Czy forum jest prywatną własnością moderatora???!!!

Zmiany, propozycje, problemy
jak wiatr
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 03 lip 2009, 0:10

Czy forum jest prywatną własnością moderatora???!!!

Post autor: jak wiatr »

Nie rozumiem, dlaczego moje odpowiedzi na forum są w sposób złośliwy usuwane przez moderatora. W swoich wypowiedziach nie używam wulgaryzmów i szanuję poglądy innych, a mimo wszystko...
W dziale "ślub i wesele" na pytanie "angel" z 20.10.2008r. zaproponowałem inne rozwiązanie problemu, tj. podałem link do zespołu muzycznego - w sposób analogiczny do tego, jak zrobił to zespół "Chłopcy z Placu Bema" (zob. odpowiedź 6). Link do strony zespołu ostrołęckiego jest nienaruszalny (znajomi?), natomiast link do strony innego zespołu jest ciągle usuwany (w tej chwili jest, ale ile godzin będzie tym razem?). Czy to jest etyczne, Panie Moderatorze? A może i ten post zostanie złośliwie usunięty?... To wszak najprostszy sposób na dobre samopoczucie... Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2009, 1:30 przez jak wiatr, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Czy forum jest prywatną własnością moderatora???!!!

Post autor: Qrzysio »

Zarejestrowałeś się drogi użytkowniku widać wyłącznie w celach reklamowych. Reklama na forum jest zabroniona, zwłaszcza gdy post który zamieszczasz jest zupełnie nie na temat. Takie też posty zostały usunięte. Na jeden przymknąłem oko - sam zresztą wiesz.
jak wiatr
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 03 lip 2009, 0:10

Re: Czy forum jest prywatną własnością moderatora???!!!

Post autor: jak wiatr »

Drogi Administratorze, w swojej wypowiedzi wcale nie wyjaśniłeś, dlaczego nie stosujesz takich samych kryteriów ocen postów i odpowiedzi na nie - w stosunku do różnych użytkowników, a takiej odpowiedzi oczekuję (warto nauczyć się czytania ze zrozumieniem).
Zabawa we wróżkę nie jest najlepszym sposobem do racjonalnej oceny moich wypowiedzi na forum.
Mam nadzieję, że w końcu doczekam się jasnej, rzeczowej odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie. Pozdrawiam.
.............................................................................
W poprawnej pisowni należy także właściwie stosować znaki interpunkcyjne... Panie Administratorze...
jak wiatr
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 03 lip 2009, 0:10

Re: Czy forum jest prywatną własnością moderatora???!!!

Post autor: jak wiatr »

Widzę, że nie może Pan zapanować nad swoją złośliwością. Znowu Pan usunął... A link do ostrołęckiego zespołu nienaruszalny (pomimo że "reklama zabroniona)! Kolesiostwo? A może nie rozumie Pan słowa "analogia"... To jest żałosne... Nie dla mnie ten poziom...
Nie pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2009, 20:18 przez jak wiatr, łącznie zmieniany 1 raz.
DziQ
plutonowy
Posty: 236
Rejestracja: 03 cze 2005, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy forum jest prywatną własnością moderatora???!!!

Post autor: DziQ »

Nie pisz posta pod postem od tego jest opcja edit.
OstrolekaCiekawa
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 01 maja 2009, 20:13

Re: Czy forum jest prywatną własnością moderatora???!!!

Post autor: OstrolekaCiekawa »

Cóż do tego po prostu trzeba się przyzwyczaić, że niektóre linki na forum to SPAM a niektóre nie:)
Tak było jest i będzie, ale jakbyś p. administratorowi zapłacił za to żeby linka umieścić to gwarantuje Ci, że reklama nie byłaby już zabroniona:)
Arrami
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2009, 20:06

Re: Czy forum jest prywatną własnością moderatora???!!!

Post autor: Arrami »

Cóż trzeba się przyzwyczaić, że na tym forum są równi i równiejsi. Prawie jak w PRLu - rządzi kolesiostwo. Widocznie Administrator ma kogoś wśród rodziny/znajomych komu mógłbyś "zagrozić". Jak zapłacisz to możesz spamować ile wlezie w każdym temacie, a jak nie to usuną każdy twój post. Pan administrator zawsze się jakoś wykręci od sensowej odpowiedzi, a uważa się za nie wiadomo kogo, jakby całym światem zawładnął a nie jedną stroną.
Mam nadzieje, że autor tematu zdąży przeczytać ten post zanim zostanie usunięty. Wszak żadna krytyka nie może się przedostać do świata...
Awatar użytkownika
Fad.Er
kapral
Posty: 120
Rejestracja: 20 maja 2005, 11:12

Re: Czy forum jest prywatną własnością moderatora???!!!

Post autor: Fad.Er »

Drodzy muzykanci z Kadzidła !

