Ogłoszenia motoryzacyjne "sprzedam auto" - wasze pomysły

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Ogłoszenia motoryzacyjne "sprzedam auto" - wasze pomysły

Post autor: mIcHaLos »

Przeglądając różne ogłoszenia motoryzacyjne typu: Sprzedam "auto" w każdym z nich występują te same lub też podobne opisy :)
- 1 właściciel
- książka serwisowa (pewnie kupiona na allegro)
- przebieg 140 000 ;) rocznik 2003 i to jeszcze w dieslu :P
- stan idealny nic nie puka nic nie stuka :)
- garażowany
- bezwypadkowy

Taka mała ciekawostka - dobre auto w Niemczech w tym samym roczniku, przebiegu, silniku o dziwo kosztuje dużo drożej niż u nas po "tuningu" :) Chociaż są też pasjonaci którzy nieźle windują ceny.

Może podsuńmy sprzedającym co jeszcze mogą dodać w swoich opisach ogłoszeń lub też teksty na giełdę - mi nasuwa się kilka rzeczy :jupi:

- Niemiec pod kocem trzymał
- kierownica lekko przytarta bo niemiec w sygnecie prowadził
- niemiec płakał jak sprzedawał, do dziś dzwoni żeby chociaż przez tel silnika posłuchać
- 2 komplety kluczy, jeden do auta drugi do kół
- żeby nie kryzys, niemiec by go nie sprzedał
- jedyny minus tego auta, to ten na akumulatorze
- Kierowniku !!! a te zimówki co Pan dajesz do tego Golfa to dobre ? - Panie, ich to nawet wyważać nie trzeba
- Panie jak na granicy trzepali te auto, to pies tropiący nie chciał z niego wysiąść
- Panie jak młody zajechał tym autem pod stok, to kobiety narty z kombinezonami przez głowę ściągały
- Panie fura taka piękna że jak wracałem z weekendu to policjant zamiast mandatu, umowę chciał pisać
- Panie za tą furę to się cygan na żonę chciał zamienić na weekend :jupi:
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ogłoszenia motoryzacyjne "sprzedam auto" - wasze pomysły

Post autor: steward »

Jak przez granicę przejeżdżał to prostytutki biły brawo :wink:
Marinero100
starszy szeregowy
Posty: 98
Rejestracja: 08 lut 2006, 17:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ogłoszenia motoryzacyjne "sprzedam auto" - wasze pomysły

Post autor: Marinero100 »

Panie kochany, niemiec gonił mnie do granicy bo się rozmyślił. :)
mlody91
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 22 cze 2013, 22:05

Re: Ogłoszenia motoryzacyjne "sprzedam auto" - wasze pomysły

Post autor: mlody91 »

wedlug mnie idiotyczny temat i nic nie wnoszacy... tak bedziecie do tego niemca plakali jak wam przyjdzie kupic samochod i po miesiacu okaze sie ze silnik nie ma sily ciagnac... wtedy to wy bedziecie gonic ale za mechanikami do tych niemiec ;]
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Ogłoszenia motoryzacyjne "sprzedam auto" - wasze pomysły

Post autor: skutekk »

kto ma troche pojecia o motoryzacji to dobrze wie na co patrzec z przymknietym okiem, a kto nie ma pojecia... napedza rynek zbytu. Proste. W dzisiejszych czasach praktycznie kazdy moze napisac list lub odnalesc w necie ostatniego wlascicela z zagranicy i sie dowiedziec jak auto wygladalo jak sprzedawal... wystarczy chciec a nie plakac
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Ogłoszenia motoryzacyjne "sprzedam auto" - wasze pomysły

Post autor: alf 78 »

Polskie realia że 15 letniego auta powyżej 200.000km nie uśledzisz, moje 8 letnie Volvo diesel dziś akurat wymiana oleju przy 315.00km a miewałem nawet i młodsze z podobnym przebiegiem .Do takich sytuacji doprowadzają sami kupujący sugerujący się ile wyświetla licznik (a handlarz resztę skoryguje).
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Ogłoszenia motoryzacyjne "sprzedam auto" - wasze pomysły

Post autor: malykazio »

Mamy takie samochody jakie chcemy kupować... szukamy diesel'i z małym przebiegiem, bezwypadkowych, od 1 właściciela, to takie właśnie mamy... praktycznie wyłącznie takie. Klient nasz pan, dla klienta wszystko...
Krasnosielc
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 22 sty 2014, 12:21

Re: Ogłoszenia motoryzacyjne "sprzedam auto" - wasze pomysły

Post autor: Krasnosielc »

telefon do komisu:
- ten civic z 2007 roku to jaki ma przebieg ?
- a jaki pan chce mieć ?
markus119
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 28 paź 2009, 22:26

Re: Ogłoszenia motoryzacyjne "sprzedam auto" - wasze pomysły

Post autor: markus119 »

Sprzedawałem ostatnio swój motocykl. Rocznik 2000 r. przebieg 72000. Ile osób pytających o przebieg narzekało, że duży. A przecież średnia wychodzi 5142 km rocznie, wg. mnie całkiem normalnie jak na motocykl. Polacy nie mają kasy, a każdy chciałby, aby było jak nowe i długo posłużyło. Wejdźcie na niemieckie strony mobile.de lub autoscout.de i zobaczcie jakie auta mają przebiegi. Zapewne zauważycie, że największe przebiegi mają auta od osób prywatnych, te w komisach zwłaszcza prowadzonych przez turków już znacznie mniejsze, a polacy to już same okazje sprowadzają :) Jak Niemiec wystawi w necie w korzystnej cenie to zaraz turcy kupują do komisu.
edekkredens
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2014, 19:17

Re: Ogłoszenia motoryzacyjne "sprzedam auto" - wasze pomysły

Post autor: edekkredens »

Ja też myślę że nie było tragedii mój ma przebieg 156780 - z 2001 to dopiero osiągniećie
papitek
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2013, 14:15

Re: Ogłoszenia motoryzacyjne "sprzedam auto" - wasze pomysły

Post autor: papitek »

Na fb jest konto "Typowego Mirka handlarza" tam można nieźle pośmiać z tekstów dotyczących samochodów itp:D
ODPOWIEDZ