Ogloszenia o pracy lamiace prawo

Zmiany, propozycje, problemy
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Gdyby w taki sposób było interpretowane prawo, to z pewnością w seminariach duchownych pojawiłyby się kobiety. No bo dlaczego mają tam przyjmować tylko mężczyzn?
rupert
szeregowy
Posty: 11
Rejestracja: 08 sty 2007, 19:15

Post autor: rupert »

To nie jest dyskryminacja to są wymagania. Czy ty byś przyjmując kogoś do pracy na stanowisko kucharza nie wymagał(a) byś np. szkoły związanej z tym zawodem. I tak samo jest z wiekiem nie przyjmę do pracy na budowie 60-cio latka bo wiem ze niewykona powieżonych zadań.
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Nie wiem o co tam chodzi z tym antysemityzmem ale tamte kawały były dla mnie śmieszne :lol: Wyobrażasz sobie wsiąść np: do autobusu którym kierowcą jest 80 letni staruszek który w każdej chwili może piedraknąć na zawał?? Bo ja nie... Tzn że co?? Uważasz że jak ktoś przychodzi na rozmowę kwalifikacyjną a ja widzę że nie nadaje się do zawodu który chce wykonywać i nie przyjmę tej osoby bo jest za stara to ten ktoś może mnie pozwać o dyskryminację?? To jest bynajmniej chore...

Ostatnio pewien student zaskarzyl pracodawce, ktory nie przyjal go do pracy, gdyz student nie byl 40-letnia kobieta.

To jest chore... Jak mam kogoś zatrudnić to dlaczego nie mogę sobie wybrać osoby z którą będę pracował??
teo
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2007, 16:29
Lokalizacja: okolice Gloucester, Wielka Brytania

Post autor: teo »

Webmaster!!!

Jezeli masz na uwadze polskie prawo, to go przestrzegaj, a jezeli nie, to nie pisz glupot, oraz niedorozwinietych komentarzy, tylko zmien zapis w regulaminie publikacji ogloszen.
Nadzieja na lepsza Polske sa ludzie ktorzy ten kraj i prawo zaczna traktowac powaznie. Moze MO, zamiast byc glosem PO, powinna podczepic sie pod inna partie, dla ktorej wybiorcze traktowanie prawa to nie problem.
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

teo pisze:Hmm
Coz, poraza mnie ignorancja ze strony portalu Moja Ostroleka.
Zwrocilem uwage, ze ogloszenia publikowane przez ten portal sa niezgodnie z kodeksem Pracy, otrzymalem niby zartobliwa odpowiedz-porownanie do seminariow, no i co dalej? Cisza, nic.
Zycie na Mojej Ostrolece biegnie sobie dalej swoim nieuczciwym tokiem. Dyskryminujace ogloszenia sa dalej publikowane.
Ageizm ma sie dobrze.

może zadzwoń na 997 i powiadom ich o tym, że jest tu łamane prawo
teo
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2007, 16:29
Lokalizacja: okolice Gloucester, Wielka Brytania

Post autor: teo »

No tak, posmiejecie sie troche z przykapcialego dziadzia po tzydziestce i wszystko bedzie COOL, jak to miedzy szczawikami, tylko ze ja chce naprawde wrocic do Ostroleki, chce wlasnie TU zyc, chce znalezc prace w okolicy, bez dyskryminowania mnie ze wzgledu na czas, jaki uplynal od moich narodzin.

Dziwie sie ze Pan Andrzej Kania (lat 44), lider PO w Ostrolece i pan Maciej Kleczkowski (lat 38), dawny administrator strony MO, obaj ode mnie starsi, nie maja nic przeciwko dyskryminacji, ze wzgledu na wiek, w ogloszeniach o pracy, publikowanych, na stronie MO.

KTOS MUSI ZACZAC KRZYCZEC, ZE DZIEJE SIE BEZPRAWIE, ja nie chce sie tu powolywac na ewangelie i rozprawiac o glosie wolajacego na pustyni, czy o kamieniach, ktore sie odezwa, gdy nikt slowa nie powie...
Ufam ze jestescie LUDZMI, ktorzy NAPRAWDE CHCA ZMIENIC TO MIASTO NA LEPSZE. Zeby ono bylo, lepsze, zeby bylo OAZA, w tym calym kraju zaklamania, gdzie nie szanuje sie ludzi, a zwlaszcza Art. 11'3 Kodeksu Pracy, o dyskryminacji, o ktorym wspominam wyzej.
Mam nadzieje, ze nasi lokalni Liderzy PO, ktorych popieram, nie uznaja tej sprawy za zbyt blacha by nie wyrazic, swojego stanowiska.

Jesli nie Platforma Obywatelska, to co nam zostalo, emigracja, na zawszwe ???
jarpen
starszy kapral
Posty: 199
Rejestracja: 31 lip 2005, 13:45

Post autor: jarpen »

do autobusu którym kierowcą jest 80 letni staruszek który w każdej chwili może piedraknąć na zawał
Akurat w MZK pracuje taki jeden co wygląda jak rabin XDDDDDDD

dobre imie Platformy Obywatelskie
7/10
mogłeś dać z zaskoczenia, byłby lepszy efekt
Liderzy PO, ktorych popieram
Nie musiałeś tego pisać, widać to po twoich wypowiedziach :]
Art. 11'3 Kodeksu Pracy, o dyskryminacji
Mat.27:25 "Krew Jego na nas i dzieci nasze"
jarpen
starszy kapral
Posty: 199
Rejestracja: 31 lip 2005, 13:45

Post autor: jarpen »

no to idź ka na policję i donieś o popełnieniu przestępstwa
teo
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2007, 16:29
Lokalizacja: okolice Gloucester, Wielka Brytania

Post autor: teo »

Zwykle czlowiekowi wystarczy, gdy zwroci mu sie uwage.
Bo normalnie czlowiek, odczuwa cos takiego jak wstyd, czy poczucie przyzwoitosci.
Normalnemu czlowiekowi.
Nie cwaniaczkowi, czy kretaczowi.
Taki, jak nie zaliczy bliskiego spotkania z policyjna tonfa, to nie przestanie udawac ze wszystko jest ok.
Czego wszystkim cwaniakom zycze.
Awatar użytkownika
maka7777
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 18 lis 2005, 11:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ogloszenia o pracy lamiace prawo

Post autor: maka7777 »

Zasady równego traktowania w zatrudnieniu nie naruszają działania polegające na niezatrudnianiu pracownika, jeżeli jest to uzasadnione ze względu na rodzaj pracy, warunki jej wykonywania lub wymagania zawodowe stawiane pracownikom (zob. wyrok SN z 19.01.1998 r., I PKN 484/97, OSNAP Nr 24/1998, poz. 710),
Vectra KLUB Polska http://www.vectraklub.pl
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Ogloszenia o pracy lamiace prawo

Post autor: malykazio »

Ktoś zgłasza po prostu swoją pomoc do popełnienia przestępstwa... nie wiem czy warto mu przeszkadzać, może po prostu lepiej złapać za rękę?
ODPOWIEDZ