Uwagi o Mojej Ostrołęce

Zmiany, propozycje, problemy
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

Co do rowerzystów przejeżdżających przez pasy nie schodząc z roweru to sam osobiście koła bym im powyginał...
Nie jest możliwym dostrzec młodziaka, który już ze 100 metrów widzi, ze ma zielone i wpada na pasy jak przecinak nie zwracając uwagi na nic wokoło. Sam kilka razy byłem świadkiem, gdy wjeżdżając na skrzyżowanie na warunku wpadał mi jakiś idiota przed maskę i oczywiście piana mu z pyska ciekła, no bo przecież miał zielone... :evil:
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

otóż to on ma piewszeństwo, bo ma zielone (ten młodziak na rowerze) ale równiez ma pierwszeństwo biegnacy pieszy :D

Tak czy inaczej kierowca zblizajac się do skrzyzowania z sygnalizacją swietlną musi przeanalizować sytuację czy cos nie wyskoczy :D
Na tej zasadzie zawsze były wypadki z udziałem samochodów, bo kazdy kierowca wtedy myśli: a może mi się uda :D
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Rowerzysta nie może przejeżdżać na rowerze przez pasy, jeżeli przejście nie jest jednocześnie oznakowanym przejazdem dla rowerzystów. Jak go potrącisz to jego wina... no chyba że ma większe znajomości w policji niż ty...
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

Oes polecam lekturę baaardzo ciekawego artykułu.
Przyda Ci się i wielu innym którzy perspektywę widzenia kierowcy oceniają z chodnika...
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

Qrzysio pisze:Rowerzysta nie może przejeżdżać na rowerze przez pasy, jeżeli przejście nie jest jednocześnie oznakowanym przejazdem dla rowerzystów.
akurat tak się składa, że na tym skrzyżowaniu (Traugutta i Witosa) jest takie coś i niestety ten rowerzysta ma pierwszeństwo jak ma zielone swiatło
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

...ja tam od dawna wiem, że kierowcy to chamy (względem rowerzystów)... zatem pozdro dla bikerów :-)
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

Ex Hoppler pisze:Oes polecam lekturę baaardzo ciekawego artykułu.
ten artykuł dotyczy chyba przejazdu przez przejście dla pieszych bez sygnalizacji swietlnej a to są 2 różne rzeczy :D
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

Po pierwsze- z tematu wynika, że rozmawiamy o rowerzystach na przejściach dla pieszych w szerokim tego słowa znaczeniu...
Zgadzam się jak najbardziej, że na przejazdach dla rowerzystów im należy się jak największe bezpieczeństwo, ale drażni mnie również stawianie się rowerzystów ( co niektórych oczywiście) poza prawem. Nie uwierzę jeśli ktoąś mi powie, że nie widział jak sobie nieraz wpadają na ulicę prosto z pasów, albo nie wiadomo kiedy z ulicy zjeżdżają na pasy... A o sygnalizacji manewrów już nie wspomnę.... Na skrzyżowaniu przy wyjeździe spod mojego bloku dość często spotykam naprzeciwko rowerzystę i czekam na niego no bo niby on ma pierwszeństwo a okazuje się że on skręca i cała ta moja uprzejmość bierze w łeb....
I stąd właśnie bierze się antypatia kierowców do bikerów.
Pozdro
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Awatar użytkownika
Blitz1916
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 20 maja 2005, 15:41
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Blitz1916 »

OFF TOPIC

Kod: Zaznacz cały

Warning: Wrong parameter count for preg_match() in /include/naglowek.inc on line 2

Warning: Wrong parameter count for preg_match() in /include/naglowek.inc on line 2

Warning: Wrong parameter count for preg_match() in /include/naglowek.inc on line 2

Warning: Wrong parameter count for preg_match() in /include/naglowek.inc on line 2

Warning: Failed opening 'baza.inc.php' for inclusion (include_path='.') in /ban.php on line 3
:lol2:
ZROBIĆ MODEROWANE DODAWANIE KOMENTARZY PRZY NEWSACH!

