Pytanie do redakcji

Zmiany, propozycje, problemy
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Pytanie do redakcji

Post autor: Infom »

Pytanie do Was

Po co wrzucanie takie debilne newsy odnośnie przykładu w linku http://www.moja-ostroleka.pl/art/144724 ... prad-wideo

albo, że ktoś źle zaparkował to jest tak irytujące jak na stacji LOTOS proponowanie za każdym razem Hot doga, karta na punktu, płyn do spryskiwaczy i 2 batoniki w cenie jednego.

Ludzie litości, chyba wykasuje na dobre tą Moją Ostrołęka bo tylko podnosicie mi ciśnienie.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: pytanie do redakcji

Post autor: Qrzysio »

Dla jednych debilne, dla innych nie. Jest grupa czytelników, którzy są zainteresowani takimi informacjami. Osobiście uważam, że piętnowanie kierowców-wariatów to dobra sprawa, bo wstyd to bardzo dobry nauczyciel.
Awatar użytkownika
JanuszPL
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 22 kwie 2007, 18:10
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Pytanie do redakcji

Post autor: JanuszPL »

Popieram autora tematu. To poziom faktu czy superexpresu czyli dno i metr mułu. Zupełnie niepoważne i to staje się normą tutaj niestety. Nie ważne co pisać byle pisać. No chyba że zależy komuś na takim właśnie wizerunku portalu rynsztokowego. Co do wideo to ktoś może się zagapił i źle pojechał. Nie widzę czegoś bardzo strasznego, choć złamał przepis. I zaraz znajduje się na stronie głównej. Pominę w ogóle czym kierował się autor wideo, edytując i wrzucając takie "sensacyjne" wideo do Internetu. Musi mieć zaprawdę smutne życie. Co do tego "wariata" no to rzeczywiście normalnie pirat drogowy i drugi boguś :lol:
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Pytanie do redakcji

Post autor: Qrzysio »

Jedni nie chcą wypadków, inni samobójstw, jeszcze inni mają dość polityki, a spora grupa zupełnie nie jest zainteresowana wydarzeniami kulturalnymi czy sportem. Są jeszcze tacy, którzy chcieliby czytać o nowych sklepach i/lub dowiedzieć się ile zarabia biskup czy proboszcz z jego parafii.

Każdego dnia na Mojej Ostrołęce jest tak wiele artykułów na różne tematy, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Pustej strony nie mamy zamiaru wyświetlać.
Awatar użytkownika
QRP
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 24 paź 2012, 13:05
Lokalizacja: from high mountain

Re: Pytanie do redakcji

Post autor: QRP »

Kierowcy źle parkujący byli, są i będą. Nawet wtedy kiedy na stronach będziecie pisać tylko o takich "wydarzeniach".
Dla mnie osobiście to nie jest żaden news. Napiszę nawet, że widząc takie notki mam wrażenie, że redakcja ma "zapchajdziurę" i zwiększa się "poczytność" co przekłada się na argument w negocjacjach z potencjalnymi reklamodawcami ;)
Jednym słowem dla mnie to kicha. To tak jakbyście nie mieli o czym pisać.

A tak przy okazji... wcale nie byłoby pustej strony bo przecież wisiałyby reklamy :D
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Pytanie do redakcji

Post autor: Infom »

Krzysiu prosta sprawa, zrób ankiete kto tego typu rzeczy chce oglądać na portalu i będzie wynik :)

Wracając do tematu, rozumiem pokazywanie raz na jakiś czas tego typu filmików kto ewidentnie z premedytacją złamał przepis narażając innych uczestników na zdarzenie kolizyjne itp., ale to widać, że autor nagrania kupił sobie kamerkę na allegro i sam sobie chciał pokazać, że rzeczywiście taka kamerka się przydaję i między innymi na MO znajdzie poklask za zasługi dla miasta, a MO podniecone, że oglądalność się zwiększy i firma X nie wycofa swoich reklam.
Pewnie nie jednemu z nas przytrafiło się w innym mieście pojechać pod prąd, albo źle zaparkować ( chyba, że non stop ktoś siedzi przed komputerem ) i czy to oznacza, żeby zaraz go umieszczać na głównych portalach internetowych?


