Który z naszych polityków zasługuje na pochwałę ???

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Który z naszych polityków zasługuje na pochwałę ???

Post autor: xlukim »

Który Waszym zdaniem jest najbardziej oddany i pozytywnie angażuje się w sprawy ojczyzny???
Czy właściwie takowy istnieje???
_____________________________________________________________________
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.

— Sokrates
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Który z naszych polityków zasługuje na pochwałę ???

Post autor: steward »

Moim zdaniem Janusz Palikot. Odrywa od pospólstwa przywary, dzięki którym możemy być w stanie osiągnąć prawdziwy kapitalizm i liberalizm. Bez ciągłego biadolenia o wojnach i "prawdziwych czy prawdziwszych" patriotach. Pokazuje rzeczy, które są i istnieją ale w polskim zaściankowym pseudokatolickim domu ciągle pewne sprawy pozostają tabu. Średniowiecze. Rzygać się chce.

No hipokryci, czekam, który pierwszy rzuci kamień i opluje swoim katolickim grzesznym jadem! :*


PS A jeśli chodzi o lokalnych polityków to niestety nie widzę takiego. Ktoś tam może by chciał coś zrobić w Ostrołęce z opcji rządzącej ale niestety aparat władzy w PO na to nie pozwala, z drugiej strony przedstawiciel nejjedyńszej i najświętszej racji, zresztą jak jego prezes, ślepo tkwiąc w średniowieczu.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2012, 23:47 przez steward, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Który z naszych polityków zasługuje na pochwałę ???

Post autor: głęboka otchłań »

Według mnie na "pochwałę" zasługuje Franciszek Stefaniuk.
Być może zabrzmi to dość lakonicznie ale "podoba mi się" jego "wyważenie", rozsądek, oraz ogólny sposób uprawiania polityki.

To tylko moja subiektywna opinia.

Pewnie ta dyskusja zaraz przerodzi się w "piętnowanie" forumowiczów nawzajem z racji tego kto kogo lubi, nie lubi.


Ps. Jeśli chodzi o lokalnych działaczy to przychylam się do zdania stewarda.
Też nie widzę "nikogo godnego pochwały".
gg 33063013
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Który z naszych polityków zasługuje na pochwałę ???

Post autor: xlukim »

Witam Was ...
JA również mam takie obawy co do "bitwy" o widzi mi się ...ale postaram się nie dopuścić do tego...;)))))

Po pierwsze moim zdaniem ,politycy najzwyklej w świecie robią społeczeństwo w balona'
Obiecując wiele ,znając doskonale ,że budżet państwo nie jest w stanie przeskoczyć tych zobowiązań...
Po drugie;koryto nigdy nie może być pełne,dlatego chłopaki się uwijają by utrzymywać należyty stan...;)))
Po trzecie; Tam na górze tak po prawdzie nikt nie myśli poważnie o kraju...a ten który zaczyna to robić ,umiera śmiercią "naturalną"...
_____________________________________________________________________
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.

— Sokrates
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Który z naszych polityków zasługuje na pochwałę ???

Post autor: głęboka otchłań »

xlukim zgadzam się z Tobą. Przytoczę popularne powiedzenie: "kazdy sobie rzepkę skrobie".
Przed wyborami są obietnice bez pokrycia, rysowanie "bajecznych perspektyw", niejako "mydlenie oczu szarnym obywateleom". Potem, kiedy już potencjalny kandydat otrzyma mandat posła, senatora, szybko zapomnia o przysiędze składanej w sali plenarnej, o tym co obiecywał przed wyborami.
Przecież utrzymanie posłów czy palamentarzystów jest finansowane z kieszeni podatnika.
"Niejako my sami gotujemy sobie taki los".


Mam nadzieję, że do "psykówki" nie dojdzie, i wymiana zdań będzie na poziomie, a nie przerodzi się w ataki jeden na drugiego.
gg 33063013
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Który z naszych polityków zasługuje na pochwałę ???

Post autor: xlukim »

Witaj głęboka otchłań...
To nie jest normalnym zdarzeniem,opłacenie wszystkich polityków...
Ale oni to uważają za normalny przebieg zdarzeń.
Racja z obietnicami...w czasie urzędu zawsze coś można wymyślić na usprawiedliwienie i wyjść obronną ręką...i tak ludzie będą musieli głosować...;)
..a głosowanie zależy od wielu czynników,najwięcej takowych tworzy sam polityk,zrzeszając w koło siebie zwolenników...mało ważne w jaki sposób on to robi,ważne ,że ma znów możliwość być kandydatem...
_____________________________________________________________________
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.

— Sokrates
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Który z naszych polityków zasługuje na pochwałę ???

