Tiry na tory

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Tiry na tory

Post autor: oleandra »

Witam Was.
ze względu na ogrom tragicznych w skutkach wypadków z udziałem tirów lub przez nie spowodowanych, gorąco zachęcam do wejścia na stronę TIRY NA TORY i podpisania petycji. Każdy głos się liczy !!!!!
qwe1
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2012, 12:43

Re: TIRY NA TORY

Post autor: qwe1 »

Większość wypadków z udziałem ciężarówek nie jest powodowana przez ich kierowców więc radzę się zastanowić nad tym podpisem.
Nierozważni kierowcy osobówek stanowią dużo większy problem, więc ich też powinniśmy wysłać na tory?
OSOBÓWKI NA TORY! PETYCJA! PODPISUJCIE!

Najlepiej w ogóle zlikwidować transport, wtedy półki w sklepie będą świecić pustkami. Mniej pieniędzy będziemy wydawać przynajmniej :)
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Re: TIRY NA TORY

Post autor: oleandra »

Zapraszam na stronę "Tiry na tory" i tam dowiecie się jakie szkody przynosi ten rodzaj transportu.
Bez nerwów qwe1
Każdy ma swoje zdanie na pewne tematy.
Dla jednych argumentem przemawiającym za ta akcją są wypadki śmiertelne, dla innych dziury na drogach

"Podczas gdy w całej Europie coraz więcej towarów wozi się koleją, w Polsce ruch ciężarówek ciągle wzrasta. To w Polsce zarejestrowanych jest najwięcej tirów w Unii, najwięcej też jest wypadków z udziałem ciężarówek. A do 2030 roku ruch tirów może się zwiększyć prawie dwukrotnie!"

Więcej cytatów nie wklejam, wolna wola i chęć dla każdego.
POZDRAWIAM
trampella
plutonowy
Posty: 239
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:15

Re: Tiry na tory

Post autor: trampella »

do oleandra: zapewne wiesz że nasz transport wodny i kolejowy nie istnieje,towary musimy wiec przewozić tirami.Zapewniam cię, że kierowcy wielkich ciężarówek znają przepisy drogowe ale jak ma wyhamować 25 tonowy ciagnik siodłowy z naczepą bo mu np. nissan micra zajechał drogę? Mały zgrabny samochodzik tylko śmiga po jezdni.Trochę wyobrażni kochani ,a nie tylko krytyka pod adresem kierowców tirów.Gdyby nie tiry, faktycznie nie byłoby nic na sklepowych półkach,nasz papier z Wojciechowic też by nigdzie nie dojechał, a wozimy go np do Finlandii....Proponuję troche szacunku dla "krążowników " szos...Serdecznie pozdrawiam i " szerokości".
bonvivant
starszy szeregowy
Posty: 61
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:34

Re: Tiry na tory

Post autor: bonvivant »

Hahaha, trempella myśli, że jak wsadzimy tiry na tory to towary nie dojadą do sklepów.
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Tiry na tory

Post autor: alf 78 »

Realia w dostarczaniu towarów z Ostrołęki do Katowic
1 Przysłowiowy ''TIR'' (dla nas sam. cięz. z naczepą bo na karnetach do woj. śląskiego nie ma żadnych granic :faja: ) wysyłka dziś towar dostarczony następnego dnia
2 wysłanie towaru super koleją (PKP Cargo) dziś ładujemy dostarczony po 2 a nawet 3 dniach :jupi:
TGV tego raczej nie nazwiemy, dochodzą nam jeszcze koszta przeładunku z bocznicy i dowiezienie na mijsce docelowe ale też TIREM :mrgreen: Lobbowanie czegoś co w realiach Polskiej infrastruktury niemożliwe jest bezsensowne .Lepiej zająć się popieraniem obwodnicy to mniej ofiar wypadków będzie w mieśćie :) :) Pozdrawiam pseudo ekologów
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Re: Tiry na tory

Post autor: oleandra »

Ależ ja wszystko rozumiem.
Logiczne,że zanim będzie blisko realizacji tego projektu, trzeba będzie zmodernizować kolej. O to właśnie chodzi. Jedno poskutkuje drugim, a Tusk kasę znajdzie na ten cel, jak postawimy rząd przed faktem dokonanym.
Druga sprawa. Ja absolutnie nie krytykuję kierowców tirów, Wręcz Ich podziwiam i cenię za umiejętności i zdrowie do takiej pracy.
Nie rozumiem Waszego oburzenia.
Każdy ma własne zdanie i ma prawo zagłosować , bądź nie. Jednak nie każdy wiedział o istnieniu takiej akcji. Po to właśnie napisałam info na forum :)
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Re: Tiry na tory

