Pomoc w wyborze aparatu

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
zuko
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:42

Pomoc w wyborze aparatu

Post autor: zuko »

Witam, nie znalazłem działu więc tu napiszę.
A więc do rzeczy, czy ktoś z obeznanych pomógłby mi wybrać aparacik?
Czego wymagam:
Cena max 350 zł, musi to być nówka, nagrywanie filmików też musi być, nie musi to być full hd (bo za tę cenę nie dostanę ale żeby było) co mam na oku na dzień dzisiejszy:
*Canon A2200
*Sony DSC-W510
*Sony DSC-S5000
*NIKON COOLPIX L25

W tygodniu chcę już zamawiać, który z tych w/w lepiej wypadnie?
Często fotografuję, obecnie na półce leży HP Photosmart R927 ale niestety uszkodzony. Czy te co podałem wyżej dokopią HP-kowi?
Bo R927 nie za bardzo się cieszy uznaniem klientów, tak samo i ja mam o nim nie dobre zdanie. W tym aparacie denerwują mnie takie rzeczy jak angielskie menu, nie zapisuje ustawień, a grzebanie po ustawieniach zżera momentalnie energię z baterii...teraz się coś uszkodził czytnik karty i nie wykrywa żadnej. Czy ktoś posiada w/w modele?
Może jakieś opinie?
Mile widziane inne propozycje ale do max 350 zł i nowa.
Awatar użytkownika
robertdeniro
starszy kapral
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:29

Re: Pomoc w wyborze aparatu

Post autor: robertdeniro »

Ja miałam kiedyś HP Photosmart M407. Miałam go rok i poszedł w odstawkę. Też były problemy z bateriami, zrobiłam 10 zdjęć i bateria przestawała działać (baterie były ok, nawet kiedy założyłam nowe akumulatory, to szybko przestawały działać).
Potem miałam NIKON COOLPIX L11 i było ok. Ponieważ robię amatorskie zdjęcia, więc jakość NIKON-a COOLPIX L11 jest dla mnie wystarczająca. Ciebie interesuje NIKON COOLPIX L25, więc jakość będzie z pewnością lepsza, bo to nowszy model.
Reasumując, z NIKON-em nigdy nie miałam problemu.
Awatar użytkownika
Kalcia26
starszy szeregowy
Posty: 93
Rejestracja: 03 sty 2011, 19:01

Re: Pomoc w wyborze aparatu

Post autor: Kalcia26 »

ja od jakiegoś miesiąca jestem szczęśliwą posiadaczką podanego przez ciebie canona. i jak najbardziej mogę Ci go polecić. zdjecia świetne, filmy też są ok jak na aparat za tą cenę. bateria trzyma bardzo dobrze. ostatnio na wyjeździe zrobiłam około 200 zdjęć i nie zniknęła mi nawet jedna kreska ;)
a reszty aparatów nie znam :p
zuko
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:42

Re: Pomoc w wyborze aparatu

Post autor: zuko »

Kalcia, a jakieś przykładowe kilka zdjęć z tego Canona?
najlepiej 2 foto zwykłe i 2 foto w makro, jak Ci się zeche wysyłać, jak coś wrzuć na serwer "iv.pl".
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Pomoc w wyborze aparatu

Post autor: skutekk »

za ta cene rewelacji sie nie spodziewaj
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Pomoc w wyborze aparatu

Post autor: Infom »

poczytaj jeszcze o nikon s2600 fajny aparat w bardzo przystępnej cenie, lepszy na pewno od canona i nikona L25
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Pomoc w wyborze aparatu

Post autor: malykazio »

Samsung PL70
zuko
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:42

Re: Pomoc w wyborze aparatu

Post autor: zuko »

skutekk pisze:za ta cene rewelacji sie nie spodziewaj
No co Ty? :)

@kazio
Do Szajsunga nie mam jakoś zaufania :?

@Inform
Oj oj oj!
Za duży budżet, serio nie mogę dać więcej jak 350, mam inne wydatki. Najtaniej na allegro dostanę do za 399 zł (z kosztem przesyłki). Chyba ze w Ostrołęce popytam ale też pewnie 400+ zł by chcieli za to. Ile czasu ma ten aparat?
Jak ma powyżej 2ch lat to w O-ce go nie dostanę już.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Pomoc w wyborze aparatu

Post autor: Infom »

To jest najnoszy model nikona za 388 zl kupila moja znajoma w fotojoker
zuko
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:42

Re: Pomoc w wyborze aparatu

Post autor: zuko »

Kur...nie wiem jak się wyrobię, zrobimy tak, biorę pod uwagę tego Nikona. Dziś będę na mieście to popytam o ten aparat. Dzięki za propozycje, ale czekam na prace od "Kalcia26". Jak kupię to napiszę tutaj o nim więc administracja nie zamyka tego tematu. Dzięki za odpowiedzi. pozdrawiam.
Jakbyś mógł to weź ze 2-3 zdjęcia od znajomej z tego aparatu (zwykłe + makro) jak to się sprawdza?
Z góry dzięki.

