Jaką pralkę wybrać?

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
zordon
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2013, 15:12

Jaką pralkę wybrać?

Post autor: zordon »

Szukam pralki jaką polecanie po przeczytaniu olśniło mnie wiem że dla mnie będzie potrzebna LG lub Samsung. Stosując się do tego co tam napisano moje pytanie. Jaką bardziej firmę polecacie??
Awatar użytkownika
shell28
starszy szeregowy
Posty: 79
Rejestracja: 31 sty 2012, 15:27

Re: Jaką pralkę wybrać?

Post autor: shell28 »

franie polecam
majster
starszy kapral
Posty: 178
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Jaką pralkę wybrać?

Post autor: majster »

Sprzętu jest spory wybór -głównie radziłbym rozejrzeć się za dostępnością serwisu w Ostrołęce .Niby jest gwarancja ale zdarzają się różne nietypowe przypadki ,których gwarancja nie obejmuje np ułamie się jakiś drobiazg i wtedy jest problem jak serwis jest w odległości 100km.Serwisu LG raczej w Ostrołęce nie ma a Samsung, Electrolux HOOVER ,Candy te serwisy są w naszym mieście.
zordon
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2013, 15:12

Re: Jaką pralkę wybrać?

Post autor: zordon »

shell28 pisze:franie polecam
Jeśli by miała 90 / 60 /90 z małym wsadem :) i do tego umiała prać to czemu nie może być i Frania
zordon
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2013, 15:12

Re: Jaką pralkę wybrać?

Post autor: zordon »

majster pisze:Sprzętu jest spory wybór -głównie radziłbym rozejrzeć się za dostępnością serwisu w Ostrołęce .Niby jest gwarancja ale zdarzają się różne nietypowe przypadki ,których gwarancja nie obejmuje np ułamie się jakiś drobiazg i wtedy jest problem jak serwis jest w odległości 100km.Serwisu LG raczej w Ostrołęce nie ma a Samsung, Electrolux HOOVER ,Candy te serwisy są w naszym mieście.
Od taki uszkodzeń polecają ubezpieczenie sprzętu. Tylko to trochę za drogo jak dla mnie
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Jaką pralkę wybrać?

Post autor: Bart3kk »

Polecam CI wybrać to co mogą serwisować u nas na miejscu. Do LG i Samsungów ,jako takich zastrzeżeń nie mam, chociaż raz nie podoba mi się ile jest tam elektroniki naładowane, dwa, że na początku pralki były Made in Poland, więc nie było co do jakości zastrzeżeń teraz w większośći sklepów mamy made in China. Jeżeli chcesz coś prostego bierz Gorenje, może wyglądem nie powalają, ale są trwałe i co najważniejsze wszystkie ich pralki mają rozbieralne bębny. Amica,Electroluxy,Bosche serii WAA mają sklejane bębny więc jeżeli siądą ci łożyska to bodajże pralke wyrzucisz na złom,gdzie naprawa takiej pralki z rozbieralnym bębnem to koszt ok. 300 zł. Pralki Whirlpool i Beko pominę ,bo niestety ale sprzęt jest awaryjny. Jeszcze zostaje Bosch i Siemens. Z Boscha wiem, że najlepsza seria to pralki WAE. Jeżeli Bosch to szukaj tych made in Poland/Germany, na tanie Bosche i Siemensy z Turcji nie rzucaj się. Indesity/Hotpointy ładny wygląd dużo elektroniki i nic więcej dobrego.

Reasumując:
Polecam Gorenje, Bosch WAE (oby nie seria WAA), ELectrolux (choć mają sklejane bębny co jest minusem), LG/Samsung tylko jeżeli z Polski.

Odradzam:
zdecydowanie Beko,Amica,Candy,Hoover
raczej odradzam Whirlpool/Indesit/Hotpoint

SERWIS OKA: Samsung,Electrolux,Bosch,Siemens,Beko,Hoover
SERWIS ŁOMZA: Hotpoint/Indesit/Whirlpool/Gorenje
SERWIS JEDYNIE PRZEZ INFOLINIĘ: LG,Amica

P.S. Nie sugeruj się tym, że komuś coś działało 10-15 lat to pierwszy krok do wtopy przy zakupie w obecnych czasach sprzętu agd/rtv.
zordon
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2013, 15:12

Re: Jaką pralkę wybrać?

Post autor: zordon »

Bart3kk pisze:Polecam CI wybrać to co mogą serwisować u nas na miejscu. Do LG i Samsungów ,jako takich zastrzeżeń nie mam, chociaż raz nie podoba mi się ile jest tam elektroniki naładowane, dwa, że na początku pralki były Made in Poland, więc nie było co do jakości zastrzeżeń teraz w większośći sklepów mamy made in China. Jeżeli chcesz coś prostego bierz Gorenje, może wyglądem nie powalają, ale są trwałe i co najważniejsze wszystkie ich pralki mają rozbieralne bębny. Amica,Electroluxy,Bosche serii WAA mają sklejane bębny więc jeżeli siądą ci łożyska to bodajże pralke wyrzucisz na złom,gdzie naprawa takiej pralki z rozbieralnym bębnem to koszt ok. 300 zł. Pralki Whirlpool i Beko pominę ,bo niestety ale sprzęt jest awaryjny. Jeszcze zostaje Bosch i Siemens. Z Boscha wiem, że najlepsza seria to pralki WAE. Jeżeli Bosch to szukaj tych made in Poland/Germany, na tanie Bosche i Siemensy z Turcji nie rzucaj się. Indesity/Hotpointy ładny wygląd dużo elektroniki i nic więcej dobrego.

