Strona 1 z 1

Czy jesteś patriotą?

: 16 kwie 2006, 20:17
autor: Fad.Er
CZY JESTEŚ PATRIOTĄ ? Zastanów się nad tym dobrze i w odpowiedz - jeśli jesteś - podaj jak to według ciebie wyglada ??

: 16 kwie 2006, 20:22
autor: Qrzysio
Trudno powiedzieć. Cięzko samego siebie ocenić obiektywnie.

: 17 kwie 2006, 10:10
autor: karloss
Wcale nie ciężko
Nie jestem
Ale chciałbym być

: 17 kwie 2006, 13:20
autor: hazi
Mi się wydaje,że jestem...
Nie chciałbym bym żadnym innym szwabem, ani żółtkiem :wink: Jestem przywiazany do barw biało-czerwonych, tyle tylko że nie przyznaję się do reprezentujących mnie (jako Polaka) w Europie polityków :roll:

: 25 kwie 2006, 8:49
autor: Coexistence
Kocham Polskę mimo, że mamy Leppera i Kaczki :D

: 06 maja 2006, 23:28
autor: Maciek
Patriotą? A kim nazywasz patriotę...tego, ktory wywiesza flage na 3 maja? Tego co kibicuje Polsce jak graja mecz? Wg mnie pojecie patriotyzmu znacznie sie zmienilo, kiedys patriotow kojarzyli z ludzmi, ktorzy za kraj gineli. Ja moge powiedziec tylko tyle, ze kocham Polske, mimo wszystko co sie o nas mowi i co sami o sobie mowimy, nie zamienilbym jej na zaden inny kraj. Nie chce stad wyjezdzac.

: 07 maja 2006, 21:54
autor: karloss
A byles kiedys gdzie indziej niz w Polsce ?

: 09 maja 2006, 16:08
autor: Maciek
karloss pisze:A byles kiedys gdzie indziej niz w Polsce ?
Tak

: 10 maja 2006, 23:40
autor: Arrab
Nie wiesz jak sprawdzić ?? Łatwo:
Masz na międzynarodowych forach PL w nicku, albo coś co świadczyłoby, że jesteś z Polski. W grach MMORPG twój nick kończy się na PL ?? Przynajmniej teraz w dobie internetu można częściowo tak zdefiniować patriotyzm :) Ja zazwyczaj się tak podpisuję, choć czasami chcę być bardziej anonimowy i nie chce, żeby ktokolwiek wiedział z kąd jestem. :) Porąbany pomysł, ale zawsze jakiś pomysł :)

: 11 maja 2006, 18:18
autor: mArCiNq
głupi znaczek PL w nicku czy w innym miejscu napewno nie stwierdza ze ktos jest patriota przestan bo to smieszne

: 11 maja 2006, 20:58
autor: Qrzysio
Ale wskazuje na to, że ktoś nie wstydzi sie przyznać z jakiego kraju pochodzi, promuje go i informuje innych, ze to jest to własnie jego Ojczyzna, a takie zachoanie to już jakis krok w kierunku wyrobienia w sobie patriotyzmu.

: 12 maja 2006, 14:41
autor: karloss
Juz niedlugo kwadratowa twarz LPRu wprowadzi patriotyzm jako obowiazek i chcac czy niechcac drogie dzieci trzeba bedzie być

: 12 maja 2006, 15:41
autor: Czuly/Narew88
No tak lepiej uczyc dzieci, ze flaga Polski sluzy do podcierania tyłka :?

: 12 maja 2006, 22:58
autor: Mag_Arden
Czuły- to z flagą nazywa się kosmopolityzm :P.
Ja uważam się za Patriotę. Dlaczego? A bo uważam się za Polaka i leży mi na sercu dobro tego kraju (wyjeżdząć będę jedynie na wakacje). Poza tym po prostu kocham mój kofany kraj i wiem w czym jest mocnieszjy od innych krajów. Zdziwieni? otóż mimo, że wszyscy narzekamy na nasza edukacje to jest lepsza niż w USA! tam dzieci w podstawówce uczą się angielskiego- u nas w tym czasie dzieci umieją ( pod koniec szóstej klasy) oprócz Polskiego: rachować, śpiewać, malować, znają podstawy biologi, fizyki i geografi. Poza tym w Stanach te słynne uniwersytety są prywatne. Na razie nie słyszałem o jakimś publicznych dobrych studiach. owszem są ale uczą np przysłowiowego wbijania gwoździ i człowiek później przez całe życie gwoździe wbija :D. A w polsce wszyscy sie pchaja na Państwowe szkoły bo są dobre. Można jeszcze wiele dobrych cech wymieniać. Na końec mały cytacik z książki Pamięć i Tożsamość Jana Pawła II:
"Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu. Próbą dla tewgo umiłowania staje się każde zagrożenie teg odobra, jakim jest ojczyzna."