Gdzie kupujecie warzywa ?

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Awatar użytkownika
emesz
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2010, 15:33
Kontakt:

Gdzie kupujecie warzywa ?

Post autor: emesz »

Na użytek badań przeprowadzonych przeze mnie chciałem prosić Was o opinię na temat tego w jakim stopniu dokonujecie zakupów warzyw, owoców, mleka czy innych płodów ziemi i pracy rolniczej w sklepach supermarketach a w jakim bezpośrednio od rolników.

Ja np jeśli chodzi o mleko to tylko i wyłącznie szukam kogoś kto hoduje krowy i kupuje bezpośrednio ze źródła, a Wy?

Był okres że pomimo że mieszkam na wsi znalazłem pyszne mleko prosto od krowy ... z miasta. :) (chodź peryferii ale zawsze miasta)

Ciekawy jestem jakie są wasze doświadczenia ? Brak czas wymusza na nas poszukiwanie najszybszych dróg. Niejednokrotnie nawet w dziedzinie odżywiania.

Ciekawi mnie czy jeśli znalazło by się coś co pokazało by że w Twojej okolicy okoliczni farmerzy mają świeże mleko, działkowcy świeże warzywa, a pszczelarze zdrowy miód bylibyście zainteresowani takimi informacjami.

Wiadomo mleko prosto od krowy ma całkowicie inny smak i inną też cenę stąd moje pytanie czy informacja o dostępnych punktach ze zdrowymi płodami ziemi i nie tylko w Twojej okolicy była by dla Ciebie pomocna?

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Gdzie kupujecie warzywa ?

Post autor: sKaLpeL »

ja kupuję jajka od pewnej zaprzyjaźnionej "babci" która ma kilka kur, nienawidzę jaj ze sklepu

miód również zawsze od prywatnych pszczelarzy

często też kiełbasę i kaszankę od ludzi którzy sami je robią

reszta produktów to wszystko raczej z masowych produkcji które trafiają do sklepów
niepodporzadkowana
starszy szeregowy
Posty: 74
Rejestracja: 15 mar 2010, 13:08

Re: Gdzie kupujecie warzywa ?

Post autor: niepodporzadkowana »

mleko prosto od krowy wcale nie jest takie drogie - moja "teściowa" sprzedaje po 1 zł za litr czy coś około 1,20zł. A ze sklepu ok. 2zł i to prawie woda.

Także tak:
mleko - wolę od krowy, ale nie kupuję z racji tego że mam pod nosem, ale jeśli miałabym kupować to chętnie
jajka - tylko od pewnych ludzi którzy maja kurki, ze sklepu bym nie kupiła jajek
no a warzywa i owoce to raczej kupuję w marketach
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Gdzie kupujecie warzywa ?

Post autor: przeklinak »

warzywa zwykle od dziadków biorę no chyba że oni też już nie mają to od tego jest nasz ryneczek na piaskach :P
kasia pelasia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 684
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:51

Re: Gdzie kupujecie warzywa ?

Post autor: kasia pelasia »

Jajka od koleżanki, która ma swoje kury
Ziemniaki dostaję od rodzinki z pobliskiej wsi
Miód z pasieki tylko i wyłacznie
reszta warzyw od wiosny do jesieni na rynku lub w pobliskim warzywniaku, który ma świetne warzywa, zimą tez tam i czasami w supermarkecie jak sa jakieś promocje.
ODPOWIEDZ