Odebranie praw rodzicielskich

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Laura
kapral
Posty: 119
Rejestracja: 26 paź 2011, 8:54

Odebranie praw rodzicielskich

Post autor: Laura »

Mój były mąż od ponad dwóch lat nie widział córki. Od ponad trzech nie płaci alimentów. Od dwóch lat córka do innego mężczyzny mówi "tato" (wyszłam ponownie za mąż). Z powodu braku kontaktu byłego męża z córką chciałam mu odebrać prawa rodzicielskie ( nie odwiedza, nie dzwoni nawet w urodziny córki). I tu spotkała mnie niemiła niespodzianka. Byłam u 3 adwokatów i wszyscy twierdzą, że sprawa jest trudna, bo nie stała się krzywda dziecku i prawa można jedynie ograniczyć. Szukam osób, które były w podobnej sytuacji i którym udało się odebrać prawa rodzicielskie. Czy takie osoby znajdę? Jeśli tak to proszę o info na prv. lub na maila pablooka@interia.pl. Ograniczenie mnie nie interesuje, bo chodzi mi głównie o to, aby w razie nieszczęścia moja córka dziedziczyła po mnie i moim mężu. A tak, gdy córka nie zostanie adoptowana czy przysposobiona przez mojego obecnego męża po nim dziedziczyć będzie tylko nasze wspólne biologicznie dziecko. Bardzo proszę o kontakt osoby, które mogłyby mi coś podpowiedzieć. Dziękuję:)
Angel88
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 11 lut 2012, 20:40

Re: Odebranie praw rodzicielskich

Post autor: Angel88 »

Jedyne wyjście to chyba żeby były mąż się zrzekł praw,bo tak to trudna sprawa.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Odebranie praw rodzicielskich

Post autor: steward »

Jeśli chodzi o dziedziczenie to spisz testament, chyba że część twojego majątku należy do twojego byłego męża, wtedy lepiej się rozliczyć "za życia". Wszystko załatwisz u notariusza.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Odebranie praw rodzicielskich

Post autor: malykazio »

Angel88: W jaki sposób miałby zrzec się praw? Nie ma takiej możliwości. Może wyrazić zgodę na przysposobienie i to byłaby najprostsza sytuacja. Co do dziedziczenia to steward ma rację.
ODPOWIEDZ