Oświadczam ,że ani ja , ani żaden przedstawiciel Ch z P B -NIGDY NIKOMU Z PORTALU "Moja Ostrołęka" ZA NIC NIE PŁACIŁ..
Wychodzimy z założenia ,że dobra marka reklamy nie potrzebuje....



PROŚBA

Prosimy przy tym Moderatora , aby wykasował wszystkie posty ,które zawierają kontakt z"Chłopcami z Placu Bema"


Ps.Nadmieniam ,również że kolegi redaktora "Qrzysia" (nie wiem czy dobrze napisalem) nikt z ChzPB nie zna osobiście, więc nie ma mowy o tzw.kumoterswie.

muzykant z ChzPB
Ostatnio zmieniony 06 lip 2009, 21:18 przez Fad.Er, łącznie zmieniany 1 raz.
jak wiatr
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 03 lip 2009, 0:10

Re: Czy forum jest prywatną własnością moderatora???!!!

Post autor: jak wiatr »

Witam. Bardzo dziękuję za odważne wypowiedzi. Świata nie zmieni się, ale warto się starać...
Drogi "Fad. Er", nigdy nie miałem pretensji do Waszego Zespołu (pozdrawiam serdecznie), a tylko i wyłącznie do Pana Administratora, który niejednakowo traktuje użytkowników forum. Pozdrawiam.
............................................................................
I. Do Pana "Fad. Er":
1) Od dzieciństwa mam wielki szacunek dla wszystkich zespołów grających na żywo, bo za nimi zawsze stoi i wielka pasja, i - większe lub mniejsze, ale zawsze - umiejętności. Taki sam szacunek mam do didżejów, bo nie oszukują klientów (tj. nie żądają wynagrodzenia za to, czego nie robią, lecz tylko za swoje umiejętności). Natomiast niby-zespołów ("grających" z minidysku) nie będę deprecjonował, ponieważ to zwykli oszuści, "nabijający klienta w butelkę". Takie jest moje zdanie. Kropka.
2) Nie podzielam Pańskiego rozumienia istoty reklamy. Dziś prawie każdy gimnazjalista wie, że "reklama jest dźwignią handlu: stu dźwiga, jeden handluje". (H. Jagodziński)
Ale to już inna bajka... Nie każdy musi w jednakowym stopniu rozumieć otaczającą go rzeczywistość. I może dlatego świat jest piękny, że różnorodny...
II. Do wszystkich zespołów muzycznych (ostrołęckich i okolicznych):
Pozdrawiam, życzę powodzenia i zadowolenia ze swojej pracy na próbach, oraz udanych występów na scenie!
Ostatnio zmieniony 07 lip 2009, 8:39 przez jak wiatr, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Czy forum jest prywatną własnością moderatora???!!!

Post autor: Qrzysio »

SPAM pojawia się na forum wtedy, gdy osoba daje odpowiedź o którą nie prosił autor wątku. Wniosek jest prosty: zarejestrowałeś się drogi użytkowniku by rozsławić swój zespół. Dałem ci szansę i tutaj nie widzę sensu dyskusji, gdyż po prostu nie masz racji i nadużywasz możliwości forum.

Kilka faktów dla przypomnienia:
W temacie "Najlepszy zespół muzyczny i sala na wesele w Ostrołęce-HELP!" zamieściłeś krótki opis i link do strony zespołu - post nie został skasowany, gdyż uznałem go, że być może kiedyś komuś się przyda - temat był bardzo ogólny, można tam wrzucić wiele rzeczy.

Natomiast w temacie "kontakt do zespołów weselnych" autor prosi o kontakt do kilku zespołów - nie ma tam wymienionego pozycji, którą ty wkleiłeś. Masz rację, mówiąc, że ChZPB też nie są, ale to zespół, który zna większość nawet małych dzieci w Ostrołęce.

Ty natomiast od razu po rejestracji zamieściłeś bodajże trzy posty o tej samej treści. Przyjąłeś zatem strategię do tzw. BOT-ów, które spamują fora internetowe i zasypują jedną wiadomości dziesiątki tematów jednocześnie. Naprawdę nie na tym rzecz polega, a takie praktyki są uważane za SPAM na wielu forach.

Nie musisz się ze mną absolutnie zgadzać. Faworyzowanie czegokolwiek przeze mnie to tylko myślenie użytkowników, ale każdy ma takie prawo. Moderując to forum przez kilka już lat, staram się zachować proporcje, ty niestety przyjąłeś zasadę "im więcej tym lepiej" - po co? Jak napisał Fad.Er dobre nie musi się reklamować - więc poczekaj, aż Twój zespół ktoś dostrzeże. Życzę powodzenia.
jak wiatr
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 03 lip 2009, 0:10

Re: Czy forum jest prywatną własnością moderatora???!!!

