Stronniczość MO -która schodzi na ..y

Zmiany, propozycje, problemy
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Stronniczość MO -która schodzi na ..y

Post autor: Modzel »

Ostatni zauważyłem , że MO jednym słowem "schodzi na ..y " ( a bardzo lubiłem was odwiedzać)- robi się portalem dbającym o interesy jakiejś strony , przykładów jest wiele ,np z wyborami -nie podawanie niektórych informacji ,żeby jakiś kandydat nie wypadł za dobrze , unikanie dobrych informacji o Ostrołęce (dotyczącej jakiejś władzy) - czemu np. nie ma żadnych informacji o dzisiejszej Gali Sportów Walki na Hali Gołasia - też polityka i znajomości - przypadków jest wiele i z tak fajnego portalu robi się jednym słowem portal chorągiewka -ogarnijcie tam się trochę !!!!! bo kiedyś przeglądałem tylko was ,a teraz żeby mieć aktualne informacje muszę wchodzić na nowaostoleke i eostroleke , co mi się nie zdarzało od dawna , pytanie tylko czy to wy jesteście co raz słabsi i tak stronniczy- czy oni co raz lepsi?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Stronniczość MO -która schodzi na ..y

Post autor: Qrzysio »

Dobrze byłoby podać konkrety, ale z ogólników tez trochę wyciągam informacji.

Co do artykułów przed wyborami, np. ten o miejskim sylwestrze. nieprawdą jest, że blokujemy informacje. Nie zależy nam na lepszej opinii o którymkolwiek z kandydatów - zresztą obaj się u nas reklamowali, choć wielu czytelnikom się to nie podobało. To niesprawiedliwe, że oskarżasz Moją Ostrołękę o to, że artykuł o miejskiej imprezie opublikowała po wyborach, a nie oskarżasz kandydata na prezydenta o to, że informując o tym mieszkańców na kilka dni przed drugą turą wyborów, robi sobie darmową kampanię.

"Unikanie dobrych informacji o Ostrołęce" - sprecyzuj, bo nie mam pojęcia o czym mówisz.

Brak informacji o gali sportów walki - kilkukrotnie rozmawialiśmy z organizatorem. Impreza jest płatna, przychodzi kilkaset osób. Zarabiają na tym nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych w jeden wieczór. Niestety powiedzieli, że nie stać ich wydać 300 zł na reklamę imprezy. My wspomożycielami ludzi, którzy robią imprezy za pieniądze, nie jesteśmy.
emzet
starszy szeregowy
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2014, 10:18

Re: Stronniczość MO -która schodzi na ..y

Post autor: emzet »

Powinniście trochę powstrzymać zapędy co niektórych komentujących. Komentarze obraźliwe i rasistowskie powinny być natychmiast usuwane. Jeśli ktoś napada słownie na osoby kierujące pojazdami na rejestracji WOS, a Wy nie reagujecie to jesteście takimi samymi rasistami jak oni.
formatcedwukropek
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 26 paź 2013, 18:12

Re: Stronniczość MO -która schodzi na ..y

Post autor: formatcedwukropek »

W moim odczuciu, Moja Ostrołęka jest najmniej stronnicza spośród lokalnych serwisów, chociaż od czasu do czasu można wyczuć sympatie redakcji. Modzel, zarzucasz stronniczość MO, a nawet nie zauważyłeś, że jeden z serwisów, które wymieniłeś, to jedna wielka reklama PiS i Janusza Kotowskiego?
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Re: Stronniczość MO -która schodzi na ..y

Post autor: Modzel »

Dlatego -eo.strol.eka- mnie jako portal informacyjny o Ostrołęce w ogóle przez kilka lat nie interesowała , nowaostroleka tylko czasami , byłem wierny MO ,która była numer 1.

Czyli , jeżeli jest jakieś ważne wydarzenie -płatne- w Ostrołęce( typu Gala , Mecz ,Film w kinie ) to nie podacie o tym informacji dopóki organizator nie wyłoży na to dla was kasy , dla mnie to jakaś farsa - nie chodzi mi o reklamę tego wydarzenia, ale jakieś info o tym wydarzeniu czy imprezie , która odbywa się w naszym mieście- rozumiem ,że taka informacja jest dla was reklamą i trzeba płacić ,trochę to z waszej strony nie tak, dodam ,że pewnie nie każdą imprezę da radę przygotować za darmo.

Info o gali znalazłem na nowaostroleka -wiem o której godzinie jest gala i już kupiłem bilet i myślę ,że nowaostroleka napisała informację o gali bo jest portalem informacyjnym o Ostrołęce i nie dostała za to kasy, a na was się zawiodłem i chyba pozostanie wchodzenie na wasz portal tylko wtedy gdy będę szukał ogłoszeń i wydarzeń , za które ktoś zapłacił.

