zdjęcia

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
berni
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2006, 20:50

zdjęcia

Post autor: berni »

Proszę o poradę . Robię zdjęcia aparatem cyfrowym i po zrzuceniu ich na komputer zajmują one dość sporo miejsca (1 zdj. kolo 2mb) i przy moim wolnym necie mam problemy z wysyłaniem ich w wiekszych ilościach. Czy wie może ktoś jak zrobić , żeby mniej zajmowały, zmienić ich format czy coś takiego .Może przez jakis program .Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

moze poprostu zmien rozdzielczos w aparacie jaka robisz zdjecia, to napewno zmniejszy wielkosc w mb na kompie a programow do obróbki zdjec jest pełno w necie
Marinero100
starszy szeregowy
Posty: 98
Rejestracja: 08 lut 2006, 17:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Marinero100 »

zmniejsz rozdzielczość przy urzyciu programu do obróbki zdjęć, wejdź w opcję wielkość obrazka,ja używam photo shopa,ale jest wiele innych :lol:
jammin
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 11 sty 2006, 22:14

Post autor: jammin »

Ja polecam program do przegladania zdjec i wogole wiele innych rzeczy.. nazywa sie on IrfanView:) otwierasz zdjecie tym programem i zapisujesz poprostu tak jak jest i napewno bedzie zajmowac mniej:) sam tak robie:) pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
karloss
kapral
Posty: 138
Rejestracja: 31 maja 2005, 19:08
Lokalizacja: Stamtond

Post autor: karloss »

infarviu to prawda bdb programik do ogladania
enter fuull skrin spacja przerzuca
zmiana kompresja ctrl + r
i prosty edytor graficzny
Awatar użytkownika
justek
kapral
Posty: 136
Rejestracja: 04 sty 2006, 22:22
Lokalizacja: z brzuszka mamusi

Post autor: justek »

mialam kiedys ten sam problem co ty i poprostu zmienilam wielkosc zdjec w ustawieniach aparatu i jest ok zdjecia zajmuja wychodza super a przy tym nie zajmuja tak duzo miejsca
pozdrawiam
arecki
kapral
Posty: 110
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:43
Lokalizacja: Wawa? / Oka ?

Post autor: arecki »

ale jest to rozwiązanie na krótką metę... w momencie gdy zrobisz bardzo fajne zdjęcie i będziesz chciał je wywołac i powiesić nad łóżkiem... np. zdjęcie swojej dziwczyny na plaży... to niestety zmiejszenie zdjęcia w ustawieniach aparatu sprawi, że zyt dużej odbitki nie zrobisz...
ODPOWIEDZ