STARE NEWS'y

Zmiany, propozycje, problemy
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

STARE NEWS'y

Post autor: sKaLpeL »

otwieram strone główną MO i jest 7 nowych news'ow z dnia dzisiejszego a pod tym zaczynaja sie "news'y" z dnia 31.07 !!! dokladnie jest ich 5 a pierwszy z nich to "Sprzedaj/Kup podreczniki z MO"

chyba wdarła sie jakas awaria
marpap
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 26 wrz 2007, 18:38

Re: STARE NEWS'y

Post autor: marpap »

tak trudno zrozumiec ze mogla uszkodzic sie baza danych i trzeba bylo odtworzyc newsy ze starej kopii?? bo na to mi wyglada.
to by było na tyle...
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: STARE NEWS'y

Post autor: malykazio »

Coś takie uszkodzenia zdarzają się zbyt często na MO... a to przez awarię giną komentarze a to newsy... Może czas przenieść się na porządny hosting, gdzie jest automatyczny backup?
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: STARE NEWS'y

Post autor: malykazio »

Wina i hostingu. Co to za hosting bez codziennej kopii bezpieczeństwa. Masz rację, konkurencja przegoniła MO pod wieloma względami. W szczególności pod względem graficznym MO ustępuje konkurencji. Poza tym, co gorsze, jakoś nie widzę reakcji administracji na zgłaszane uwagi. Jest bynajmniej znikoma.
No i jeszcze jedna sprawa. MO przestała się chyba rozwijać. Mam wrażenie, że działalność strony sprowadza się do kopiowania newsów, ewentualnie pisania własnych ale krótkich wg ustalonego szablonu, no i do forum, które też do najaktywniejszych nie należy.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: STARE NEWS'y

Post autor: sKaLpeL »

Kiedy beda dzialac komentarze na stronie glownej ?
arecki
kapral
Posty: 110
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:43
Lokalizacja: Wawa? / Oka ?

Re: STARE NEWS'y

Post autor: arecki »

malykazio pisze:forum, które też do najaktywniejszych nie należy.
Ale mimo to jest chyba i tak ciągle najbardziej aktywne. Chyba, że o jakimś nie wiem.

Mi to się marzy taki ostrołęcki serwis będący zlepkiem wszystkich. Ciągle jakiś powstaje, upada. Każdy ma jakąś swoją funkcjonalność, ale całościowo wyglądają dosyć blado.

Tylko wtedy dochodów z reklam nie można tak łatwo dzielić.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: STARE NEWS'y

Post autor: malykazio »

Forum może i jest najbardziej aktywne ale jak na 50 tysięczne miasto, wraz z gminami wasalnymi to i tak aktywność jest praktycznie zerowa.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: STARE NEWS'y

Post autor: malykazio »

A kto dzisiaj na czatach siedzi? Prawie nikt. Trochę więc spóźniona ta inicjatywa.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: STARE NEWS'y

Post autor: Qrzysio »

Nie powiedzialbym ze era czatow sie skonczyla. Zajrzyj czasem a sam sie przekonasz.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: STARE NEWS'y

Post autor: malykazio »

Nie będę wchodził, żeby nie nabijać statystyki wejść, bo byłoby to działaniem na niekorzyść mojej własnej teorii :D Oczywiście mogę się mylić, dlatego sprzeczać się nie będę i wierzę na słowo.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: STARE NEWS'y

Post autor: malykazio »

arecki pisze:To, że uważam tak jak "małykazio"
malykazio, bez "ogonka", bo ogonek mam gdzie indziej :lol:

Masz rację, że odbiorcy są coraz mniej wymagający. Z drugiej jednak strony Ci mniej wymagający nie zwracają zbytniej uwagi na newsy z kategorii "kronika kryminalna", uważając je jedynie za miejsce, gdzie mogą wklepać swój kolejny komentarz. Tymczasem dla mnie takie newsy nie są w ogóle atrakcyjne, bo po pierwsze mam to na co dzień a po wtóre wolałbym przeczytać o czymś pozytywnym, co się dzieje w mieście.