Reasumując:
Polecam Gorenje, Bosch WAE (oby nie seria WAA), ELectrolux (choć mają sklejane bębny co jest minusem), LG/Samsung tylko jeżeli z Polski.

Odradzam:
zdecydowanie Beko,Amica,Candy,Hoover
raczej odradzam Whirlpool/Indesit/Hotpoint

SERWIS OKA: Samsung,Electrolux,Bosch,Siemens,Beko,Hoover
SERWIS ŁOMZA: Hotpoint/Indesit/Whirlpool/Gorenje
SERWIS JEDYNIE PRZEZ INFOLINIĘ: LG,Amica

P.S. Nie sugeruj się tym, że komuś coś działało 10-15 lat to pierwszy krok do wtopy przy zakupie w obecnych czasach sprzętu agd/rtv.
Dzięki wielkie Bart3kk za wyczerpującą odpowiedz jestem wdzięczny
Awatar użytkownika
shell28
starszy szeregowy
Posty: 79
Rejestracja: 31 sty 2012, 15:27

Re: Jaką pralkę wybrać?

Post autor: shell28 »

oj zordon nie gniewaj sie
zordon
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2013, 15:12

Re: Jaką pralkę wybrać?

Post autor: zordon »

shell28 pisze:oj zordon nie gniewaj sie
Ok, Luzik :)
Awatar użytkownika
Mies
starszy sierżant
Posty: 315
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Jaką pralkę wybrać?

Post autor: Mies »

serwis Hotpoint/Indesit/Whirlpool/Gorenje też w Oce jest, na goworowskiej, albo ... coś źle przeczytałem ...
Awatar użytkownika
robertdeniro
starszy kapral
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:29

Re: Jaką pralkę wybrać?

Post autor: robertdeniro »

Ja też coś dorzucę od siebie:
1. Nie polecam CANDY, w czasie gwarancji ze dwa razy w reklamacji, a potem padła i poszła na złom.
2. Nie polecam pralki Whirlpool, u mnie wytrzymała 2 lata i 1 tydzień (gwarancja była na 2 lata!!)i rozleciały się boki pralki i dno, to znaczy spróchniała od środka. A ja przed upływem gwarancji nic nie zauważyłam. Z tymi spróchniałymi bokami prałam jeszcze jakiś czas :wink: , ale wysiały łożyska i pompka do poboru wody i pralka poszła na złom.
3. Od trzech lat piorę w Gorenje. Jest ocynk (to po doświadczeniach z Whirlpoolem wybrałam taką opcję). Poza tym dobrze dopiera mocno zabrudzone ubrania, no i ma wszystkie parametry, których potrzebuję.
4. Starą, poczciwą Franię mam na strychu i też czasami używam :wink: , szczególnie do prania dywaników, itp.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Jaką pralkę wybrać?

Post autor: Qrzysio »

Ten wątek to reklama jakiejś strony. Autor wątku ciągle zakłada na naszym forum nowe konta i linkuje do swojej strony.
zordon
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2013, 15:12

Re: Jaką pralkę wybrać?

Post autor: zordon »

Nie wiem o co chodzi ... Ok widzę, że nie ma linku może być i bez niego głównie chodzi mi o info od użytkowników, a nie o jakiś link
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Jaką pralkę wybrać?

Post autor: Bart3kk »

Mies pisze:serwis Hotpoint/Indesit/Whirlpool/Gorenje też w Oce jest, na goworowskiej, albo ... coś źle przeczytałem ...
W O-ce nie ma. Jest w Łomży na ul. Rządowej 12. To najbliższy serwis dla tych sprzętów.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Jaką pralkę wybrać?

Post autor: elfik »

Całe życie miałam pralki z trzema pokrętłami (program, temperatura, obroty). Teraz mam taką z wyświetlaczem.. Wrrr a to drzwi niedomknięte, a to program zacina, a to jakiś inny ERR (tabelę kodów błędów znam już na pamięć :P) i te durne pikanie.
Nie wiem czy ja mam takiego pecha, ale w poprzednich pralkach, bez zbędnej elektroniki pranie było proste i przyjemne... a teraz to masakra :/
Czekam aż się tak zepsuje, że mąż kupi drugą :)

To taki mój dodatek do tematu "pralka"...
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Jaką pralkę wybrać?

Post autor: balboa »

I tak się ten niby postęp odbija już czkawką. Też mam czasem ogromną tęsknotę za wszelaką prostotą.
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Jaką pralkę wybrać?

Post autor: mondeo »

Najważniejszą żeczą przy zakupie pralki jest rodzaj silnika i cena nowego programatora w przypadku uszkodzenia tego nowego
oueah
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 18 mar 2013, 17:02

Re: Jaką pralkę wybrać?

Post autor: oueah »

Pralka LG trzeci rok pełna satysfakcja tym bardziej, że używana jest codziennie.
justynakos
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2013, 1:26

Re: Jaką pralkę wybrać?

Post autor: justynakos »

racja!! ja wole kupic cos tanszego niz drozszego bo i tak sie rozwali i tak ;/
zarka
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 02 sie 2013, 14:22

Re: Jaką pralkę wybrać?

Post autor: zarka »

Ja też nie przesadzam z cenami, jeżeli chodzi o sprzęty. Nie potrzeba mi cudów i pralek, które same dopasują rodzaj prania do ubrań.
ODPOWIEDZ