Post autor: głęboka otchłań »

xlukim

Czasami cieszę się gdy różne stacje telewizyjne dają migawki i PRZYPOMINAJĄ naszym włodarzom o tym co mówili przed wyborami, a jakie stanowisko prezentują teraz. Często gęsto to tak rozmywa się z prawdą, a różnice są kolosalne.
Uważam,że na palcach jednej ręki można policzyć tych polityków szczebla krajowego, którzy rzeczywiście "PRÓBUJĄ" - a przynajmniej się starają zrobić coś dla wyborców, zgodnie z tym co obiecywali wcześniej.
Może brzydko to zabrzmi ale "kto się dosadzi już do koryta (jakim jest władza i pieniądze) bardzo szybko traci pamięć i momentalnie zmienia mu się punkt widzenia.
gg 33063013
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Który z naszych polityków zasługuje na pochwałę ???

Post autor: xlukim »

głęboka otchłań

To jest fakt dokonany,ale zwróć uwagę na pewien aspekt; ludzie mają odwagą wypowiadać się na wszystkie tematy prócz polityki,przyczyny??? strach??? ostrożność??? niewiedza??? czyżby ludzie spoczęli na laurach i zostawili ten problem ...możliwe,że polityka może im zaszkodzić w życiu..
Temat mistyczny i zamglony w rzeczywistości...
TV przedstawia archiwalny materiał z przyrzeczeń,ale wygodnie oglądać to w domu i tam roztrząsać i mądrzyć się ...bo oficjalnie brak odwagi... ;)
Właśnie tak wygląda Nasza Polskość ???
_____________________________________________________________________
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.

— Sokrates
majster
starszy kapral
Posty: 178
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Który z naszych polityków zasługuje na pochwałę ???

Post autor: majster »

xlukim
Zaczyna być podobnie jak w latach 70 wtedy też była tylko jedna prawda a każdy kto miał inne zdanie miał teczkę i swojego anioła stróża ,który mając człowieka dopasował do niego paragraf.
Pisząc w komentarzach większość myśli ,że są anonimowi i tam jest więcej opinii.
Na forum trzeba się logować i tu pojawia się problem ,nie jest się anonimowym bo jesteś identyfikowanym podwójnie.
mcaron07
kapral
Posty: 123
Rejestracja: 21 lip 2011, 14:54

Re: Który z naszych polityków zasługuje na pochwałę ???

Post autor: mcaron07 »

ja i tak wciąż obstaję przy PO i Tusku, nieważne co mieli podpisac i co złego zrobili. po prostu wybieram 'mniejsze zło', bo wiem że inne partie zrobiłyby jeszcze większy bałagan.
Palikot też nie jest najgorszy, jednak nie podoba mi się to że dużo ludzi lubi go tylko za marihuanę i jakoś tam ogólnie mi nie podpasował, ale umieściłbym go na drugim miejscu.
pozdrawiam
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Który z naszych polityków zasługuje na pochwałę ???

Post autor: palipies »

szczególnie projekt ustawy emerytalnej zasługuje na pochwałę,podobnie jak dziesiątki innych kwestii.
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Który z naszych polityków zasługuje na pochwałę ???

Post autor: xlukim »

Więc Nasza demokracja ,tak naprawdę nie jest demokracją???
Bo skoro firmy usługowe podlegają prawu udzielenia "adresu" logującego się ,nie dbają o swojego klienta,a wręcz służą inwigilacji...ktoś te prawo zakwestionował ,kontrolując jawne nastroje i poglądy mas,co oznacza drastyczna ograniczenie wolności słowa...

Wiem ,że prowadzenie strukturą państwa tak dużego jak Polska ,jest trudne,ale wiele ustaw mija się z rzeczywistością...a demokracja jest czymś nowym dla polityków i idziemy po omacku..jesteśmy doświadczalnymi królikami na polu walki...
Od demokracji jest blisko do anarchii i vice versa do reżimu,
Politycy powinni iść za głosem narodu,a nie być przeciw niemu...

Czy państwo zabezpieczy mi drogę do emerytury,co mam robić w wieku 60 lat???

Wiedzieć, że wiemy, co wiemy, i że nie wiemy tego, czego nie wiemy – oto prawdziwa wiedza...


Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

— Konfucjusz
_____________________________________________________________________
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.

— Sokrates
mcaron07
kapral
Posty: 123
Rejestracja: 21 lip 2011, 14:54

Re: Który z naszych polityków zasługuje na pochwałę ???

Post autor: mcaron07 »

łatwiej jest teraz powiedzieć za kim się NIE jest (Tusk) niż za kim się jest. moja osobista prognoza na najnowsze wybory jest taka, że po prostu mniej osób pójdzie do urn, bo pomyślą jedynie 'na Tuska na pewno nie zagłosuję, ale na kogo innego zagłosować?'. mam tylko nadzieję że takie osoby nie będą potem narzekać na rządzących.

ja pozostaję przy PO, gdyż jestem mądrym Polakiem przed szkodą.

pozdrawiam
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Który z naszych polityków zasługuje na pochwałę ???