Dodam jeszcze - wchodząc na inne ostrołęckie portale czytam o klubach sportowych
a,b,c,d,e,f,g,h wystarczy wejść i zobaczyć.

Na Mo a,b,c,d inne kluby są zapomniane - nie dają na reklamy ?-czy w grę wchodzą układy i układziki?

Ostrołęka 5 w rankingu miast w Polsce -Polityka -portal TVN trąbił o tym cały dzień , przyjemnie byłoby przeczytać ,ale rozumiem ,że też miesiąc przed wyborami i trzeba unikać.

Dodam ,że polityka mnie nie interesuje , głosowałem na prezydenta,który niestety nie zwyciężył, ale lubię mieć aktualne informacje , a nie informacje wybrane i okrojone...

Czy dobrze rozumiem ,że chcieliście od organizatora wyłudzić 300 zł za reklamę , a jak nie dał to i żadnego info na serwisie, straszne czasy tylko kasa i kasa ...chyba niedługo zacznie się lepiej sprawdzać poczta ;-) pantoflowa , a MO i tak będzie dla mnie numer 1 , chciałem tylko trochę wylać swoje żale :-)
pozytywniak
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2012, 22:18

Re: Stronniczość MO -która schodzi na ..y

Post autor: pozytywniak »

Moja Ostroleka to nie ten sam portal co był kiedyś. Jeśli się nie "poprawi" to nie będzie numerem 1. Są inne portale które nie szczują jadem. Moi znajomi nie chcą tu zaglądać i nie mają dobrego zdania o tym portalu. Ja zaglądam na wszystkie. Kiedyś najwięcej na Moją ostrołeke teraz z przykrością już coraz mniej....
markpil

Re: Stronniczość MO -która schodzi na ..y

Post autor: markpil »

nikt nikomu nic nie nakazuje
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Stronniczość MO -która schodzi na ..y

Post autor: palipies »

I nikt nikomu niczego nie zabrania, dlatego pojawiają się różnorakie opinie. Kiedyś zdarzało mi się częściej wchodzić na tą witrynę, ale biorąc pod uwagę archaizm szaty graficznej, jakość "artykułów" i tematykę zaglądam tu sporadycznie. Nie są potrzebne felietony lub reportaże bo najzwyczajniej nikt by tego nie czytał, giełda samochodowa, mistrz parkowania i od czasu do czasu zarzuty dotyczące RM wystarczą. Smutne jedynie jest to, że ludzie stają się takim motłochem w większości.
Taki kurpiowski fakt, jeżeli chodzi o poziom, brakuje tylko kącika towarzyskiego i reportaży typu "wójt gm. ... przyłapany w stanie wskazującym albo "radna ...., ależ ona ma ciało! obłędne"
Niemniej jednak bez ironii muszę stwierdzić, że mistrz parkowania i zdjęcia z grzybobrań, to absolutna klasyka gatunku.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Stronniczość MO -która schodzi na ..y

Post autor: Qrzysio »

Info o gali
Więcej o gali: serwis utrzymuje się z reklam. Imprezy sportowe, które są płatne, a organizatorzy mają dodatkowo sponsorów, którzy wyłożyli kilkanaście tys. zł + dofinansowanie z miasta to zwykli dorobkiewicze, którzy na np. gali sztuk walk, zarabiają duże pieniądze. Promowanie ich imprezy za darmo to cios dla innych przedsiębiorców, którzy regularnie płacą za reklamę w serwisie. Biznes to w dzisiejszych czasach nie tylko firma, ale także właśnie okresowa organizacja imprez. Warto o tym pomyśleć szerzej.
Co więcej naszego fotoreportera na piątkową galę nie wpuszczono, więc nie będzie u nas nawet zdjęć.
Dodam jeszcze - wchodząc na inne ostrołęckie portale czytam o klubach sportowych
a,b,c,d,e,f,g,h wystarczy wejść i zobaczyć.
To absolutna bzdura. Takiej ilości klubów, które my opisujemy, nie ma nigdzie. Proszę podać konkretny przykład, a nie mydlące oczy literki.

