17 byków w artykule na MojejOstrołęce! Skandal!

Zmiany, propozycje, problemy
rip_shit
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 07 cze 2005, 10:07

17 byków w artykule na MojejOstrołęce! Skandal!

Post autor: rip_shit »

Już od jakiegoś czasu czytam Wasze artykuły - i oczom nie wierzę! Co jeden to lepszy! Ten jednak jest po prostu naj... Czy godzi się, żeby poczytna strona nie znała pisowni i ortografii języka polskiego? Wstyd. Zawsze można przyczynić się do obniżenia stopy bezrobocia w mieście i zatrudnić korektora!

1. Narazie (...) ludzi którzy chcą pomóc 2. bezdomnnych. (...) 3. mężczyźn (...) 4. szczęściaże (...) 5. Nastawinie społeczeństwa (...) negatywne 6. i a problem niezauważalny (...) 7. narazie ośrodek (...) 8. bezdomnnych.
(...) 9. mieszących (...) 10. znalazła by (...) 11. Prezes Polskiego Komitety Pomocy Społecznej.
(...) 12. bezdomnnego (...) 13. poprostu (...) 14. byłem bezdomnny.
(...) 15. liczba bezdomnnych (...) 16. napewno (...) 17. 50 bezdomnnych.
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Re: 17 BYKÓW W ARTYKULE NA MOJEJ OSTROŁĘCE!!! SKANDAL!!!

Post autor: Ex Hoppler »

www.moja-ostroleka.pl pisze: Jeżeli masz jakieś uwagi, masz coś ciekawego do powiedzenia lub chcesz (bezpłatnie) dodać,
usunąć (nieaktualne) lub zmienić jakieś dane (informacje)
napisz do nas – redakcja@moja-ostroleka.pl
Czemu zarzucasz komuś nieumiejętność pisania, jeśli sam nie potrafisz czytać? Czy nie prościej byłoby napisać maila do redakcji i zwrócić na błędy uwagę zamiast próbować "zabłysnąć" na forum? Z pewnością dostałbyś podziękowania za spostrzegawczość i wyjaśnienie, a tak raz- śmiecisz forum, dwa- próbujesz wywołać jakieś emocje tekstami "skandal" "17 byków", co tylko świadczy o Tobie. Jeśli już jesteś takim zapaleńcem to spróbuj pośledzićć artykuły na Onet.pl. Tam naprawdę jest mnóstwo roboty dla Ciebie i ich błędy również nie wynikają z braku edukacji, a tempa i natłoku pracy.
Tobie życzę co najmniej taiego pióra jak redaktorzy MO, a na przyszłość spostrzegawczy Jegomościu zwróć uwagę, że wszelkie zastrzeżenia umieszcza się na tym forum w dziale SPRAWY TECHNICZNE, a nie OSTROLEKA :!:
Pozdro
Ostatnio zmieniony 17 lis 2005, 15:14 przez Ex Hoppler, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

ja też zauważam byki i byczki na stronie głównej i zawsze z mniejszym czy większym skutkiem są one korygowane przez imć Qrzysia :D
Przecież mamy wspaniałego moderatora imć Fetta :D ponoć jest bardzo uczulony na ......... byki i byczki a czy poprawia to nie wiem :D
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Czasami teksty do redakcji sa nadsyłane przez rózne organizacje itp. i niekiedy brakuje czasu na przeczytanie z tak duża uwagą, aby poprawić wszystkie błędy. Tak tez było w tym przypadku. mimo wszystko przepraszam za "niedorobiony" tekst.
HAHAA
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 14 sie 2005, 1:00

Post autor: HAHAA »

no wiesz masz chyba rożnice.. na forum a w artykułach. To tak samo jak byś w gazecie zrobił błąd a w zeszycie...
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

Qrzysiu .............. rada :D
w wolnym czasie rozwiazywać duuuużo krzyżówek a napewno błędy ortograficzne bedą usuwane z tego powodu, że inna litera nie bedzie pasowała to danego rozwiązania :D
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

oes pisze:Przecież mamy wspaniałego moderatora imć Fetta
dawno go tu nie było widać

Pawełku znudziło ci się cięcie postów ?
Awatar użytkownika
Fett
Inkwizytor
Posty: 52
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:20
Lokalizacja: jestem?

Post autor: Fett »

mArCiNq pisze:
oes pisze:Przecież mamy wspaniałego moderatora imć Fetta
dawno go tu nie było widać

Pawełku znudziło ci się cięcie postów ?
Tak swoją drogą, dopiero zauważyłem pytanie do mnie :oops: Zaglądam tu co jakiś czas i tne te najgorsze posty :twisted: Ale na starość łagodnieje :wink:

P.S.- [Do oes'a] Moderuje forum, nie artykuły MO 8)
Awatar użytkownika
Maciek
szeregowy
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2006, 14:20

Post autor: Maciek »

Propozycje kina Jantar w miesiącu marcu.
To kolejny blad, ktory bardzo wiele osob nieswiadomie popelnia. Podobnie jak "fakty autentyczne". Powinno byc po prostu "w marcu".
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

albo "w miesiącu marzec" tak też jest poprawnie
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

miesiącu marzec
??????
To nie topic o ortografii, ale masło maślane Ci mArCiNq wyszło...
To coś w stylu "miesiąc czasu", tak się nie pisze, bo przecież miesiąc jak xsama nazwa mówi to czas.... ale nie będziemy może tu już miodkować... wszędzie zdarzają się błędy
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Błąd polega na tym ze nie powinno się używać słowa miesiąc bo marzec, kwiecień itp. to miesiące. Tak samo jak przy wypowiadaniu nie powinoo się pisać/mówić "Ja poszedłem.... tylko Poszedłem..., aby stworzyć podmiot domyślny.
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

widze ze na tym forum sami poloniści....
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

mArCiNq dobrze jest znać swój ojczysty język i widzieć swoje błędy.
ODPOWIEDZ