Moim zdaniem MO powinna bardziej otworzyć się na ludzi, dopuścić ich do współredagowania serwisu itp. No i przy okazji czas poprawić te błędy, które wykrywa walidator na stronie głównej (http://validator.w3.org/check?uri=http% ... ne&group=0)
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: STARE NEWS'y

Post autor: Qrzysio »

Moim zdaniem MO powinna bardziej otworzyć się na ludzi, dopuścić ich do współredagowania serwisu itp.
A "Skrzynka skarg" to co?
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: STARE NEWS'y

Post autor: malykazio »

"Skrzynka skarg" to jak sama nazwa wskazuje miejsce na skargi a nie na współtworzenie strony. Gdyby iść tym tokiem rozumowania to wysłanie maila - donosu do prasy byłoby równoważne z napisaniem artykułu prasowego.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: STARE NEWS'y

Post autor: malykazio »

Faktycznie, od tamtego czasu niewiele się zmieniło na stronie... praktycznie nic a to już 5 lat. Nie chcę nić mówić ale 5 lat w internecie to całe wieki. To jak, będą jakieś zmiany? Możemy liczyć na jakieś deklaracje ze strony Redakcji ? :)
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: STARE NEWS'y

Post autor: malykazio »

Dlaczego? Z tego co widzę to dlatego, że wszyscy są tu chyba głusi na uwagi zgłaszane przez odwiedzających, a dział "Uwagi na temat serwisu Moja Ostrołęka" jest miejscem przez nich nieodwiedzanym. Prawdę mówiąc utwierdzam się w przekonaniu, że serwis idzie jeszcze siłą dawnego rozpędu i prędzej czy później padnie... ba, już nawet się zatrzymał, więc wszyscy inni zaczynają go wyprzedzać. Co to dużo mówić... nie wystarczy parę newsów sportowych i kryminalnych żeby utrzymać serwis. Przypuszczam, że gdyby miasto zainwestowało trochę więcej, zatrudniło kogoś sensownego, założyło forum, dogadało się z paroma licealistami czy też wolontariuszami to byłoby w stanie stworzyć prawdziwy popularny serwis, bo to co zrobili do tej pory ze stroną miasta budzi uznanie.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: STARE NEWS'y

Post autor: Qrzysio »

1. Za ponad 20 tys. zł nietrudno zrobić "fajny serwis".

2. Istnieje serwisów nieoficjalnych zawsze będzie miało sens, bo miasto może podawać tylko i wyłącznie oficjalne, a media mogą spekulować, odkrywać przekręty i rozliczać urzędników z ich pracy.

3. Wszystkie uwagi zgłaszane na forum naprawdę czytam uważnie.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: STARE NEWS'y

Post autor: malykazio »

Qrzysio pisze:1. Za ponad 20 tys. zł nietrudno zrobić "fajny serwis".
Wydaje się dużo ale patrząc na to z drugiej strony mam wrażenie, że to w miarę dobrze wydane pieniądze. Nie zagłębiałem się zbytnio w treść strony ale póki co znalazłem na niej wszystko czego szukałem.
Qrzysio pisze:2. Istnieje serwisów nieoficjalnych zawsze będzie miało sens, bo miasto może podawać tylko i wyłącznie oficjalne, a media mogą spekulować, odkrywać przekręty i rozliczać urzędników z ich pracy.
Oczywiście, że ma sens. Im więcej punktów widzenia i poglądów tym lepiej. Jak wszyscy mają jeden wspólny pogląd to nie ma dyskusji. Swoje zdanie na temat mediów znam. Ile miejsca poświęcają dyrdymałom to w głowie się nie mieści. Nie przypominam sobie, żeby cokolwiek skutecznie rozliczyły, poza zrobieniem z czegoś sensacji.
Qrzysio pisze:3. Wszystkie uwagi zgłaszane na forum naprawdę czytam uważnie.
No nie wiem... Daleko nie trzeba szukać: http://www.forum.moja-ostroleka.pl/view ... 469#p24469 - Post bez jakiegokolwiek odzewu ze stron administracji od kwietnia. Ani na tak ani, że to niemożliwe, albo "nie bo nie". Nie wspomnę już o tradycyjnie wałkowanym temacie znikających komentarzy... wszystkie komentarze ze starszych artykułów są kasowane nie wiedzieć dlaczego.
ODPOWIEDZ