Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: xlukim »

Jak myślicie ,jak zaczynają się rozprzestrzeniać nieprawdziwe opinie o innych ludziach???
Pomówienie ,plotki ,złośliwość innych ludzi ,którzy nie mogą żyć jak inni ???Zwykła zazdrość ,czy eliminacja domniemanego niebezpieczeństwa ??? :mrgreen:
Czy narzucanie opinii i własnych praw wyśmiewając inne opinie i światopoglądy nie narusza wolności do własnego zdania??? :shock:
Czym jet to ukierunkowane???
Zaściankowością Naszego społeczeństwa Ostrołęckiego czy raczej życie w zabobonie i ksenofobią...
Bo musimy stwierdzić,że w Ostrołęce żyje dużo ludzi z innych środowisk ,którzy swoje opinie kultywują mimo wszystko XXI wieku...
_____________________________________________________________________
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.

— Sokrates
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: xlukim »

Hmmm...widzę ,że to temat tabu,tak jak polityka...
_____________________________________________________________________
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.

— Sokrates
Awatar użytkownika
Mies
starszy sierżant
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: Mies »

poczekaj, chwilke na odpowiedz :) mysle ze to bron boze nie jest temat tabu, przynajmniej mi sie tak wydaje.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: xlukim »

Mam czas ,przecież weekend nadchodzi... ;)
_____________________________________________________________________
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.

— Sokrates
mcaron07
kapral
Posty: 123
Rejestracja: 21 lip 2011, 14:54

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: mcaron07 »

powiem tak: nigdy nie lubiłem takich struktur w zdaniach typu 'Zwykła zazdrość ,czy eliminacja domniemanego niebezpieczeństwa ???' albo 'Pomówienie ,plotki ,złośliwość innych ludzi ,którzy nie mogą żyć jak inni ???'. zawsze mi to straszne PiSem i Smoleńskiem zalatywało.

a co do tematu: niestety, tak już jest i zawsze było. w czasach ok. 200-300 lat temu ludzie byli szlachetni tylko w kościele (nic nie mam do Kościoła, sam jestem chrześcijaninem), a po wyjściu ze mszy to sąsiadowi by nie pomogli nawet gdyby mu się dom palił.
tak się ludzie zachowują też niestety teraz i, mało tego, uczą takich zachowań swoich dzieci. nie chodzi mi o sam Kościół, ale o ten brak tolerancji, brak chęci pomocy i ofiary (tylko brać, niczego nie dawać) oraz brak bezinteresowności. może wynika to z fałszywości obecnych ludzi (np. nie pomagają bezdomnym na ulicach skoro wiedzą że pewnie taki bezdomny zaraz jakiś alkohol kupi), a może z czegoś innego. prawda jest taka że nie ma jakichś danych uczuć, emocji w całym społeczeństwie dopóki wszyscy ze społeczeństwa nie zaczną okazywać tych uczuć, emocji wobec innych. oczywiście chodzi mi o pozytywne emocje.
Pan Kracy
kapral
Posty: 114
Rejestracja: 07 cze 2009, 21:20

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: Pan Kracy »

Moim zdaniem w pomawianiu, plotkach, złośliwościach, przodują polskojęzyczne media typu: Gazeta Wyborcza, TVN, Polsat... Media te promują zboczenia i zboczeńców (vide pederasta Biedroń), karykatury człowieka (vide obojnak Grodzka/Grodzki), wojujące aborcjonistki (vide Szczuka, Nowicka, Sroda) czy zwykłych, parszywych deprawatorów (vide Paliknot). Media te równocześnie wyśmiewują tradycyjne, sprawdzone wartości takie jak: patriotyzm, rodzina, religia, macierzyństwo, ojcostwo...
Cały ten syf, całe to bagno lewacko-ateistyczne, niestety ma oparcie i fundusze w zachodnioeuropejskim żydo-liberalnym syfie i rozlewa się coraz bardzej w umysłach młodego pokolenia. Dobitnym przykładem na moje słowa jest fakt niebywałego oczerniania, pomawiania, patriotycznych, wierzących ludzi (na ogół związanych z PiSem) a promowania ludzkiego badziewia związanego ze skrajnym, antykatolickim lewactwem.
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: palipies »