@Edit 12.06.12
Przeglądam sobie Olympusa to ciekawi mnie model VG-130.
Na tę chwilę aparaty jakie mam na oku:
*Nikon S2600
*Nikon L25 (jednak zostawię go na koniec, denerwuje mnie zasilanie na baterie paluszki)
*Canon A2200
*Olympus VG-130
zuko
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:42

Re: Pomoc w wyborze aparatu

Post autor: zuko »

Byłem dziś na mieście i sytuacja wygląda bardzo ciekawie, bo na miejscu są aparaty za którymi ganiam, czyli Nikon S2600 znalazłem za 388 zł (na necie o 1 zł drożej z kosztem wysyłki, sam aparat bez kart itp.), Canon A810 znalazłem za 360 zł, na necie o parę zł drożej a Nikon L25 za 269 zł (na necie są o parę zł tańsze), ale z tego L25 raczej zrezygnuję.
Teraz starcie gigantów :D
Nikon S2600 vs Canon A810. Wziąłbym nikona ze względu na akumulator, bo nie chciałoby mi się co kilka dni kupować paluszków do Canona. Za to Canon w teście 4 aparatów wypadł najlepiej
Test:

Kod: Zaznacz cały

http://www.optyczne.pl/14.7-Test-Test_bud%C5%BCetowych_kompakt%C3%B3w_2012_Podsumowanie.html
I nie wiem czy ten Canon dokopie Nikonowi?
Jak myślicie?
W tygodniu planuję już zakup.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Pomoc w wyborze aparatu

Post autor: Infom »

Rzeczywiscie zakup godny latania po miescie i czytania for przez pare dni czlowieku to aparat za pare zlotych a nie tysiecy nie wczuwaj sie tak ten i ten zrobi zdjecie dobre ale nie najlepsze
zuko
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:42

Re: Pomoc w wyborze aparatu

Post autor: zuko »

No jasne. Nie było lustrzanek to ludzie tak się jarali tymi cyfrówkami, ja tam chcę zwykłą małą cyfrówkę do robienia fotek bo nie mam czym fotografować, mi to szkoda kasy na aparat typu lustrzanka i się gimnastykować z tym żeby zrobić byle zdjęcie jak to widzę i fotografów...żebym miał dawać ~1500 zł to wolałbym w nagłośnienie do domu dać a nie aparaty...:D
Chyba postanowiłem, wybieram nikona. Prawie 400 zł ale kij z tym, myślę że ok 5 lat podziała.
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Pomoc w wyborze aparatu

Post autor: Bart3kk »

W dzisiejszych czasach 5 lat to bardzo optymistyczne podejście do współczesnych sprzętów :D :D . Ale osobiście też bym wziął Nikona, ewentualnie Canona ,sam mam już 7 lat cyfrówkę od nich i przeżyła nawet upadek ;)
zuko
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:42

Re: Pomoc w wyborze aparatu

Post autor: zuko »

Ja powiem tak, nigdy nie miałem ani Canona, ani Nikona. Będzie to moja pierwsza przygoda z Nikonem, a wspomnianego HP dostałem jako prezent 5-6 lat temu i była to moja pierwsza cyfrówka, jak zacząłem czytać i pytać to Canon oraz Nikon robią bardzo dobre aparaty, może są i lepsi producenci, znam też producenta Konica Minolta, ale nie wiem jak u nich tam. Najbardziej przereklamowane są Sony ale nigdy tego nie wezmę. W każdym bądź razie aparat to tylko aparat, i max 400 zł na taki sprzęt mogę dać.
Także to tylko aparat i nie zamierzam wydawać po 600 zł za aparat by ten mógł nagrywać filmiki HD czy inne badziewia. Od nagrywania są kamery nie aparaty.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Pomoc w wyborze aparatu

Post autor: Infom »

5 lat :) hm jak wytrzyma 3 miesiące po upływie gwarancji to masz w życiu szczęście :)
zuko
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:42

Re: Pomoc w wyborze aparatu

Post autor: zuko »

...to się wtedy porządnie wkur...i kupię coś starszego (używka). Niestety nowa technologia jest krótkotrwała ale zobaczymy jak to będzie. Może już jutro będę kupował Nikona.
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Pomoc w wyborze aparatu

Post autor: skutekk »

głównego pytania nikt nie zadał... co Ty chcesz głównie fotografowac tym aparatem?
ODPOWIEDZ