pomóżcie wybrać lokatę

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

pomóżcie wybrać lokatę

Post autor: oleandra »

Witam, szukam odpowiedniej, bardzo korzystnej lokaty. Nie mam czasu i chęci biegać po bankach u nas w mieście, tym bardziej, że co innego mówią, a co innego wychodzi w praktyce.
Będę wdzięczna za Wasze rady.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: pomóżcie wybrać lokatę

Post autor: Qrzysio »

Nie ma bardzo korzystnych lokat. Wszystkie są zbliżone i tylko doczytanie szczegółów pozwoli wybrać najlepszą - najlepiej oprocentowaną. Część banków zwodzi wysokim procentem, który obowiązuje często tylko przez kilka pierwszych miesięcy.

Ogólnie zasada jest taka, że im dłużej oddasz bankowi pieniądze, tym więcej zarobisz. Warto zainteresować się także obligacjami.
Awatar użytkownika
TRUE
kapral
Posty: 130
Rejestracja: 30 mar 2012, 13:29

Re: pomóżcie wybrać lokatę

Post autor: TRUE »

Idź do Open Finance przedstawią Ci ofertę kilku banków i pomogą zdecydować co będzie dla Ciebie najlepsze, nie pobierając przy tym opłat ani prowizji. Ja w ten sposób załatwiałem hipotekę i jestem zadowolony.

Jest oddział w Ostrołęce na rogu Głowackiego i Gołębiej.
Używaj ogonków.

Wolisz robić komuś łaskę, czy robic komus laske?
cicero
starszy szeregowy
Posty: 53
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:27

Re: pomóżcie wybrać lokatę

Post autor: cicero »

Polecam obligacje skarbowe wprawdzie mniejsze oprocentowanie ale bardziej bezpieczna jest to lokata.
kalinka1203
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 23 cze 2010, 22:24

Re: pomóżcie wybrać lokatę

Post autor: kalinka1203 »

Odezwij się do mnie na priv. Spróbuję Ci coś doradzić
niemato
szeregowy
Posty: 34
Rejestracja: 02 lis 2010, 8:22

Re: pomóżcie wybrać lokatę

Post autor: niemato »

ja korzystam z aliora i getin online lokaty 3-4 miesieczne przelewam kasę online i potem wszystko wraca na konto z którego zostało wpłacone
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Re: pomóżcie wybrać lokatę

Post autor: oleandra »

Dzięki za odp. True, być może skorzystam z ofert Open Finance.
Kalinka odezwę się na priv ale w poniedziałek.
Cicero o obligacjach poczytam
Qrzysiu właśnie o to mi chodzi i szukam sprawdzonej w stosowaniu lokaty. Juz sie przejechałam na kredycie hipotecznym "Rodzina na swoim". Bank miał gwarantować dopłaty, a takowej przy spłacie co miesięcznej raty nie widze :)
Chcę konkretne pieniądze ulokować z widocznym zyskiem np po 2 latach.
niemato ja muszę sama przed sobą pieniądze zamknąć,odciąć sobie dopływ, bo inaczej rozpuszczę ;) Takze takie 3, 4 miesiące mnie nie zbawią, a chcę/muszę uzbierać sporo grosza :)
Dzięki wszystkim za odp.
Chyba jednak będe musiała pobiegać po bankach, bo każda sprawa jest indywidualna.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: pomóżcie wybrać lokatę

Post autor: Qrzysio »

Internet wystarczy (ale trzeba dokładnie się wczytać), albo wizyta w OpenFinance. Po bankach nie chodź, bo będziesz musiała zmierzyć się z gangiem sprzedawców czekających na twoje "tak". Oni myślą, że skoro już przyszłaś, to już chcesz. Powodzenia.
mon
szeregowy
Posty: 39
Rejestracja: 10 kwie 2012, 22:02

Re: pomóżcie wybrać lokatę

Post autor: mon »

Oleandra widocznego zysku po 2 latach nie zobaczysz. Może po 5,10,15 latach. No chyba, że zagrasz na giełdzie, ale tam też trzeba wiedzieć jak się poruszać. . Jak chcesz większe oprocentowanie polecam Ci produkty oszczędnościowe Getin Banku, bo oprocentowanie standardowych lokat z miesiąca na miesiąc się zmniejsza, a tam przykładowo w zależności od produktu masz zapewnione oprocentowanie 6-9% przez cały okres oszczędzania. Tak to z reguły oprocentowanie aktualnie oscyluje w granicach ~5,5% w skali roku. W jednych bankach jest to więcej, w innych mniej.
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: pomóżcie wybrać lokatę

Post autor: Piotrek00 »

Możesz wskazać jakie konkretnie produkty Getin Banku gwarantują oprocentowanie 9%? Bo zdaje mi się, że wprowadzasz w błąd :)
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: pomóżcie wybrać lokatę

Post autor: Qrzysio »

Ja też nie wierzę. Na stronach Getinu jest mowa o 6,2%. Poza tym po aferze Amber Gold była taka szeroka dyskusja na temat "nie wierzcie wysokiemu oprocentowaniu lokat i innych produktów finansowych". Gdzie nie ma ryzyka, nie ma zysku.
niemato
szeregowy
Posty: 34
Rejestracja: 02 lis 2010, 8:22

