Galeria - powrót do strony miniatur

Zmiany, propozycje, problemy
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Galeria - powrót do strony miniatur

Post autor: marbac »

Czy do galerii mógłby powrócić przycisk "Powrót do strony miniatur"? Jakie przesłanki kierowały administratorem, by go usunąć? Nie każdy ma ochotę oglądać wszystkie zdjęcia po kolei, zwłaszcza, że niektóre galerie są naprawdę liczne.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Galeria - powrót do strony miniatur

Post autor: Qrzysio »

Od ponad roku w galerii nic się nie zmieniło. Nie wiem skąd nagle taka uwaga. A odnośnik oczywiście jest i zawsze tam był.

Przeglądając zdjęcia wystarczy kliknąć w tytuł albumu na belce, wtedy powrócisz do strony z miniaturami.

Nad przeglądanym zdjęciem masz nawigację:

Strona główna -> KATEGORIA -> Tytuł albumu

np.
Strona główna -> ROZRYWKA -> Osiedlowa zabawa choinkowa (07.02.2015)

Kliknij w tytuł, w tym przypadku "Osiedlowa zabawa choinkowa (07.02.2015)" i powrócisz do listy miniatur.
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Galeria - powrót do strony miniatur

Post autor: marbac »

Qrzysio pisze:Od ponad roku w galerii nic się nie zmieniło. Nie wiem skąd nagle taka uwaga.
Wiem, że zmiana była ponad rok temu, ale właśnie od tej ostatniej zmiany brakuje mi tego odnośnika. Ostatnio oglądałem galerię, w której jest 150 zdjęć i to mnie zainspirowało, by w końcu o tym napisać.
Qrzysio pisze:Przeglądając zdjęcia wystarczy kliknąć w tytuł albumu na belce, wtedy powrócisz do strony z miniaturami.
Na każdej stronie jest 25 miniatur, jeżeli oglądam zdjęcie nr 112 i kliknę w tytuł albumu na belce, to powrócę do pierwszej strony, czyli miniatur 1-25. Odnośnik "Powrót do strony miniatur" otworzyłby piątą stronę, czyli miniatury 101-125 (tak to działało).

Mnie osobiście brakuje tej funkcjonalności, ale to tylko i wyłącznie moje subiektywne zdanie. Zakładając wątek na forum liczyłem na to, że w tej kwestii wypowiedzą się też inni.
Awatar użytkownika
zWiatrem
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:26

Re: Galeria - powrót do strony miniatur

Post autor: zWiatrem »

Galerie zdjęć ciężko się tu przegląda, zdjęcia nawet małej rozdzielczości długo się ładują. Galerie, które mnie interesowały, miały kiedyś po kilkanaście zdjęć , ostatnio zauważam ze liczą po kilkaset zdjęć.
Korzystam z miniatur, bo tak czasochłonne otwieranie każdego zdjęcia zniechęca. Wybieram miniaturę, która może mnie zainteresować i często oglądam jeszcze 2-4 kolejne zdjęcia. Po powrocie na pierwszą stronę miniatur uznaję ze nie warto dalej przeglądać.
U konkurencji jest znacznie lepiej, tam raczej nie korzystam z miniatur, ponieważ zdjęcia przewijają się szybko (może nie tak szybko, jak jestem przyzwyczajony - galerie google), na tyle szybko, ze jestem stanie dobrnąć do końca galerii.

Domyślam się, że to wina serwera, jednak przewijania za pomocą klawiszy można dodać (chyba ?).
--
ODPOWIEDZ