Pan Kracy pisze:Moim zdaniem w pomawianiu, plotkach, złośliwościach, przodują polskojęzyczne media typu: Gazeta Wyborcza, TVN, Polsat... Media te promują zboczenia i zboczeńców (vide pederasta Biedroń), karykatury człowieka (vide obojnak Grodzka/Grodzki), wojujące aborcjonistki (vide Szczuka, Nowicka, Sroda) czy zwykłych, parszywych deprawatorów (vide Paliknot). Media te równocześnie wyśmiewują tradycyjne, sprawdzone wartości takie jak: patriotyzm, rodzina, religia, macierzyństwo, ojcostwo...
Cały ten syf, całe to bagno lewacko-ateistyczne, niestety ma oparcie i fundusze w zachodnioeuropejskim żydo-liberalnym syfie i rozlewa się coraz bardzej w umysłach młodego pokolenia. Dobitnym przykładem na moje słowa jest fakt niebywałego oczerniania, pomawiania, patriotycznych, wierzących ludzi (na ogół związanych z PiSem) a promowania ludzkiego badziewia związanego ze skrajnym, antykatolickim lewactwem.
Zdecydowanie sie zgadzam z ta opinia.
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: typek »

mcaron07, wyglądasz na telewidza TVNu, bo jak ktoś powiedział:
"Telewizja stała się teraz wielkim ściekiem, gdzie spływa cały gnój tego
świata. To jest wielkie szambo. Potem ten gnój, kiedy już tam się
zbierze, wylewa się z telewizorów i wypełnia głowy tych, którzy patrzą".
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: głęboka otchłań »

W moim odczuciu i z mojego doświadczenia nieprawdziwe opinie o innych ludziach są w dużej mierze wynikiem "utartych" plotek i pomówień na zasadzie: ktoś coś powtórzy o danej osobie, oceni subiektywnie a potem "owa ocena" ciągnie się jak przypięta łatka, kształtując rzeczywistość.
W dużej mierze w naszym "lokalnym społeczeństwie" istnieje tzw: "syndrom stereotypowego myślenia".
Ostrołęka nie jest dużym miastem: większość ludzi zna się z przysłowiowego "widzenia", "słyszenia o sobie".
Sporo jest też zazdorości w tych "ciężkich czasach" ( ten to ma lepiej, zobacz jak i na czym się dorobił..."). Bardzo często spotykam się z tego rodzaju opiniami.
Ludzie w dużej mierze SKUPIAJĄ się na ŻYCIU innych, ich krytyce niż na ZAJMOWANIU się SOBĄ.

Każdy ma wolne prawo do swoich opinii i pomimo to, że często gęsto nie zgadzamy się z nimi, powinniśmy je szanować.

Myślę, że xlukim poruszył trafnie problem, który dotyczy też naszej lokalnej społeczności.
Pozdrawiam.
gg 33063013
Stasia
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 15 lip 2010, 7:45

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: Stasia »

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem
I ja to popieram!!!!!
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: xlukim »

Witam ...
Społeczeństwo jest leniwe i zazdrosne, to nie jest już wada ,to jest cecha !!!A co za tym idzie ,jesteśmy plotkarsko rasistowskimi tumanami!!! :jupi:
I dla tego będziemy biednym i głupim społeczeństwem do końca świata...bo żadna partia lub kościół Nam nie pomogą...choć widzę tu na forum przedstawicieli tych instytucji...
_____________________________________________________________________
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.

— Sokrates
typek
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 10 kwie 2007, 22:22

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: typek »

Takim leniwym i zazdrosnym jak Ty nie pomoże żadna partia i kościół. Jesteś plotkarzem i rasistą.
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: palipies »

nie karm trolla
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: xlukim »

typek pisze:Takim leniwym i zazdrosnym jak Ty nie pomoże żadna partia i kościół. Jesteś plotkarzem i rasistą.

Czyżby ,następny wodo-głowy obywatel z kompleksami... :devil:
Witam w KLUBIE :jupi:
_____________________________________________________________________
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.

— Sokrates
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: steward »

Chciałem coś od siebie napisać w tym wątku ale jak poczytałem "plebs za aborcją", "jezus chrystus dobrze zrobił..", "patrioci związani z pisem", "żydowskie lewactwo", to mi się odechciało. Przytoczę jedynie swój ulubiony cytat dla tych wszystkich prawych i sprawiedliwych którzy są "bardziej" moralni, inteligentni i mają jedyną rację, bo przecież świętą rację.

"Nie mów mi jak mam żyć, bo nie będziesz za mnie umierać"
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: xlukim »

Cytat Cezarego Pazury:

W życiu jak w cyrku,jeżeli usiądziesz blisko areny ,pamiętaj ,że to jest niebezpieczne,bo byle błazen może Ci napluć w twarz ,zupełnie niechcący ,TAK PO PROSTU DLA JAJ...!!! 8)
_____________________________________________________________________
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.

— Sokrates
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: xlukim »

steward pisze:Chciałem coś od siebie napisać w tym wątku ale jak poczytałem "plebs za aborcją", "jezus chrystus dobrze zrobił..", "patrioci związani z pisem", "żydowskie lewactwo", to mi się odechciało. Przytoczę jedynie swój ulubiony cytat dla tych wszystkich prawych i sprawiedliwych którzy są "bardziej" moralni, inteligentni i mają jedyną rację, bo przecież świętą rację.

