Metr nad ziemią - polecam inspirujący film

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Metr nad ziemią - polecam inspirujący film

Post autor: sKaLpeL »

Ja z kolei polecam film BEZ MOJEJ ZGODY wszystkim tym którzy przeżyli śmierć kogoś bliskiego
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Metr nad ziemią - polecam inspirujący film

Post autor: głęboka otchłań »

Ja z koleii polecam krótkometrażowy film pt: " Cyrk motyli", "Butterfly Circus" o braku akceptacji samego siebie oraz przezwyciężaniu swoich słabości.
gg 33063013
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: Metr nad ziemią - polecam inspirujący film

Post autor: Piotrek00 »

Widzę, że wątek filmowy się zrobił :) Ja z takich mniej znanych polecam ostatni Zurbanizowani, bardzo dobrze przedstawiona tematyka rozwoju miast, urbanizacji itp. Jak kogoś zainteresuje to mogę rzucić kolejne tytuły.
Oczy Nocy
starszy szeregowy
Posty: 84
Rejestracja: 06 kwie 2009, 20:33

Re: Metr nad ziemią - polecam inspirujący film

Post autor: Oczy Nocy »

To ja polecę film "Czwarte piętro" Bardzo fajny film o tym jak cieszyć się życiem mimo przeciwności losu ;) (tylko mówię tu o filmie obyczajowym, bo jest też thriller o takim samym tytule)
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Metr nad ziemią - polecam inspirujący film

Post autor: głęboka otchłań »

Piotrek00 pisze:Widzę, że wątek filmowy się zrobił
zbliżają się długie, jesienne wieczory więc propozycje inspirujących filmów do obejrzenia stanowią dobrą alternatywę na spędzanie czasu.
gg 33063013
arrow
starszy kapral
Posty: 156
Rejestracja: 27 maja 2009, 0:24

inny inspirując film

Post autor: arrow »

Z innych ciekawych i inspirujących filmów, to:
Mama Heidi
Heidi i Rolland Baker przyjechali do Mozambiku w 1994 roku. Był to dla tego kraju trudny okres po wojnie domowej. Nawet ciężarówki Czerwonego Krzyża nie były bezpieczne – zdarzało się, że bombardowano je. Gdy usłyszeli o sytuacji w Mozambiku, postanowili tam pojechać, aby służyć najbiedniejszym z biednych. Rozpoczęli od pracy w zrujnowanym sierocińcu. Tamtejsze dzieci cierpiały na różnego rodzaju choroby. Żeby przetrwać musiały żywić się szczurami. Heidi i Rolland zaopiekowali się nimi, zapewnili wyżywienie i edukację. Zainspirowani wiarą modlili się też o ich uzdrowienie.
Mówiono im: po co zajmujecie się tymi dziećmi z marginesu. Zainwestujcie swój czas i środki w normalne dzieci. Dla tamtych i tak już nie ma nadziei. One i tak już pozostaną do końca życia wrakami. - Ale Heidi i Rolland Baker postanowili zatroszczyć się o tych "beznadziejnych".
W tych trudnych czasach, gdy grożono im nawet śmiercią, Heidi i Rolland doświadczyli zadziwiających cudów. Wiele razy widzieli jak niewidome, kalekie i chore na AIDS dzieci były uzdrawiane. Obecnie prowadzą trzy sierocińce i szkoły, mając pod opieką 700 dzieci.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Metr nad ziemią - polecam inspirujący film

Post autor: głęboka otchłań »

Do polecanych dodam jeszcze:

1. Peaceful warrior (Siła spokoju)
2. The Secret
3. Fight club (Podziemny krąg)
gg 33063013
ODPOWIEDZ