SPEED

Zmiany, propozycje, problemy
rip_shit
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 07 cze 2005, 10:07

SPEED

Post autor: rip_shit »

Witam, dlaczego moja-ostroleka otwiera się od kilku dni tak jakby chciała a nie mogła? Jest to bardzo irytujące. Nie chciałbymna razie przenosić się gdzie indziej. Może ten kwadratowy cudak wyświetlany przy ładowaniu nie jest warty spowolnienia procesu ładowania? Poza tym komunikat wyświetla się z dziwnymi czcionkami, a po załadowaniu jest już ok.
Awatar użytkownika
DarkButerfly=)
starszy szeregowy
Posty: 86
Rejestracja: 18 mar 2007, 1:22
Lokalizacja: Ze SzpitalaxD

Post autor: DarkButerfly=) »

Właśnie chcoałam napisać taki temat. Mnie też to bardzo denerwuje;/
(L) FanS!xD
(L) ChooliganS!
MZKS Narew Oł Jea!
Awatar użytkownika
Stiwi
plutonowy
Posty: 211
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Stiwi »

Dużo reklam - normalne jak wszędzie ale też dużo niepotrzebych ozdobników w stylu http://www.moja-ostroleka.pl/cutenews/temat-dnia.gif i prawdopodobnie słaby serwer.

Może admin nam powie czym spowodowane zostało dodanie ładowania strony? O praktyczności tego to bym dyskutował.
Obrazek
rip_shit
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 07 cze 2005, 10:07

Post autor: rip_shit »

Może trzeba też skorygować info w czasie ładowania... "Ładowanie potrwa w granicach minuty" :)
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

Chyba wy cos macie nie tak z internetem. Ten cudak oznajmiajacy, ze strona sie laduje znika po 0,5 sekundy i po tym zawsze mam juz zaladowana cala strone.
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

Mi na 8 mb szybko sie odpala :) A poza tym to jest darmowy serwis z tego co wiem i nie musicie go ogladac. Nie pasuje to zmiencie na szybszy. Dla mnie dziala wystarczajaco szybko i na pewno nie doplacalbym z wlasnej kieszenii zeby kupic lepszy hosting bo sie kilku uczepliwym osobom nie podoba.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Podajcie jakie przeglądarki internetowe używacie.
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Ja Mozilli. Mi się trochę wolno ładuje jak wchodzę w jakiś dział ale jak już w jakiś temat to szybciej.
rip_shit
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 07 cze 2005, 10:07

Post autor: rip_shit »

Qrzysio pisze:Podajcie jakie przeglądarki internetowe używacie.
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Awatar użytkownika
Stiwi
plutonowy
Posty: 211
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Stiwi »

Opera 9.20
Obrazek
Awatar użytkownika
DarkButerfly=)
starszy szeregowy
Posty: 86
Rejestracja: 18 mar 2007, 1:22
Lokalizacja: Ze SzpitalaxD

Post autor: DarkButerfly=) »

Internet Explorer ;P Nie chce mi sie ściągaż Mozilli ;P
(L) FanS!xD
(L) ChooliganS!
MZKS Narew Oł Jea!
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Zacznijcie uzywać Internet Explorera, to zobaczycie dlaczego zrobiłem preloader na stronę. Postaram się poprawić skrypt, aby nie pokazywał się dla odwiedzających witrynę poprzez FF i Operę.
Awatar użytkownika
Dark Slayer
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 26 mar 2007, 21:50
Lokalizacja: From the deepest part in the hood

Post autor: Dark Slayer »

Ja używam Opery i dzisiaj miałem problem. Stronka wogóle mi się nie wczytywała. "Trwa ładowanie strony.... Proszę czekać.
Może to potrwać kilka sekund..." .Te kilka sekund przeciągało się i przeciągało... Po 10 minutach uznałem, że mam dość i zrezygnowałem. Podstrony wczytywały się bez problemu, natomiast główna -wcale.
arecki
kapral
Posty: 110
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:43
Lokalizacja: Wawa? / Oka ?

Post autor: arecki »

Qrzysio pisze:Zacznijcie uzywać Internet Explorera, to zobaczycie dlaczego zrobiłem preloader
tak z ciekawości... dlaczego?
Dlaczego na innych stronach nie spotykamy się z czymś takim, a na MO tak?
Czym różni się MO od innych stron ?
Może warto na głównej stronie MO dać reklamę: "MO poleca FF".

P.S. w którymś wątku pisałem, że jak ma się wyłączoną obsługę javascript w przeglądarce to strona się nie załaduje. Są firmy, w których zainstalowany jest IE i ma wyłączoną obsługę javascript przez administratora sieci... W ten sposób rezygnujesz z kilku użytkowników
Awatar użytkownika
Stiwi
plutonowy
Posty: 211
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Stiwi »

Chyba nie jest dane mi zobaczyc dzis główną strone MO. Po stanie ładowania strony widzę, że jakiś obrazek nie chce sie zaladowac a ten badziewny kwadracik dalej lata (nie kilka sekund, a juz ponad minutę) i do tej pory nic... Jak by go nie było zapewne widzaił już bym newsy i inne...
Obrazek
xomar
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2006, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: xomar »

Też muszę zgłosić swoje zastrzeżenia. Nowa wersja MO w.k.u.r.w.i.a mnie maksymalnie. Strona główna - kilkadziesiąt sekund a nawet kilka minut, komentarze - to samo, powrót - znowu wszystko od nowa. To jedyny taki badziew w necie. Oczywiście odpowiedzi admina można się spdziewać takiej: "Jestem najmądrzejszy, wszystko OK, zmień przeglądarkę, komputer, albo nas omijaj". Czy już 1. przykazanie www nie obowiązuje - strona MUSI się ładować szybko (obrazki mogą pojawiać się z opóźnieniem). :evil: :evil: :evil:
Neo 256, komputer firmowy tylko z IE, skonfigurowany przez admina, pewnie też równie pewnego siebie jak ten z MO.
Awatar użytkownika
Stiwi
plutonowy
Posty: 211
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Stiwi »

Darme nasze uwagi, nikt nich nie ma na względzie
Obrazek
Awatar użytkownika
list40i4
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 01 gru 2006, 23:00
Lokalizacja: O-ka

Post autor: list40i4 »

Tu obowiązują inne zasady:
1. Admin ma zawsze rację.
2. Jeśli admin nie ma racji patrz punkt 1.
Obrazek
ODPOWIEDZ