Jak widzisz Krzysiu po postach nikt nie jest zainteresowany oglądaniem a tym bardziej czytaniem informacji na temat źle zaparkowanego samochodu przy leclerku czy przychodni rodzinnej.
Bolek_z_Oki
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 05 paź 2015, 18:51

Re: Pytanie do redakcji

Post autor: Bolek_z_Oki »

Zawsze wobec takich "news'ów" można przyjąć zasadę: Nie interesuje mnie to nie zaglądam.
Polecam.
arrow
starszy kapral
Posty: 156
Rejestracja: 27 maja 2009, 0:24

Re: Pytanie do redakcji

Post autor: arrow »

Jeśli zapytać dzieci, co chcą na obiad, to przeważnie powiedzą, że ciastka i słodycze.
Jeśli pytać ludzi i tylko na tym się opierać, to trudno będzie stworzyć coś sensownego. Będzie tyle pomysłów ile ludzi. Gdyby chcieć je spełnić, to nigdy nikogo się nie zadowoli.
Jeden z premierów powiedział coś takiego: Nie wiem, czego naród chce ode mnie, ale wiem, czego chcę dla narodu.
- Czyli, człowiek wie, gdzie ludzi zaprowadzić, a nie tylko biega od jednego do drugiego, bo oni czegoś chcą.
Wydawca oczywiście powinien brać pod uwagę opinie czytelników, ale też mieć swój kierunek.
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Pytanie do redakcji

Post autor: hcuj »

cieżko się nie zgodzić - istotne informacje stanowią ułamek, a reszta to tygiel samochodów na nielubianych rejestracjach, jakichś klubów capitol i innego reklamowego syfilisu, a po lekturze komentarzy można odnieść wrażenie, że to piszą jacyś inni ludzie, jakich znamy
adminie, dlaczego tak ciężko ci przyznać, że te informacje są adresowane do intelektualnych debili, skoro tak właściwie jest?
a skoro już wspomniałeś o pisaniu o samobójcach; czym się różnicie od innych hien wykorzystujących cudze nieszczęście?
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Pytanie do redakcji

Post autor: Qrzysio »

Artykuł o klubie Capitol średnio mniej niż raz w tygodniu, czyli sporo mniej niż 1% wszystkich artykułów. Nietrafiony przykład.

Nie rozumiem krytyki komentarzy. Piszą je ludzie z regionu, wielu z nich być może znasz. My nie rozdzielamy lepszych i gorszych, każdy może komentować.

Nie rozumiem, dlaczego mam przyznawać rację Twoim poglądom i tym samym obrażać ludzi. Nazywanie internautów "intelektualnymi debilami" to Twoja opinia, ja tak nie uważam.

Informowanie o samobójcach często porusza dyskusję o pomocy dla ludzi, którzy mają problemy w życiu, a pędzący świat tego nie zauważa. Być może nie czytasz tych artykułów. Komentarze pod samobójcami nie obrażają nikogo, wręcz przeciwnie, internauci starają się rozmawiać o problemie odbierania sobie życia często przez często młodych ludzi. Być może dzięki temu będzie wśród nas większa świadomość i zrozumienie dla najbliższych z problemami.

Nie widzę powodu, aby rozgraniczać o czym wolno pisać, a o czym nie. Dla nas nie ma tematów tabu. Warto dyskutować różnorodnych rzeczach, zarówno dobrych jak i złych czy smutnych.

Swoją wolnością nie wolno ograniczać czyjejś wolności. Pozwól czytać ludziom co chcą.
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Pytanie do redakcji

