Szukam lub dam pracę...propozycje i uwagi

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
ona83
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 17 mar 2013, 22:21

Szukam lub dam pracę...propozycje i uwagi

Post autor: ona83 »

Witam, chciałabym rozpocząć wątek dla pracodawców i przyszłych pracowników. Otóż w ostatnim czasie moja znajoma prowadząca własną działalność poszukiwała pracownika, i mimo licznego zainteresowania ze strony petentów nadal odpowiedniej osoby nie znalazła.
Ludzie niepoważnie podchodzą do kwestii pracy. Niby każdy narzeka, że nie ma pracy, a jak już pojawia się propozycja, to ludzie sami nie wiedzą czego chcą.
niewiemco
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 06 gru 2012, 13:07

Re: Szukam lub dam pracę...propozycje i uwagi

Post autor: niewiemco »

Był już taki wątek, nawet urósł do rani artykułu na głównej stronie MO. Gdzie ogłaszała się twoja znajoma? moja siostra od pół roku miesięcy poszukuje pracy. Niestety wszędzie jest odsyłana z kwitkiem, bo raz- nie ma doświadczenia, dwa - ma dzieci które NA PEWNO będą chorować. Przez dwa tygodnie pracowała w ubezpieczeniach, gdzie przy 10 dniu miesiąca usłyszała że musi popracować jeszcze pełen miesiąc, bo teraz cienko z kasą. W tym czasie szefowa wyjechała na urlop - i jak się okazało jest to norma od wielu lat. Siostra była potrzebna zastępstwo. Po miesiącu, przez dwa tygodnie chodziła i prosiła o wypłatę, oczywiście praca bez umowy. I mój przykład - szukałem pracy jako kierowca, znalazłem w jednej z ostrołęckich firm, praca na wyjazdach za granicę, bez umowy, ubezpieczenia - na zasadzie "może później" - po jednym kursie zrezygnowałem, do dziś nie otrzymałem zapłaty.

I jeszcze jeden przykład: ogłoszenie na MO praca kierowcy ciężarówki, dzwonię, jest dwóch kandydatów z którymi szef chce rozmawiać, przyjeżdżam i słyszę, pan pojeździ dwa tygodnie, potem ten drugi kandydat i potem ja się zdecyduję kogo z was wybrać, oczywiście za darmo. No sorry, za frajer pracować dwa tygodnie, gdzie właściciel zbiera kasę za frachty?! potem kolejna rekrutacja i w ten sposób mamy czysty zysk!

To nie jest tak że ludzie nie wiedzą czego chcą - ludzie chcą minimum, jak umowa o pracę i wypłata na czas, nie chcą być okłamywani. Niestety większość ostrołęckich pracodawców, nawet tych dwóch podstawowych warunków nie zamierza spełnić.
Szmeru
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 23 sie 2013, 20:21

Re: Szukam lub dam pracę...propozycje i uwagi

Post autor: Szmeru »

Ba, jak Twoja znajoma szuka młodej kobiety najlepiej 24lata z 6 letnim doświadczeniem, po dziennych studiach na super uczelni, biegle 2 języki, zamężną i z wyciętą macicą do pracy na 8h od 14tej za 1200zł brutto. Daruj sobie. Wiem co napisałem bo żona chodzi na rozmowy raz w tygodniu.
Trzeba też troszeczkę ludziom zaufać! To że nie ma doświadczenia nie znaczy że się w fachu nie odnajdzie. To, że nie ma dzieci, nie znaczy, że zaraz je zrobi i pójdzie na macierzyński. To że skończyła kierunek X to nie znaczy że nie ma pojęcia o branży Y.
dalibor
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 20 mar 2013, 12:14

Re: Szukam lub dam pracę...propozycje i uwagi

Post autor: dalibor »

Nie rozumiem, naprawdę nie rozumiem tego postu, a już w szczególności umieszczania go na głównej jako jakiegoś oskarżenia względem szukających pracy. Rozumiem, że na pewno w rekrutacji brał udział jakiś odsetek ludzi do niej nie zdatnych, ale bez przesady- Autor "skargi" nie podał żadnych szczegółów, wymogów pracodawcy, konkretnych problemów z aplikantami, no dosłownie nic oprócz "moja znajoma szukała pracownika i nie znalazła, więc pracobiorcy są"be"".

A co do samych anonsów osób szukających pracownika i moich zarzutów względem pracodawców:

-To co jest umieszczone w ogłoszeniu (zakres obowiązków, nazwa stanowiska, wymagania) często biegunowo różni się od stanu faktycznego (ogłoszenie jest np. o poszukiwaniu GRAFIKA, a 80% czasu pracy to praca fizyczna, ogłoszenie o poszukiwaniu człowieka do zbijania palet, a kończysz w rowie ze szpadlem kopiąc podpiwniczenie czy fundament)
-Brak informacji o płacy - tego nigdy nie zrozumiem, głupota w czystej postaci i zagranie nie fair. Skoro pracodawca ma uczciwy zamiar zatrudnienia kogoś na umowę (nieważne jaką), powinien wpisać "najniższa krajowa + ewentualna premia" lub coś w tym stylu. Skoro jesteś uczciwym pracodawcą, to po co to ukrywasz? Przecież Jeśli napisze się, że najniższa krajowa, to będą przynajmniej z głowy aplikanci "z aspiracjami" którzy "za tysiąc dwieście, to robić nie będą".
-Głupie pytania podczas rozmowy o pracę np. "dlaczego chce pan tu pracować". Więc odpowiadam wszystkim z góry: DLA HAJSU. BO LUDZIE POTRZEBUJĄ HAJSU. Serio, drogi pracodawco, wierzysz, że ktoś podejmie pracę jako sprzedawca, magazynier, kierowca, asystent, handlowiec "bo to jego pasja i widzi wielkie szanse na rozwój osobisty"? Skoro jesteś tak łatwowierny, to jakim cudem jeszcze masz firmę?
-Wymaganie listu motywacyjnego - serio, wierzycie w te zassane z netu, autoreklamowe bzdury, przy których STAR TREK to film dokumentalny? Szacun.
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: Szukam lub dam pracę...propozycje i uwagi

Post autor: Bart3kk »

Podpisuję się pod tym co wyżej praktycznie w 100%. Większość ogłoszeń o pracę w swojej treści to ponury żart. Zatrudnię do pracy i mail i to wszystko, czasem nie wiadomo nawet jaka firma konkretnie ;)
perelkaa89
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 31 sie 2013, 14:37

Re: Szukam lub dam pracę...propozycje i uwagi

Post autor: perelkaa89 »

również się podpisuję pod postami wyżej...
i tak najbardziej rozśmieszają mnie ogłoszenia gdzie np. do ręcznej myjni samochodowej wymagają wysłania Cv oraz listu motywacyjnego... jak dla mnie śmiech na sali.
gambi
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2013, 21:23

Re: Szukam lub dam pracę...propozycje i uwagi

Post autor: gambi »

Bartek... no a jak ktos szuka do myjni samochodowej albo do wymiany opon to co ma napisac w ogloszeniu? Stworzyc oferte z pelnym opisem czego wymaga co oferuje na 5000 znakow? To jakies kuriozum prosta praca proste ogloszenie chcesz sie dowiedziec wiecej to sie skontaktuj.
ODPOWIEDZ