Re: pomóżcie wybrać lokatę

Post autor: niemato »

zgadza się tak jest na stronie,sprawa wygląda tak że masz założoną lokatę kończy się i wydzwaniają oferują 7 % z miejsca a może i więcej ale musisz iść na spotkanie z doradcą i tam sobie wynegocjować %.nigdy nie byłem na tej rozmowie,moim zdaniem szkoda czasu bo jak zapytasz czy gwarantują Ci te 7 % lub więcej następuje cisza albo głupie tlumaczenie więc można zapewne stracić na tym,wolę wpłacić na 6,2 i mieć z bańki:)
antorf
starszy szeregowy
Posty: 78
Rejestracja: 02 sty 2006, 15:23

Re: pomóżcie wybrać lokatę

Post autor: antorf »

Ty Qrzysio z bankowcami nie zadzieraj- wielu z nich słono płaci za reklamy na Twoim portalu dając Ci byt firmy, którą prowadzisz. A tak poza tym to....masz rację:-) wszyscy liczą na to by sprzedać to co mają do zaoferowania- niczym się nie różnią od sprzedawcy wędlin, telefonów czy...topowych miejsc na stronie internetowej.
mon
szeregowy
Posty: 39
Rejestracja: 10 kwie 2012, 22:02

Re: pomóżcie wybrać lokatę

Post autor: mon »

Piotrek00 pisze:Możesz wskazać jakie konkretnie produkty Getin Banku gwarantują oprocentowanie 9%? Bo zdaje mi się, że wprowadzasz w błąd :)
Symfonia Zysków, Skuteczne Oszczędzanie, Lokata z RORem -> 12%



Qrzysiu nie porównuj banków z parabankami, bo to jest znacząca różnica.

A lokata 6,2% tak jest na pół roku na nowe środki.
Piotrek00
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:42

Re: pomóżcie wybrać lokatę

Post autor: Piotrek00 »

Symfonia Zysków - proszę Cię, to jest produkt oparty na indeksach giełdowych, bez większego wczytywania się w regulaminy widać, że nie ma gwarancji zysku. Już pierwsza "gwiazdka" na stronie produktu o tym mówi.

Skuteczne Oszczędzanie - oparte na ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych, czyli ten zysk nie jest w żadnym wypadku gwarantowany.

Lokata z RORem - niby fajnie, ale, trzeba założyć konto i z niego aktywnie korzystać przez jakiś czas żeby nie dopłacać do interesu. Bardziej należy to traktować jako bonus od Getinu dla osób zakładających konto niż jako okazję inwestycyjną.

Co do porównywania banków z parabankami to różnica jest taka, że ryzyko niewypłacalności banku, w przeciwieństwie do parabanku, jest bardzo ograniczone. Problem natomiast jest taki, że to, co mówią sprzedawcy banków, a to co jest na umowie, warunkach, tabelach itp. może się znacznie różnić. Co z tego więc, że pieniądze chronione są przez BFG, skoro sprzedawca naobiecuje Ci gwarancji i bezpieczeństwa, a potem okazuje się, że zysków nie ma ;)
mon
szeregowy
Posty: 39
Rejestracja: 10 kwie 2012, 22:02

Re: pomóżcie wybrać lokatę

Post autor: mon »

Dlatego jest jedna podstawowa zasada czytać to co się podpisuje, dokladnie punkt po punkcie ze zrozumieniem, bo wszystko jest w umowie. Doradca faktycznie powie jedno, a może być inaczej. Tak samo jest z umowami kredytowymi/ratalnymi. Ale to głownie wina ludzi, że podpisują to co dostają pod nos bez przeczytania.

Symfonia to struktura, owszem oparta na inwestycjach, tak samo skuteczne oszczędzanie, ale ja akurat mówiłam o lokatach promocyjnych do nich.

Żaden produkt niosący ze sobą możliwy większy zysk niż na lokacie, nie daje gwarancji zysku. Jedne gwarantują w najgorszym wypadku zwrot wpłaconego kapitału, a inne nawet tego nie mają zagwarantowanego.

Co do BFG teoretycznie daje zabezpieczenie do 100 000 euro, w rzeczywistości nie ma nawet na połowę tych zobowiązan w przypadku upadku jakiegoś większego banku. Najbezpieczniejszą formą jest trzymanie kasy w domu w skarpecie :)
justa
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 03 gru 2012, 10:41

Re: pomóżcie wybrać lokatę

Post autor: justa »

albo zamiast lokaty (czyli nie jako zamrożenie środków) wpłacić pieniądze na konto oszczędnościowe, zysk mniejszy, ale pewność większa, i w każdej chwili pieniądze można wyjąć z konta bez utraty odsetek i jakichkolwiek innych strat. ja właśnie robię rekonesans wśród ofert, i jak na razie wychodzi, że dla mniejszych kwot ( do 40000zl) bgż ma najlepsza oferte
ODPOWIEDZ