Post autor: hcuj »

drogi redaktorze, nie oszukujmy się, nie każdy interesuje się polityką i słucha 2 programu pr, ale zamieszczanie części emocjonujących półgłówków informacji powoduje swoiste dodatnie sprzężenie zwrotne, co idealnie odzwierciedlają komentarze
nie rozumiem dlaczego nie chce pan dopuścić do siebie myśli, że w internecie są obecni debile. przecież nikt nie może takim ludziom w żaden sposób blokować dostępu do sieci - vide słowa lema nt. idiotów obecnych w internecie
doskonale za to rozumiem chęć pisania w/w treści, w końcu nic tak nie przysparza wyświetleń i zarazem konkretnych pieniędzy z reklamy, jak kontrowersyjna treść. tylko, że nie można się potem dziwić, że części ludzi przeszkadza poziom prezentowanych treści, a odnoszenie się do jakichś wolności czy tam tabu jest tylko mydleniem oczu. po prostu niektórzy nie mają ochoty na oglądanie tej szmiry
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Pytanie do redakcji

Post autor: Infom »

dla mnie wszystko może być, oprócz najbardziej drażniących mnie artykułów źle zaparkowanych samochodów i filmików, gdzie ktoś wjechał autem pod prąd, albo nie zaciągnął hamulca ręcznego w aucie i to spowodowało zatrzymanie się auta na środku drogi, a redakcja potraktowała to jako "ŹLE ZAPARKOWANE AUTO".
Krzysiu nie obrażaj się ale piszą to Ci bywalcy na Twoje stronie.
Bo może to śmieszy ale odbiorców do 15 roku życia!
Awatar użytkownika
gutek
chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Pytanie do redakcji

Post autor: gutek »

Inform powiem jedno, weź sobie do serca radę Bolek_z_Oki.
Poza tym buractwo trzeba tępić i moim zdaniem jest to jeden z wielu sposobów.
Mam wrażenie jakby ten temat Ciebie dotyczył osobiście.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Pytanie do redakcji

Post autor: Infom »

no zawsze z premedytacja wjeżdżam pod zakaz bo o 10 sekund będę szybciej na miejscu.
Nie zaciągam ręcznego, i specjalnie parkuje na 2 miejscach pod leclerkiem.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Pytanie do redakcji

Post autor: Qrzysio »

Inform, nie mam powodów do obrażania się. Cenię opinię każdego, zwłaszcza doświadczonych forowiczów, którzy zaglądają tu często. Nie zgadzam się jednak z narzucaniem czegokolwiek, ale staram się zrozumieć, że wielu rzeczy nie wiecie. Na przykład tego, że wśród mistrzów parkowania to, co trafia na stronę główną, to mniejsza część tego, co dostajemy od czytelników. Wiele się bowiem nie nadaje, jest niejasna itp. Natomiast kierowca, który nie potrafi zaciągnąć hamulca i jego pojazd zjeżdża na środek parkingu (dobrze, że nie na idące dziecko), to akurat budzi nasze wątpliwości co do tego czy delikwent nie wygrał prawa jazdy w chipsach.

Rozumiem jednak, że nie każdego interesują takie wiadomości. Dlatego nie są to dominujące teksty. To zaledwie ułamek tego, co trafia na stronę główną. Nie każdy chce też czytać o tym, że należy zakładać odblaski i nie jeździć po alkoholu. A mimo wszystko mamy w prasie i telewizji kampanie społeczne na ten temat. Jest po prostu grupa osób, które tego potrzebują i to do nich trafia, albo ma trafić, bo wciąż tego nie rozumieją. Wiele organizacji wierzy bowiem, że pomoże to zmniejszyć liczbę wypadków i różnego rodzaju dramatów. Mistrzowie parkowania i jazdy pod prąd się wiele od tego nie różnią, warto pokazać, że mózg za kierownicą należy mieć włączony.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Pytanie do redakcji

Post autor: Infom »

no ok :)
Koniec tematu, każdy już chyba dostał odpowiedź :)
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Pytanie do redakcji

Post autor: marbac »

Qrzysio pisze:Komentarze pod samobójcami nie obrażają nikogo, wręcz przeciwnie
To jest Twoje subiektywne zdanie, znam konkretne przypadki, kiedy rodziny zmarłych poczuły się dotknięte. Jeżeli będziesz miał życzenie, to mogę podać konkretne przykłady komentarzy, które w mojej ocenie obraźliwe były.
Qrzysio pisze:Nie widzę powodu, aby rozgraniczać o czym wolno pisać, a o czym nie. Dla nas nie ma tematów tabu.
Kompletnie nie rozumiem Waszej (MO) postawy, są pewne granice, których przekraczać nie należy. Powody jak wyżej...
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Pytanie do redakcji

