Minolta 800si + 35-70mm ???

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Pattrycja
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2014, 17:08

Minolta 800si + 35-70mm ???

Post autor: Pattrycja »

Witam, mam problem a mianowicie potrzebuję opinii profesjonalisty na temat aparatu Minolta 800si + 35-70mm . Jestem fotografem-amatorem że pozwolę siebie tak nazwać :lol: Czy taki sprzęt będzie dla mnie odpowiedni na początek rozwijania swoich umiejętności ?
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Minolta 800si + 35-70mm ???

Post autor: Infom »

Zależy do czego chcesz przeznaczyć ten aparat co bedziesz chciała fotografować, jak ogólnie wszystko to na początek może być.
Plus taki Minolty jest taki, że masz bardzo dużo gamę szkieł na rynku wtórnym do kupienia i bardzo dobrej jakości i w niskich cenach to pod tym względem minolta jest na plus.
Ogólnie na początek to każda lustrzanka analogowa jest dobra człowiek się nauczy od jakich parametrów zależy dobre zdjęcia i później na aparat cyfrowy nauka będzie jak znalazł :)

życzę ostrych zdjęć!
Pozdro
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Minolta 800si + 35-70mm ???

Post autor: netespl »

Infom pisze:pod tym względem minolta jest na plus
Skłaniałbym się raczej ku Nikonowi, później będziesz mogła użyć szkieł do cyfrowej lustrzanki Nikona np.
Minolta to Sony, ale jak jest z kompatybilnością szkieł - nie wiem.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Minolta 800si + 35-70mm ???

Post autor: Infom »

netespl pisze:
Infom pisze:pod tym względem minolta jest na plus
Skłaniałbym się raczej ku Nikonowi, później będziesz mogła użyć szkieł do cyfrowej lustrzanki Nikona np.
Minolta to Sony, ale jak jest z kompatybilnością szkieł - nie wiem.
co ty gadasz za głupoty jak nie miałeś nigdy aparatu analogowego i lustrzanki cyfrowej to lepiej nie wypowiadaj się!
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Minolta 800si + 35-70mm ???

Post autor: netespl »

Infom pisze:co ty gadasz za głupoty jak nie miałeś nigdy aparatu analogowego i lustrzanki cyfrowej to lepiej nie wypowiadaj się!
Zamiast się rzucać jak pchła na miotle to lepiej uzasadnij swoje teorie ignorancie.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Minolta 800si + 35-70mm ???

Post autor: netespl »

Jeżeli myślisz o zajęciu się wyłącznie fotografią analogową to śmiało możesz brać tę Minoltę, ale jedno szkło to trochę mało żeby się pobawić. Pytanie też co chcesz fotografować - czy chcesz skupić się na jakimś konkretnym temacie - makro, portrety, krajobrazy, zwierzęta? Czy po prostu póki co wszystkiego po trochu?
Plus Minolty jest taki, że na rynku wtórnym szkieł z mocowaniem AF jest dość dużo i za rozsądne pieniądze, podobnie ma się kwestia lamp błyskowych, wyzwalaczy i innych akcesoriów. Bezpośrednim następcą Minolty są aparaty Sony - Minolta sprzedała cały swój dział fotograficzny w 2006 roku i od tamtej pory technologia Minolty stosowana jest w aparatach Sony Alfa. Bagnet do mocowania obiektywów jest na szczęście taki sam (obecnie zwany bagnetem A/Alfa), więc w aparatach Sony z powodzeniem można wykorzystać szkła z Minolty.

Polecałem jednak Nikona bądź Canona z kilku powodów:
- bogatszy rynek wtórny, a co za tym idzie można znaleźć tanio prawdziwe perełki,
- jeśli zechcesz kupić cyfrówkę i wykorzystać skompletowane do Minolty szkła - czeka Cię wybór spośród kilkunastu modeli Sony, które owszem, jest pionierem nowych technologii w dziedzinie fotografii cyfrowej, ale jednocześnie są to produkty z segmentu aparatów dla zaawansowanych amatorów, próżno szukać w nich sprzętu dla profesjonalistów,
- nowe szkła od Sony są cholernie drogie (zakładając pozostanie przy marce)
Awatar użytkownika
a1257a
starszy sierżant
Posty: 330
Rejestracja: 12 lis 2011, 19:34

Re: Minolta 800si + 35-70mm ???

Post autor: a1257a »

Tylko Canon lub Nikon. Udanych fotek.
ODPOWIEDZ