
Posty: 96
Rejestracja: 03 cze 2005, 20:46

Re: Zbicie jajkiem szyby

Post autor: wimp »

szanse są. wynoszą 0,00000000000000000000000000000000000000000000001%. ale są
Awatar użytkownika
JanuszPL
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 22 kwie 2007, 18:10
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Zbicie jajkiem szyby

Post autor: JanuszPL »

Zwykłą szybę to zbijesz spokojnie ale samochodową to już nie.
ODPOWIEDZ