PRECZ Z TYM SYFEM
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

To tylko chwilowe... czasami jak aktualizuję stronę i wysyłam pliki na serwer to ma prawo pojawić się jakiś error.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

wiem o tym... :oops: jednak nie ma sensu poprawiać starych błędów...
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

JA tam podobieństwa wielkiego nie widzę.. Juz bardziej bym się doszukiwał podobieństwa strony Narwii ze stroną M-O. Myślę że jest to spowodowane podobnymi szablonami na podstawie których owe strony zostałyt stworzone. To przecież nieprawdopodobne, żeby każda strona była pisana, że tak powiem od deski do deski, od samych podstaw. A tak post scriptum to chyba faktycznie topic Ci się pomylił.
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

Moja mała uwaga do MO
Serdeczne życzenia dla WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
nie uważacie że to jest troche dziwne ?
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: steward »

Kod: Zaznacz cały

<script language="javascript" type="text/javascript">
<!--
WypiszImieniny("Serdeczne życzenia dla <b>","</b>",", "," i ",0);
//-->
</script>
to nie zalezy od redakcji tylko od skryptu... :wink:
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Chyba na starym forum też był wspominany ten błąd... Za rok już się to nie powtórzy :)
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

dlaczego przy słowach nie wulgarnych wyswietlają się gwiazdki :?: :?:

np.: z a c h o w y w u j ą :arrow: *****ą

:D zachowywują :D
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

bo jest cenzura
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Cenzor w tym skrypcie jest strasznie niedopracowany. Trudno jest ustawić tak cenzurowanie brzydkich słów, aby w języku polskim nie znalazł się wyraz o podobnym temacie/końcówce. Czasami na forum gdy widzę ze cenzor sie myli, sam poprawiam takie wyrazy.
verson
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 19 maja 2005, 19:22

Post autor: verson »

Nowa ankieta jest super.
I co, pewnie 90% uzytkownikow 'w temacie' ma glosowac na tego ktory ma najladniejsze nazwisko?
arecki
kapral
Posty: 110
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:43
Lokalizacja: Wawa? / Oka ?

Post autor: arecki »

Qrzysio pisze:Na wakacje zadam sobie trudu i poprawię wszystkie błędy, zrobię nowy design i dodam wiecej funkcji. Póki co bardzo mi zależy na tym aby jak najwięcej osób napisało co by chciało mieć na stronie, bo bez tego ani rusz.
1,5 roku i w designie nie widać zmian...

:arrow: strona główna jest przeładowana
:arrow: niewiele ma z funkcjonalności
:arrow: wszystko to co napisałem w pierwszym poście
:arrow: wywalić archiwum na dole strony głownej i dać duży link "całe archiwum"
Awatar użytkownika
Stiwi
plutonowy
Posty: 211
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Stiwi »

Tego już chyba zawiele!!

Pomijając fakt, że wchodząc na stronę mojej ostrołęki widzę wielki baner reklamowy PO to dostałem właśnie e-mail (czyt. spam) w którym jest baner (taki jak na głównej, z rodziną itd. itp. stanowiący link do strony p. Kleczkowskiego
http://stiwi.freehost.pl/test/badziewie.JPG

Nie zdarzyło mi się jeszcze żeby jakakolwiek partia wysyłała mi e-maile. Takie działanie bardziej zniechęca niż zachęca. :evil:
Z dnia na dzeń mam coraz mniejszą ochotę zaglądać na strony MO.

Można się dowiedzieć kto jest właścicielem strony i jakie powiązania z witryną ma obecnie p. Kleczkowski pomijając to, że należy do PO :?:
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

Ja rowniez dostalem taki email i tez sie z lekka zdenerwowalem no ale spodziewalem sie takiego posuniecia ze strony MO. Coraz wiecej syfu...
Awatar użytkownika
pufty
młodszy chorąży
Posty: 361
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:09
Lokalizacja: Ostrołęka czasami

Post autor: pufty »

a ja to mam inny problem...a mianowicie czemu zegar MO sie spieszy o godzine? :lol:
i nie rozumiem waszej bulwersacji na temat tych @ ...o to chodzi w reklamie zeby kazdy mogl ja zobaczyc a chyba jak trafi do jak najwiekszej ilosci ludzi to chyba dobrze...takie czasy taka technika :roll:
:D
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Zadziwiające, że o reklamach portali, które są dołączane zazwyczaj do każdej wysyłanej przez was wiadomości oraz tych które otrzymujecie od portalu (na interii praktycznie codziennie), nikt nie wspomni. Rozumiem, że na lokalnym podwórku trzeba krzyczeć.
Awatar użytkownika
Stiwi
plutonowy
Posty: 211
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Stiwi »

Czyli muszę ustawić sobie MO jako spam i wszystkie wiadomości pójdą się dymac tak jak jest to z interią. (interia rozsyła reklamy z adresu do tego celu przeznaczonego, bodajże maling@interia.pl a jakieś ważniejsze rzeczy z innego)
Obrazek
ODPOWIEDZ