Konkurs a regulamin?

Zmiany, propozycje, problemy
Mariusz25
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2009, 11:45

Konkurs a regulamin?

Post autor: Mariusz25 »

Witam. Liczyłem, że inną drogą uzyskam odpowiedź na moje pytanie ale jednak nie poskutkowało.

Mam pytanie dotyczące konkursu http://www.konkurs.moja-ostroleka.pl/.

Przed przystąpieniem do zabawy oczywiście zapoznałem się szczegółowo z regulaminem, czyli podstawą jeżeli chodzi o wszelkie, gry, zabawy z nagrodami.

Na stronie konkursowej widniała wyraźna informacja o tym fakcie:
Zapoznaj się z Regulaminem konkursu (PDF).
Po dokładnym przeanalizowaniu go stwierdziłem, iż można rozpocząć. Zgodnie z powyższym regułami (konkretnie § 2 Zasady uczestnictwa w konkursie, pkt. 2: Aby wziąć udział w Konkursie, należy wpisać co najmniej jeden komentarz pod wskazanym artykułem. W komentarzu zamieszczony musi być adres e-mail uczestnika.), wypełniłem formularz w komentarzu podając adres e-mail oraz podając numer telefonu, którego podanie również było obowiązkowe w myśl zbioru tych paragrafów.

I co się okazało? Wszystkie osoby które wygrały nie zastosowały się do niego. Więc moje pytanie... po co regulamin skoro jest on nie przestrzegany? Zróbcie samowolkę i wtedy nikt nie będzie miał pretensji...

Liczę na uzyskanie odpowiedzi od osób odpowiedzialnych (chociaż chyba takowych nie ma patrząc na sposób przeprowadzenia w/w konkursu).

Z pozdrowieniami - Mariusz - niezadowolony użytkownik...
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Konkurs a regulamin?

Post autor: Qrzysio »

Rzeczywiście do konkursu został "przyczepiony" regulamin z błędem. Podanie adresu e-mail było wymagane w dawnych konkursach, gdy właśnie poprzez pocztę elektroniczną kontaktowaliśmy się ze zwycięzcami.

Od jakiegoś czasu jednak wymagamy podania numeru telefonu, aby kontakt był łatwiejszy i szybszy. Tak też zaznaczyliśmy a artykule o konkursie:
Warunkiem jest także podanie swojego numeru telefonu, gdyż ze zwycięzcami skontaktujemy się telefonicznie.
Czytając cały regulamin, warto zapoznać się także z punktem 2 paragraf 3:
4. Organizator jest uprawniony do zmiany postanowień niniejszego Regulaminu, o ile nie wpłynie to na pogorszenie warunków uczestnictwa w konkursie. (...)
W tym przypadku zezwolenie na uczestnictwo osobom, które nie podały adresu e-mail ułatwiło przebieg zabawy i zwiększyło rywalizację, więc są tego pozytywne aspekty.

W przyszłości będziemy bardziej uważać. Dziękujemy mimo wszystko za uwagi i cenne komentarze.
Mariusz25
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2009, 11:45

Re: Konkurs a regulamin?

Post autor: Mariusz25 »

No w końcu ktoś raczył udzielić odpowiedzi, ile to można czekać...

Co do zapisu przytoczonego o możliwości zmiany regulaminu w trakcie zabawy - ok, ale powinien gdzieś w widocznym miejscu znaleźć się stosowny zapisek.

Cóż... Na przyszłość proszę jasne i przejrzyste zasady.

Pozdrawiam i do następnego...
ODPOWIEDZ