Telewizja orange

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
onaaa123
szeregowy
Posty: 34
Rejestracja: 19 paź 2011, 20:13

Telewizja orange

Post autor: onaaa123 »

Witam
czy ma ktos z panstwa telewizje orange?
Bo ja probuje bezskutecznie ja podlaczyc, jest to dekoder shd 85 ktory jest podlaczany do liveboxa i mam taki problemy ze kompletnie nie moge zlapac sygnalu, chocbym niewiem jak kierowala tym talerzem, ciagle jest sygnal 0 jakosc 0.
Nie reaguje tak jakby nawet nie bylo podlaczone z antena a jest, niewiem na czym moze polegac problem.
Jezeli ktos cos wie, zna sie na tym to prosze o rade, a jesli ktos nawet ma taka telewziej to napisze jak sobie z tym poradzil.
Z gory dzieki
justusz
kapral
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:33

Re: Telewizja orange

Post autor: justusz »

Miałem podobny problem. Wezwany specjalista od anten tez nie poradził twierdzac ,ze pewnie dekoder jest uszkodzony. Na szczescie był to dekoder nowy i na gwarancji wiec pani w biurze obsługi jak przyniosłem wymieniła na nowy bez pytania o szcególy...przy okazji zdradziła firmowa tajemnice. TE DEKODERY TAK MAJĄ, W każdej partii prawie połowa jest wadliwa..
onaaa123
szeregowy
Posty: 34
Rejestracja: 19 paź 2011, 20:13

Re: Telewizja orange

Post autor: onaaa123 »

Tylko u mnie jest taki problem, ze z anteny siatkowej (naziemnej) odbieral tylko sciagnal 15 programow, ktore sa dostepne na tym DvB-T a powinno byc ich kolo 50, a z talerza (anteny satelitarnej) nic niechce sciagnac i wlasnie jest brak sygnalu.
emg81
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2013, 19:11

Re: Telewizja orange

Post autor: emg81 »

wejdź do panelu liveboxa (adres strony to 192.168.1.1) po za logowaniu się po lewej masz opcję Tv przez adsl.
o ile dobrze pamiętam domyślnie jest to ustawione na włączone jeśli tak to zmień na wyłączone,jeśli antena jest dobrze ustawiona
(to że ściąga ci kanały ze zwykłej anteny nie znaczy ,że jest ustawiona na właściwego satelitę) to w ustawieniach dekodera włącz wyszukiwanie kanałów - powinno być ok.
onaaa123
szeregowy
Posty: 34
Rejestracja: 19 paź 2011, 20:13

Re: Telewizja orange

Post autor: onaaa123 »

Ale jak wyszukuje kanaly to po jakis 60% wyskakuje brak sygnalu, i tak za kazdym razem
emg81
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2013, 19:11

Re: Telewizja orange

Post autor: emg81 »

To by wskazywało na źle ustawiony talerz lub wadliwe połączenie między konwerterem a dekoderem,sprawdź najpierw kabel na wejściach jeśli wszystko gra to w ustawieniach dekodera wejdź w moje konto - ustawienia - parametry sygnału ,powinna ukazać się informacja że antena jest ustawiona na satelitę hotbrid wciśnij ok. na pilocie i powinny pokazać się 2 paski - poziom i jakość ,poziom powinien mieścić się między min. a max. jeżeli jest inaczej to kręć anteną aż sygnał będzie właściwy pamiętaj tylko aby robić to drobnymi ruchami dosłownie co 0,5 cm. Jak złapiesz sygnał to wyszukaj kanały.Mogę mylić się w szczegółach bo bawiłem się tym jakiś czas temu ale ogólnie się zgadza.
onaaa123
szeregowy
Posty: 34
Rejestracja: 19 paź 2011, 20:13

Re: Telewizja orange

Post autor: onaaa123 »

Wszystko jest tak jak napisałes emg81, i wlasnie jak są te dwa paski poziom i jakosc to nie ma nic, ani troche, chocbym niewiem jak krecila tą antena to ciagle nic nie ma...
ODPOWIEDZ