Duża aktualizacja forum

Zmiany, propozycje, problemy
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Duża aktualizacja forum

Post autor: Qrzysio »

Forum przeszło dzisiaj spore zmiany. Większość opcji jest teraz bardziej dostępna. Całe system działa o wiele szybciej.

Co ważne forum jest dostępne również z komórki w niezwykle prosty sposób.

Bardzo proszę o zgłaszanie w tym wątku ewentualnych błędów, które możecie jeszcze napotkać podczas użytkowania.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Duża aktualizacja forum

Post autor: steward »

Działa przez Tapatalk?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Duża aktualizacja forum

Post autor: Qrzysio »

Tapatalk już nie jest potrzebny i nie będzie dodawany. Istnieje wersja mobilna forum, choć potrzebuje jeszcze trochę dopracowania.
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Duża aktualizacja forum

Post autor: netespl »

Moim zdaniem rezygnacja z Tapatalka to duży błąd i utrudnienie dla użytkowników urządzeń mobilnych. Mimo wszystko korzystanie z natywnej aplikacji jest znacznie wygodniejsze, a do tego dochodzą chociażby czytelniejsze powiadomienia itp.
Poza tym forum na komórkach wcale nie wygląda dobrze, czego dowód tutaj:
http://i59.tinypic.com/sop9nc.jpg (Moto G)
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Duża aktualizacja forum

Post autor: Qrzysio »

Statystyki mówią co innego.

wrzesień 2014: przez Tapatalk napisano 5 postów,
październik 2014: przez Tapatalk napisano 4 posty,
listopad 2014: przez Tapatalk napisano 8 postów,
grudzień 2014: przez Tapatalk napisano 3 posty,
styczeń 2015 (do wczoraj): przez Tapatalk napisano 1 post.

W każdym z wymienionych miesięcy forum przez Tapatalk odwiedzało mniej niż 1 użytkownik na dobę.

Poza tym Tapatalk co kilka miesięcy zmienia strukturę wdrożenia. Są potrzebne duże przeróbki forum. Czas włożony w instalację prostego wydawałoby się skryptu zupełnie nie przekłada się na użytkowanie przez internautów. Strona mobilna jest łatwiejsza w utrzymaniu. Możliwości stron mobilnych sporo wzrosły przez ostatnie lata. To jest przyszłość.

Strona mobilna jest o wiele użyteczniejsza, funkcjonalność jest znakomita. Poprawiony zostanie design (top) tak, aby skalowalność była pełna na każdym urządzeniu mobilnym.
misia
starszy kapral
Posty: 151
Rejestracja: 24 sty 2009, 12:18

Re: Duża aktualizacja forum

Post autor: misia »

Witam. Dlaczego nie mogę założyć nowego tematu ?
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Duża aktualizacja forum

Post autor: netespl »

Qrzysio pisze:Statystyki mówią co innego.
W każdym z wymienionych miesięcy forum przez Tapatalk odwiedzało mniej niż 1 użytkownik na dobę.
Nie każdy się loguje używając Tapatalka.
Qrzysio pisze:Poza tym Tapatalk co kilka miesięcy zmienia strukturę wdrożenia. Są potrzebne duże przeróbki forum.
To akurat nieprawda. Od 2,5 roku na jednym ze swoich forów opartych o phpBB korzystam z Tapatalka i przez ten czas nie były wymagane żadne duże przeróbki mimo tego, że zawsze aktualizuję plugin Tapatalka na bieżąco.
Qrzysio pisze:Strona mobilna jest łatwiejsza w utrzymaniu. Możliwości stron mobilnych sporo wzrosły przez ostatnie lata. To jest przyszłość.
Pod warunkiem, że mówimy o prawdziwym RWD, a nie protezie jaką jest teraz niestety to forum. Nie wystarczy przeskalować treści do rozmiaru ekranu. Za tym powinny iść dużo dalej posunięte zmiany, jak chociażby przystosowanie do korzystania z urządzeń dotykowych. W tej chwili to wyłącznie skalowanie, linki i przyciski nadal są małe i niewygodne w użytkowaniu. Polecam pooglądać przykłady dobrze wykonanych skórek RWD - nie mają zbyt wiele wspólnego z tym co mamy tutaj.
Qrzysio pisze:Strona mobilna jest o wiele użyteczniejsza, funkcjonalność jest znakomita. Poprawiony zostanie design (top) tak, aby skalowalność była pełna na każdym urządzeniu mobilnym.
Nie widzę żadnych z podanych przez Ciebie aspektów. Obecne forum w wersji "mobilnej" nie jest ani użyteczniejsze, ani jego funkcjonalność nie jest znakomita.
Awatar użytkownika
robertdeniro
starszy kapral
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:29

