Kosa spalinowa

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: kosa spalinowa

Post autor: Qrzysio »

Ja kupiłem o wiele taniej, w granicach 250 zł, około dwóch lat temu w sklepie Husqvarna na Żeromskiego. Gorąco polecam, bo duży wybór i dobre ceny. Poza tym miła obsługa. Nie jestem w stanie porównać parametrów. Moja się trzyma, super stan, dobre wykonanie.

Różnica może tez polegać na tym, że mój to podkaszacz, być może ma mniejszą moc lub jest nieco węższy, ale nie mogę nzlaeźc parametrów na mediaexpert, więc ciężko mi porównać.
Tyson
kapral
Posty: 144
Rejestracja: 04 wrz 2005, 8:56

Re: Kosa spalinowa

Post autor: Tyson »

Kosa spalinowa, a podkaszarka (zapewne elektryczna) to dwie różne rzeczy. To tak jakby ktoś zapytał o limuzynę, a Ty byś powiedział, że Twój maluch (Fiat 126p) jeździ i ma się dobrze :mrgreen:
W podkaszarce masz masz żyłeczkę a nie żylkę, dodatkowo do kosy spalinowej możesz założyć ostrze, do tego mocny silnik i "czarna wołga, siwy dym".
Znajomy kupił kosę chyba za ok. 600zł (prawdopodobnie firmy NAC) i jak na razie sobie chwali. 3 sezon właśnie jej używa.
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Kosa spalinowa

Post autor: przeklinak »

i dzieki za info

dziś znalazłem w jednym ze sklepów ale nie w oce kosę NAC'a ale nie z tym chińskim silnikiem co mają w Media Exp. tylko podobno z jakimś włoskim :) około 50-60 zł droższa ale pewnie będzie i bardziej żywotna :)
papitek
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2013, 14:15

Re: Kosa spalinowa

Post autor: papitek »

Ja za podobną dałem 320PLN i tak ścina, że aż kusi, żeby coś tym popsuć ;D
marti
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 cze 2013, 13:32

Re: Kosa spalinowa

Post autor: marti »

Ja również słyszałam że tal Lidlowska jest całkiem niezła i że warto się tam za sprzętami rozglądać.
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Kosa spalinowa

Post autor: przeklinak »

przeklinak pisze:dziś znalazłem w jednym ze sklepów ale nie w oce kosę NAC'a ale nie z tym chińskim silnikiem co mają w Media Exp. tylko podobno z jakimś włoskim :) około 50-60 zł droższa ale pewnie będzie i bardziej żywotna :)
sorka źle zrozumiałem sprzedawcę bo jemu chodziło że pilarki spalinowe mają gaźniki włoskie a kosy tylko chińskie :)
i kupiłem tego NACa z 2 konnym silnikiem i jestem jak na razie zadowolony poza małym epizodem że po dniu użytkowania musiałem świece wymienic na lepszą bo odpalać nie chciała
ODPOWIEDZ