Ranking Polityki. Jako jedyni kupiliśmy wydanie papierowe i przytoczyliśmy cytaty, których inni nie mają. Oskarżanie nas o to, że w ogóle tego u nas nie było, to absurd.
http://www.archiwum.moja-ostroleka.pl/j ... 577,2.html
Rybek
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 15 lip 2012, 19:59

Re: Stronniczość MO -która schodzi na ..y

Post autor: Rybek »

Jeśli chodzi o stronniczość polityczną portalu to każdy wie jak jest:-) Widać po artykułach że MO nie lubi Pana Jasia. Najśmieszniejsze jest w tym to, że działa to na zasadzie "Nieważne jak o tobie mówią, ważne by mówili" - Marilyn Monroe . Widać to po wynikach wyborów. A przy okazji dodam, że niektórych komentarzy żal czytać.
Modzel
kapral
Posty: 141
Rejestracja: 15 lut 2006, 14:44

Re: Stronniczość MO -która schodzi na ..y

Post autor: Modzel »

Jednak dobrze odczułem ,że mniej piszecie o nie których klubach- bo najwyraźniej jesteście skłóceni -przykład wyszedł przy gali.

" organizatorzy mają dodatkowo sponsorów, którzy wyłożyli kilkanaście tys. zł + dofinansowanie z miasta to zwykli dorobkiewicze, którzy na np. gali sztuk walk, zarabiają duże pieniądze" - tu piszesz o gali KSW??? - bo pewnie w ostrołęckim przypadku to pozostanie im jeszcze wyłożenie kasy z własnej kieszeni ,ale do portfela nie zaglądam i każdy może mieć swoje zdanie.

Gala była kilkakrotnie imprezą ROKU i warto było dać jakąś krótką informację , nie chodzi mi o robienie reklam (jak nie chcieli) typu pojawiające się banery na stronie , paski itp.itd. (za które fakt -kasa się należy), ale krótkie info dla mieszkańców.

Wyraźnie widać i czuć ;-) ,że jednak jest coś nie tak w kilku przypadkach(po twoim poście jednak widać stronniczość MO) ,że chyba jesteście pokłóceni nie tylko z organizatorami gali ,ale i z kilkoma innymi instytucjami , klubami i osobami w naszym mieście ... skoro nie wpuszczają waszych reporterów , a brak zdjęć z gali na waszym portalu to jednak skok w przepaść ...
markpil

Re: Stronniczość MO -która schodzi na ..y

Post autor: markpil »

nikt nikomu nie kaze oglądać MO - potrafimy tylko narzekać ale zaangażować sie lub ruszyć tyłek już nie
mlody91
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 22 cze 2013, 22:05

Re: Stronniczość MO -która schodzi na ..y

Post autor: mlody91 »

modzel widac ze bardzo na sile darzysz zeby napisac ze MO jest najgorsze i w ogole, jak jestes taki cwaniak zaloz wlasna strone i bedziesz kazdemu za darmo robil reklame ;) jak ci sie nie podoba to nie zagladaj i nie pisz takich glupot i tyle
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Stronniczość MO -która schodzi na ..y

Post autor: przeklinak »

mlody91 pisze: jak ci sie nie podoba to nie zagladaj i nie pisz takich glupot i tyle
każda negatywna opinia moze skutkować że portal moze bedzie lepszy więc i takie opinie są potrzebne a nie tylko same pochwały
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Stronniczość MO -która schodzi na ..y

Post autor: Qrzysio »

Trudno dyskutować z Modzelem, który nie podaje żadnych konkretów, tylko sypie ogólnikami.
mniej piszecie o nie których klubach
Wymień te kluby.
Gala była kilkakrotnie imprezą ROKU
Chyba według ciebie, czy masz jakieś źródło?
po twoim poście jednak widać stronniczość MO
Wskaż fragmenty, które o tym świadczą.
chyba jesteście pokłóceni
Nie, nie jesteśmy.

Ciekawe jest to, że uczepiłeś się gali sztuk walk w czasie, gdy na tych samych zasadach funkcjonuje publikacja informacji o występach kabaretów, koncertach itp. Tu jakoś nie masz zastrzeżeń.
W całej sprawie nie chodzi tylko o pieniądze, ale o ludzką przyzwoitość ze strony organizatorów, którzy na tym co robią, zarabiają. Często dostajemy bilety, które rozdajemy czytelnikom i w zamian informujemy o imprezie.
Bzdurą jest, że do imprez się dokłada. Nikt nie organizuje walk charytatywnie, tak samo występów kabaretów i koncertów. Imprezy biletowane mają na siebie zarobić.
formatcedwukropek
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 26 paź 2013, 18:12

Re: Stronniczość MO -która schodzi na ..y

Post autor: formatcedwukropek »

"palipies" wspomniał o archaizmie szaty graficznej MO. To prawda, szata graficzna jest na poziomie pierwszych lat XX wieku, ale nie zmieniajcie jej. Serwis informacyjny to nie strona prezentacyjna. Tu najbardziej liczy się użyteczność i intuicyjność strony, a te w przypadku MO są wyjątkowo dobre. Zmiana całej szaty graficznej może skutecznie to popsuć.
ODPOWIEDZ