Re: Duża aktualizacja forum

Post autor: robertdeniro »

Nie widzę szybkiego dostępu do aktualnych wątków. Nie chce mi się przeglądać wykazu forów, aby zorientować się, o czym jest mowa na forum.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Duża aktualizacja forum

Post autor: Qrzysio »

W jakim sensie aktualnych wątków? Na górze jest odnośnik "nieprzeczytane posty", na lewo od niego jest rozwijane menu "Więcej...", gdzie znajdziesz jeszcze więcej odnośników.
Awatar użytkownika
robertdeniro
starszy kapral
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:29

Re: Duża aktualizacja forum

Post autor: robertdeniro »

Lista rozwijalna "Więcej...", to nie dla mnie. Ja wolę szybki dostęp do aktywnych wątków, dlatego przydałby się bezpośredni odnośnik: "Aktualne tematy", np.: w linijce obok "Więcej...".
No, ale to tylko moja sugestia. A z moich obserwacji wynika, że opinie innych niekoniecznie mają wpływ na wygląd forum MO.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Duża aktualizacja forum

Post autor: Qrzysio »

Też nie jestem fanem nadmiernego klikania. Zestaw linków powrócił nad główną belkę.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Duża aktualizacja forum

Post autor: sKaLpeL »

a gdzie "Pomógł"/"Pochwały" ?
Awatar użytkownika
marek7001
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 22 lis 2008, 18:38

Re: Duża aktualizacja forum

Post autor: marek7001 »

I dalej forum wyświetlane jest tylko na 3/4 strony...
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Duża aktualizacja forum

Post autor: Qrzysio »

Co to znaczy 3/4 strony? I jakbyś sobie życzył, aby było?
emzet
starszy szeregowy
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2014, 10:18

Re: Duża aktualizacja forum

Post autor: emzet »

Może teraz się uda odpowiedzieć bo ciągle wywala mi odpowiedzi że nie jestem zalogowany.

Nie udało się, spróbuję zalogować i szybko wysłać wiadomość.

Yeah! udało się, tylko jak mam napisać posta w 5 sekund?
emzet
starszy szeregowy
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2014, 10:18

Re: Duża aktualizacja forum

Post autor: emzet »

Marek, bo ta 1/4 to na reklamy których jeszcze nie ma.

(od razu kopiuj bo nie wiem czy post nie pójdzie w niebyt bo znów wyskoczy że jestem niezalogowany choć za każdym razem zaznaczam by mnie pamiętało)
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Duża aktualizacja forum

Post autor: Qrzysio »

Problemy z logowaniem powinny być już rozwiązane. W razie kłopotów proszę na wszelki wypadek usunąć wszystkie ciasteczka (cookies) z domeny forum.moja-ostroleka.pl.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Duża aktualizacja forum

Post autor: sKaLpeL »

a moje pytanie jest niewidoczne ?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Duża aktualizacja forum

Post autor: Qrzysio »

Hej,

pochwały zniknęły. Dla tej wersji jeszcze nie ma, ale baza jest zachowana i być może uda się wszystko ładnie przywrócić, a przy okazji uważam, że trzeba te przyciski nieco zmienić na "pomógł" zamiast "pochwała".
ODPOWIEDZ