Post autor: oleandra »

alf78 "Lepiej zająć się popieraniem obwodnicy to mniej ofiar wypadków będzie w mieśćie "
Poprosimy o petycję w spr. obwodnicy- będziemy działać :)
Trzeba robić, a nie gadać :wink:
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Tiry na tory

Post autor: alf 78 »

Osobiście brak obwodnicy aż tak mi nie przeszkadza (w korkach nie stoję) podałem to jako przykład bardziej przyziemnego projektu do zrealizowania :) .W takiej instytucji jaką jest kolej na tak drastyczne zmiany bym nie liczył :mrgreen: Zbyt dużo siedzę w logistyce i infrastruktura kolejowa jest nieporozumieniem :( Podam przykład dostarcz dużą ilość ładunków (150) do Myszyńca gdzie najbliższe tory z bocznicą przystosowaną do przeładunków są w Szczytnie ew Ostrołęce :( zbyt duże koszty takich operacji.
Transport aut na platformach które jadą tranzytem przez Polskę owszem z tym się zgodzę ale i w tej materii jest b dużo do poprawy a raczej ogromnych zmian(rampy,platformy,zbyt niskie wiadukty itp)
Pozdrawiam
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Re: Tiry na tory

Post autor: oleandra »

alf78 zgadzam się z Tobą pod wieloma względami. Wiadomo, że skoro nie ma mozliwości, to nie rozbudujemy transportu kolejowego, ale żeby taka mozliwość zaistniała, trzeba poruszyć problem i zrobic wszystko co w naszej mocy, aby cokolwiek ruszyło, Nie możemy rozkładać rąk, bo kolej nie jest przystosowana. W ten sposób nigdy nie dojdzie do zmiany na lepsze. Rząd i tak rewelacyjnie wykorzystuje nasze przymykanie oka na różne sprawy. Nawet jeżeli za 10 lat lub nawet 30 (co jest w Polsze całkiem realne :wink: ) doprowadzimy swoim głosem do zmniejszenia natężenia tirów na drogach chociaż o połowę, uważam, że warto zrobić ten malutki krok :)
Pozdrawiam serdecznie
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Tiry na tory

Post autor: alf 78 »

No i widzisz bicie piany na temat kierowców TIRÓW że są główną przyczyną wypadków jest bezsensowne bo w wielu przypadkach są jedynie uczestnikami a nie sprawcami wypadków :wink:
Wszystkie te badania i opinie są mało miarodajne i nie skupiają się na najważniejszej rzeczy brak dobrych dróg (skrzyżowania bezkolizyjne,zjazdy,drogi ekspresowe) i na pewno wypadków będzie dużo mniej
Jojo_2007
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 22 cze 2011, 22:42

Re: Tiry na tory

Post autor: Jojo_2007 »

Powiem jedno: TIRY NA TORY,POCIĄGI NA DROGI!! :D Ahahahahah!

Tak btw. to bez tirów właśnie nie byłoby tyle towarów dostarczanych w krótkim czasie. Niestety, pomysł z tirami na torach to totalny niewypał przy dzisiejszej kolei :E
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Tiry na tory

Post autor: hcuj »

oleandra pisze:Witam Was.
ze względu na ogrom tragicznych w skutkach wypadków z udziałem tirów lub przez nie spowodowanych, gorąco zachęcam do wejścia na stronę TIRY NA TORY i podpisania petycji. Każdy głos się liczy !!!!!
logistycznie niewykonalne - typowy "tir" po załadowaniu na platformę wykraczałby poza skrajnię, do tego dochodzi przewóz kierowcy, budowa terminali, ładunek zajmuje kupę czasu, pomysł bezsensowny, wieje komunistyczną utopią a nie racjonalnym rachunkiem, raczej trzeba się zająć ekonomicznie uzasadnionym lobbowaniem za przewozem ładunków drogowo-kolejowym przy pomocy kontenerów
php_symfony2
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 28 lut 2012, 21:01

Re: Tiry na tory

Post autor: php_symfony2 »

Jakiż to cudowny pomysł ,powinieneś zostac posłem ,brakuje nam takicz ludzi .Polecam TIRY NA TORY
Profesjonalne aplikacje internetowe oparte o framework Symfony.
programista php - programista iPhone
ODPOWIEDZ