"Nie mów mi jak mam żyć, bo nie będziesz za mnie umierać"

Popieram z szacunkiem Twoją wypowiedz...

Jak sam zauważyłeś ...przewija się polityczno-religiny wątek...nie tylko w tej dyskusji,ale w innych również...czyżby to jest znak braku inteligencji postrzegania problemu ???
_____________________________________________________________________
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.

— Sokrates
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: palipies »

xlukim pisze:Jak myślicie ,jak zaczynają się rozprzestrzeniać nieprawdziwe opinie o innych ludziach???
tak:
xlukim pisze:Bo musimy stwierdzić,że w Ostrołęce żyje dużo ludzi z innych środowisk ,którzy swoje opinie kultywują mimo wszystko XXI wieku...
xlukim pisze:Jak sam zauważyłeś ...przewija się polityczno-religiny wątek...nie tylko w tej dyskusji,ale w innych również...czyżby to jest znak braku inteligencji postrzegania problemu ???
prowokowanie:
xlukim pisze:Hmmm...widzę ,że to temat tabu,tak jak polityka...
xlukim pisze:jesteśmy plotkarsko rasistowskimi tumanami!!!
tak:jesteś
xlukim pisze:Czyżby ,następny wodo-głowy obywatel z kompleksami...
Witam w KLUBIE
nie wstydzisz się witać w klubie wodo-glowych obywateli z kompleksami?
póki co chyba tylko ty w nim jesteś


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej"
A.Einstein
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: palipies »

proszę,mama juz w dzieciństwie uczulła mnie,że do niektórych tzeba mówić kilka razy:
xlukim pisze:Jak myślicie ,jak zaczynają się rozprzestrzeniać nieprawdziwe opinie o innych ludziach???
tak:
xlukim pisze:Bo musimy stwierdzić,że w Ostrołęce żyje dużo ludzi z innych środowisk ,którzy swoje opinie kultywują mimo wszystko XXI wieku...
xlukim pisze:Jak sam zauważyłeś ...przewija się polityczno-religiny wątek...nie tylko w tej dyskusji,ale w innych również...czyżby to jest znak braku inteligencji postrzegania problemu ???
prowokowanie:
xlukim pisze:Hmmm...widzę ,że to temat tabu,tak jak polityka...
xlukim pisze:jesteśmy plotkarsko rasistowskimi tumanami!!!
tak:jesteś
xlukim pisze:Czyżby ,następny wodo-głowy obywatel z kompleksami...
Witam w KLUBIE
nie wstydzisz się witać w klubie wodo-glowych obywateli z kompleksami?
póki co chyba tylko ty w nim jesteś


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej"
A.Einstein
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: palipies »

oczywiście nie do użytkownika kot bo widzę,że z nim można dyskutować.

a do innego

"Próżnoś repliki się spodziewał
Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet pies cię *****,
bo to mezalians byłby dla psa"

też Tuwim
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: xlukim »

palipies pisze:oczywiście nie do użytkownika kot bo widzę,że z nim można dyskutować.

a do innego

"Próżnoś repliki się spodziewał
Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet pies cię *****,
bo to mezalians byłby dla psa"

też Tuwim
\Wspaniałe..może jeszcze jakieś perełki literackie się odnajdą...bravo!!!
_____________________________________________________________________
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.

— Sokrates
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: xlukim »

Szkoda ,że częściej nie piszesz postów kot...
Wiecie co myślę,że wplątanie wiary religijnej i polityczne poglądy tak na prawdę nie mają nic wspólnego z tematem...raczej co powoduje takie zachowanie myślowe ludzi ...
Nie obchodzi mnie jak ktoś drze pasy na mnie...wystarczy mi zapoznanie się z jego opinią ..może nauczę się czegoś od innych...???
_____________________________________________________________________
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.

— Sokrates
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: palipies »

Nie wszystkie twierdzenia,które kedyś były uznawane za nienormalne obecnie są traktowane jako normalne,więc nie jest to żaden konkretny wniosek,ani argument,gdyż do każdej sprawej należy podchodzić indywidualnie,a opieranie swojej tezy na przykładach,które nie są pokrewne z "głównym tematem" niczego nie zmienia.
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: xlukim »

I na koniec przepięknej dyskusji dodam tyle:
Jeśli ktoś ma coś złego do powiedzenia na Twój temat,to pewnie głównie dlatego,że nie ma nic dobrego do powiedzenia o sobie. :!:
_____________________________________________________________________
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.

— Sokrates
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Kształtowanie się opinii wśród Ostrołęczan...

Post autor: palipies »

Między innymi celem uniknięcia dwóch wiadomości jednego użytkownika pod rząd została przewidziana opcja edytuj
w pzypadku,gdy kogoś oświeci i chce napisać coś nowego,a nikt nie odpowedział na jego post.
ODPOWIEDZ