Komercja i bezsens

Zmiany, propozycje, problemy
Superwomen
szeregowy
Posty: 34
Rejestracja: 12 cze 2008, 12:22

Komercja i bezsens

Post autor: Superwomen »

Od dłuższego czasu (pewnie nie tylko ja to zauważyłam) MO schodzi do poziomu papilot.pl i gazety fakt. Mo szuka sensacji, zamiast zając się sprawami oczywistymi i potrzebnymi. Wiadomości, kultura, sport .. ciekawostki i owszem trochę sensacji się przyda ALE bez przesadyzmu.
Ostatni artykuł (z dnia dzisiejszego) mnie oburzył. Jak można dodać artykuł z filmikiem .. o kimś .. bez zgody tej osoby. W dodatku było widać twarz tego chłopaka. Tak .. mam na myśli filmik o chłopaku, który "kosił trawnik na niby".
Napisałam nawet komentarz.
Ludzie.. NARKOMANIA istniała i istnieje. I cóż ta za nowość. Problemu tego albo się nie chce widzieć, albo się widzi i się go ukrywa. Takie są realia. Niestety.. Powtórzę się po raz kolejny.. jeżeli nie chcecie patrzeć to nie patrzcie, nie komentujcie, jeżeli nie jesteście w stanie pomóc.
Przykro mi .. wiem, że tego nie powinno się akceptować, ale chociaż spróbujcie to zrozumieć, a jeśli nie rozumiecie to się nie wypowiadajcie w ten sposób : że kogoś pobijecie, albo zabijecie.
Czy to tak trudno pojąć? Ci ludzie sami wybrali taki los, z różnych przyczyn. I wiem, że każdy ma szanse z tego wyjść ale czasem brak jest sił i wsparcia. Szkoda, że ludzie już na starcie przekreślają takie osoby.
Osoba, która ma być w ośrodku, musi podjąć decyzję o leczeniu, lub zostać zmuszona przez sąd do tego. I choćby matka, ojciec czy mąż/żona na rzęsach stawała .. bez woli, wsparcia i pomocy nic z tego.
Współczuje nadawcy tego filmu .. serca z kamienia a MO braku poszanowania człowieka . Na miejscu tego chłopaka podałabym sprawę do sądu i nie ważne czy jest osobą nadużywającą środki odurzające, chorą czy też akurat wypiła dużą ilość alkoholu. LUDZIE Nie macie za grosz szacunku do innych ludzi i za grosz wyrozumiałości, już nie wspomnę o współczuciu. Umiecie tylko gadać i narzekać. Sami pewnie nie macie wad. Oczywiście święte krowy, sobie dobrze .. a ludzi INNYCH, z problemami zamknąć, odizolować albo najlepiej pozabijać. BO DLA Was TO PROBLEM. Czasami zastanawiam się czy nie lepiej byłoby wywieźć tych wszystkich bezduszników, zarozumialców na bezludną wyspę.
Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam swoją wypowiedzią, bo nie to miałam na celu.
Nie chcę nikogo bronić ani też potępić. Chciałabym tylko by ludzie postarali się zrozumieć błędy, wady i problemy innych ludzi (trochę empatii) i oby jak najmniej było samolubstwa bo NIKT NIE JEST DOSKONAŁY.
Życzę "wysokich lotów" wszystkim społeczniakom.
eM
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Komercja i bezsens

Post autor: Infom »

wiesz po co na stronie MO jest licznik odwiedzin? po to żeby reklamo-dawca mógł zobaczyć ile osób odwiedza daną stronę i zapłacić za swoją reklamę :) i po to są durnowate newsy tak samo i w gazecie FAKT wszystko jest bez sensu a co bez sensu to ludzie kupują :) liczy się biznes=kasa, a za kasę wszystko się prawie zrobi :)
jarpen
starszy kapral
Posty: 199
Rejestracja: 31 lip 2005, 13:45

Re: Komercja i bezsens

Post autor: jarpen »

proponuję opublikować to w "skrzynce skarg", bo ta sekcja ostatnio bije rekordy na tym lepszym-droższym portalu
Balzak
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 06 sty 2009, 15:19

Re: Komercja i bezsens

Post autor: Balzak »

Bardzo modre słowa kolego autorze, podzielam twoje zdanie. Ale jak widać Admin juz wszystko ukrył juz nie ma filmiki itp itd, ale na szczęście zabezpieczam sie w takich sytuacjach i mam wszelkie dowody co i jak, dlatego jesli tylko ta osoba by miała jakieś roszczenia bardzo chętnie jej to udostępnię.