Post autor: jak wiatr »

Drogi Administratorze, jeszcze raz wyjaśniam, że moje pretensje dotyczą nierównego traktowania użytkowników forum w analogicznych przypadkach. Cieszę się, że w końcu przyznałeś mi rację.
Stwierdzenie, że "dobre nie musi się reklamować", w opisanym przez Pana kontekście, jest poza wszelką logiką. Skoro nie musi się reklamować, to czemu uznał Pan, że znane wymaga reklamy...
(Polecam np. M. Ziembiński, Logika praktyczna)
Mam nadzieję, że ta "przygoda" przyczyni się do ustawicznego podnoszenia poziomu organizacyjnego tegoż forum, co pochwalam.
Czasem warto parę rzeczy sobie wyjaśnić, aby świat był odrobinę lepszy...
Pozdrawiam. Mirek
.....................................................
Dziękuję za życzliwość dla zespołu.
A fakty... są takie, że tylko w 3 tematach (ściśle związanych z zespołami muzycznymi) zaproponowałem alternatywne rozwiązania problemu ( nie było "zasypywania jedną wiadomością dziesiątek tematów jednocześnie", o czym Pan doskonale wie). W dobrym tonie jest mówić/pisać prawdę.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2009, 1:37 przez jak wiatr, łącznie zmieniany 1 raz.
Arrami
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2009, 20:06

Re: Czy forum jest prywatną własnością moderatora???!!!

Post autor: Arrami »

Panie Administratorze, "dobre nie musi się reklamować" - tak ale tylko wtedy gdy jest znane, jeżeli jest nie znane to co z tego że jest dobre? Każdy kiedyś zaczyna i każdy się jakoś musi zareklamować? Na pewno nawet pan gdy zaczynał z tą stroną, która w opinii wielu nie do końca jest dobra, natomiast każdy się ze mną zgodzi że jest znana. Dlaczego nie każdemu daje pan taką szanse? Jeden zespół może się reklamować a drugi nie tylko dlatego że nikt go nie zna? To widać pan się boi że ktoś go pozna? Przecież nawet tak znanego zespołu jaki był tu wymieniany nie musi znać każdy i może swoim postem ktoś go poznał - czyli zespół się nim zareklamował. Natomiast drugi nie znany zespół musi dalej pozostać nieznany bo inaczej to będzie reklama? Aż się przypomina "idea jednej partii" o której już ktoś na tym forum kiedyś wspomniał. Najsprawiedliwiej chyba jest jeżeli każdy ma dostęp i do jednego i do drugiego zespołu i sam wybierze co jest "dobre". (Pisze na tym konkretnym przykładzie ale odnosi się on do wszystkiego na forum)
A przecież posty zostały umieszczone w wątkach związanych z tematem wypowiedzi użytkownika. Nie pisał on w temacie o sukniach ślubnych czy motoryzacji tylko o zespołach na wesele. Według mnie to nie jest spam. Jeżeli jednak pan tak uważa to chociaż proszę żeby wszystkich traktować jednakowo, choć i tak się tego pewnie nie doczekam.
OstrolekaCiekawa
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 01 maja 2009, 20:13

Re: Czy forum jest prywatną własnością moderatora???!!!

Post autor: OstrolekaCiekawa »

Pan administrator pisze, że nie usuwa linków które mogą się komuś przydać. Cóż kiedyś w temacie "Ciekawe Miejsca" podałem stronę do mojego portalu (którego nazwa jak widać w moim podpisie została ocenzurowana) na którym opisujemy ciekawe miejsca z Ostrołęki a już niedługo i okolic... wiec zastanawia mnie co redaktorowi się nie podobało....
jak wiatr
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 03 lip 2009, 0:10

Re: Czy forum jest prywatną własnością moderatora???!!!

Post autor: jak wiatr »

Proszę przesłać mi e-mailem link do ciekawych miejsc w Ostrołęce, bo zapewne Pan Administrator nie szybko zrozumie, co służy dobrze mieszkańcom naszego, wspaniałego regionu.
Pozdrawiam serdecznie!
....................................................................
Do Pana Administratora:
Wystarczy odrobinę dobrej woli, aby w przypadku usunięcia wypowiedzi na forum - zwyczajnie wysłać e-mail do osoby zainteresowanej, z krótkim (ale rzeczowym) wyjaśnieniem przyczyny usunięcia wypowiedzi. Ja takiej informacji nie otrzymałem, a szkoda... Bo nie musiało się tak skończyć, jak w "Panu Tadeuszu": "(...) niedźwiedziu! gdybyś w mateczniku siedział, nigdy by się o tobie Wojski nie dowiedział (...)"
OstrolekaCiekawa
szeregowy
Posty: 29
Rejestracja: 01 maja 2009, 20:13

Re: Czy forum jest prywatną własnością moderatora???!!!

Post autor: OstrolekaCiekawa »

To teraz może pan administrator uzasadni czemu różne wątki z opiniami dla lokali, dla imprez mogą być a post o rockołęce który został zamieszczony wczoraj już nie może być napisany? Może pan administrator zarzuci nam, że dział "Kultura i rozrywka" nie jest od zamieszczania takich informacji?
ODPOWIEDZ