Post autor: Qrzysio »

Marbac, jeżeli ktoś się poczuje obrażony, dotknięty jakimkolwiek komentarzem, zawsze można do nas napisać. I zawsze otrzyma życzliwą odpowiedź. Czytelnicy, którzy reagują w ten sposób, na pewno nie narzekają na naszą obsługę i czas odpowiedzi. Można wysłać e-mail, wiadomość na Facebooku, a w tygodniu po prostu zadzwonić do redakcji. Na ponad 50 proc. wiadomości przesłanych przez Facebooka odpowiadamy w mniej niż 5 minut (!) - tak wyliczył algorytm FB, przy czym warto zaznaczyć, że duża ilość osób kontaktuje się z nami w weekend.

Łatwo jest narzekać za plecami, gdy nie próbowało się z nami porozmawiać. Nie pozostajemy obojętni na żaden e-mail. Z każdym chętnie rozmawiamy i staramy się pomóc. Nie zależy nam na złych emocjach i tym, aby ktoś był obrażony naszymi publikacjami czy komentarzami internautów. Niestety najczęściej wygląda to właśnie tak, że bez podjęcia próby kontaktu z redakcją czytelnik zwykle określa nas mianem "złych".

Mówisz o konkretnych przypadkach, które w Twojej ocenie były obraźliwe. Ale to też jest subiektywizm. Często rozmowa zainteresowanej osoby, a nie strony trzeciej, daje wymierne efekty, aby usunąć komentarz lub aby osoba go zgłaszająca zrozumiała, że dany wpis być może obraźliwy jednak nie jest. W większości przypadków wątpliwości oczywiście nie ma i usuwamy komentarz od razu, czasem jednak zwracamy uwagę zgłaszającemu na różne kwestie i staramy się znaleźć wspólny punkt widzenia.

I na koniec, jeśli piszesz tak ogólnikowo, to chociaż trochę sprecyzuj swoje myśli. Napisz jakie Twoim zdaniem przekraczamy granice, których nie powinniśmy.
marbac
sierżant
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2006, 18:05

Re: Pytanie do redakcji

Post autor: marbac »

Qrzysio pisze:Mówisz o konkretnych przypadkach, które w Twojej ocenie były obraźliwe. Ale to też jest subiektywizm. Często rozmowa zainteresowanej osoby, a nie strony trzeciej, daje wymierne efekty
Po pierwsze osoby "zainteresowane" czasami już nie żyją. Rodzina pogrążona w smutku niekoniecznie musi mieć ochotę do Was pisać...
Qrzysio pisze:I na koniec, jeśli piszesz tak ogólnikowo, to chociaż trochę sprecyzuj swoje myśli. Napisz jakie Twoim zdaniem przekraczamy granice, których nie powinniśmy.
Przykład konkretnego "artykułu przesłałem Ci na PW. Fakt, obraźliwe komentarze w większości zostały usunięte, ale przecież nie kontrolujesz tego w czasie rzeczywistym. Od momentu wpisania do momentu usunięcia upływa jakiś czas i te "mądrości" mogą czytać wszyscy. Zwróć proszę uwagę jak wie;e osób komentujących prosi Was o wyłączenie opcji komentowania pod tym tekstem, więc nie jestem w swoich poglądach osamotniony.

A tak na marginesie, w poniższym wątku pojawiły się propozycje, by wprowadzić obostrzenia w komentowaniu:
http://www.forum.moja-ostroleka.pl/view ... =6&t=11185
Osobiście uważam, że wprowadzenie wymogu logowania to bardzo dobry pomysł. Niestety zabrakło tam Twojego komentarza do tych propozycji...
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Pytanie do redakcji

Post autor: Qrzysio »

Być może taka możliwość kiedyś będzie, wciąż jednak w większości serwisów logowanie jest opcją, a nie wymogiem.

Co do wpisu, to tak jak napisałem na PW, dziękuję za zgłoszenie, został usunięty.
ODPOWIEDZ