A czy wogule wiadomo kto Administruje tą stronę???? bo bardzo mnie to ciekawi, i ta osoba odpowie za pewne rzeczy.
Superwomen
szeregowy
Posty: 34
Rejestracja: 12 cze 2008, 12:22

Re: Komercja i bezsens

Post autor: Superwomen »

Uraziło mnie to .. ! to tak jakby zrobić zdjęcie każdemu alkoholikowi, bezdomnemu, człowiekowi z problemami w naszym mieście, opublikować i poddać ocenie dzikiemu stadu zadufanych w sobie ludzi. To jest okropne. I wyobraźcie sobie, że każdego z Was mogłoby spotkać coś takiego.
Tak samo każdy z nas mógłby przejść chwilę załamania, słabości i sięgnąć po coś "złego" i wtedy co? Publiczny sąd? Upokorzenie ? Jak taki człowiek i tak sam dla siebie jest prawie, że niczym.
Apeluję do wszystkich by nie osądzali nikogo i najpierw spojrzeli na siebie i na swoje rodziny, bo może tam właśnie w tym momencie dzieje się coś złego a my głupi ludzie zajmujemy się plotkowaniem o innych, wyśmiewaniem i wytykaniem, zamiast zająć się swoimi sprawami.
Rodziny się nie wybiera, życia raczej też nie .. ale zawsze mamy szanse zmiany życia i nastawienia się do niego. Nie oceniajmy innych, najpierw zacznijmy pracować nad sobą.
eM
Superwomen
szeregowy
Posty: 34
Rejestracja: 12 cze 2008, 12:22

Re: Komercja i bezsens

Post autor: Superwomen »

Już kroiłam kolejny post na temat cenzury, myśląc iż moje wypowiedzi zostały usunięte. Cóż to było za zaskoczenie gdy ujrzałam swój post w kąciku dla narzekaczy. Uff .. Wy chyba nie widzieliście narzekających ludzi. Ja po prostu wyraziłam swoją opinię, ale widocznie większość społeczności jest zakompleksiona i zadufana w sobie.
bezkonfliktowa i nienarzekająca eM
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Komercja i bezsens

Post autor: Qrzysio »

Temat znalazł się w odpowiednim dziale.

Co do wspomnianego artykułu, to błędy każdemu się zdarzają. My też się ciągle uczymy, a wszelkie komentarze i Wasze uwagi są dla nas niezwykle cenne, dlatego film i artykuł został usunięty.
Często jesteśmy obrzucani błotem i bezpodstawną krytyką, gdy jednak widzimy, że popełniliśmy błąd po prostu staramy się aby nie drażniło Czytelników w oczy to co uważają za złe.
Superwomen
szeregowy
Posty: 34
Rejestracja: 12 cze 2008, 12:22

Re: Komercja i bezsens

Post autor: Superwomen »

O proszę. Dziękuję za odpowiedź :) A błędy każdemu się zdarzają, napisałam przecież, że nie chcę nikogo urazić a tym bardziej obrzucić błotem. Mam nadzieję, że będziecie dokładniej weryfikować wszelkie informacje. A ludzi którzy komentują artykuły odsyłam do słowników oraz zachęcam do poszukiwania wad i "odchył" w swoim otoczeniu.
Pozdrawiam, eM.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Komercja i bezsens

Post autor: Qrzysio »

Staramy się jak możemy, potwierdzają to także ostatnie artykuły o osobie moderującej itp. Zależy nam na dobrej opinii Czytelników, którzy tak naprawdę są naszymi sąsiadami i których problemy pokrywają się z naszymi. W końcu mieszkamy w jednym mieście.
ODPOWIEDZ