Post autor: palipies »

Ok,rozumiem Ciebie,ale gdybyś mógł podać jakikolwiek argument,fakt,a nie coś co podlega ocenia to może zmieniłoby to moje spojrzenie na rządzącą partie,a tak z Twoich postów wynika:
jest dobra bo jest dobra i mimo iż jest to logiczne to jednak nie wiem co wg Ciebie jest gorszego w innych partiach,które mogłby rządzić.
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Który z naszych polityków zasługuje na pochwałę ???

Post autor: xlukim »

mcaron07 i palipies witam ...

Ok zgadzam się z waszymi tezami,ale nurtują mnie tendencje zmiennych głosów...
Co właściwie ,a raczej jakie uchwały pomogą gospodarce i oczywiście Nam samym w życiu i poprawieniu ogólnopolskiej skali dobrobytu???
Co powinni zrobić politycy i którzy są do tego predysponowani,oczywiście ,jeśli można to bez stronnictwa... :D
_____________________________________________________________________
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.

— Sokrates
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Który z naszych polityków zasługuje na pochwałę ???

Post autor: głęboka otchłań »

xlukim :

widzę, że dyskusja się troszkę rozwinęła i włączyły się inne osoby.
Fajnie, że próbujesz "rozruszać" nasze ostrołęckie forum, bo troszkę marazu się tu wkradło, mało aktywności innych.

Pozdrawiam, nareszcie wiosna nadchodzi:)
gg 33063013
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Który z naszych polityków zasługuje na pochwałę ???

Post autor: xlukim »

głęboka otchłań

Staram się o racjonalne myślenie forumowiczów na niektóre palące tematy...
Właśnie idzie wiosna i przy tej okazji wychodzimy z domów, partie również wiedzą o ciepłych dniach...;)
Myślę,że zacznie się agitowanie i "reklama" różnorodnych ugrupowań...proponuje władzom gminnym i liderom partii zrobić małą wycieczkę po terenie miasta i okolic do nich podlegającym...
Ogrom zniszczeń po zimie może przytłoczy ich obiektywne oko i pomoże w przemyśleniach nad przyszłością tychże liderów...
Rządy nie polegają na pustych obietnicach i zamydlaniu oczu potencjalnemu wyborcy,utrzymanie rządów to rzeczywiste i namacalne czyny.
Serdecznie polecam dzisiejszą skrzynkę skarg...o drodze do Dzbenina...

A tak na marginesie,gdzie idą pieniądze za podatek drogowy i mandaty ,którymi jesteśmy tak szczerze obdarowywani???
Czyżby to jest cerowanie budżetu państwa???
_____________________________________________________________________
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.

— Sokrates
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Który z naszych polityków zasługuje na pochwałę ???

Post autor: głęboka otchłań »

Skrzynkę skarg czytałam, rzeczywiście droga jest w koszmarnym stanie.

Nie wiem czy zdążyłeś się zorientować ile "miasto czyli ratusz" wystawia na sprzedarz nieruchomości, jak mocno jest zadłużone.

Przychylę się do stwierdzenia, że teraz po zimie stan naszych lokalnych dróg, a raczej ubytki będą jeszcze bardziej widoczne.
gg 33063013
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Który z naszych polityków zasługuje na pochwałę ???

Post autor: hcuj »

tylko donald tusk, jedynie on jest w stanie wraz z palikotem uratować polszę od moherów i faszystów narodowców
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Który z naszych polityków zasługuje na pochwałę ???

Post autor: palipies »

a co to jest polsza i kim są faszyśći narodowcy?
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Który z naszych polityków zasługuje na pochwałę ???

Post autor: Bart3kk »

Ja już dawno nie wierzę żadnym politykom , żadnej partii i szczerze rzygam tym całym szambem co się zwie polityką i dziwię się, że są ludzie co gorąco popierają i wierzą w słodkie pierdzenie liderów partii i innych polityków począwszy od PO skończywszy na PSL itd ;)
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Który z naszych polityków zasługuje na pochwałę ???

Post autor: xlukim »

Bart3kk pisze:Ja już dawno nie wierzę żadnym politykom , żadnej partii i szczerze rzygam tym całym szambem co się zwie polityką i dziwię się, że są ludzie co gorąco popierają i wierzą w słodkie pierdzenie liderów partii i innych polityków począwszy od PO skończywszy na PSL itd ;)
Twoja wiara w politykę uzależniła się od złych polityków...hmmm
Polityka dzieli się na dobrą i złą ,a my powinniśmy zasugerować jak mają ją prowadzić politycy..
Bo my jesteśmy winni i pozwalamy na kłamstwa ze strony polityków,oni też są ludżmi którzy czując władzę wykorzystują ją dla siebie ,a nie dla nas...
Ale bez Nas nie mogą uczynić nic ,my jesteśmy tym właściwym motorem,a to ,że dajemy się oszukiwać...hmmmmm...
_____________________________________________________________________
Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.

— Sokrates
ODPOWIEDZ