Strona 1 z 1

Ogłoszenia

: 26 sty 2012, 14:13
autor: AriS
Niech ktoś zacznie ogarniać dział Ogłoszenia , bo tam jest Sodoma i Gomora ;D Każdy robi tam co chce xd Więc po co tyle kategorii ;D ?

Re: Ogłoszenia

: 26 sty 2012, 14:40
autor: Qrzysio
Jakieś konkrety?

Re: Ogłoszenia

: 26 sty 2012, 15:56
autor: ibm
też jestem tego zdania, można zmienić , unowocześnić np.

1. możliwość dodawania większej ilości zdjęć
2. wymagana cena np. w nieruchomościach , samochodach

Re: Ogłoszenia

: 26 sty 2012, 16:20
autor: fooxes
podpisuje się pod słowa ibm
ibm pisze:też jestem tego zdania, można zmienić , unowocześnić np.

1. możliwość dodawania większej ilości zdjęć
2. wymagana cena np. w nieruchomościach , samochodach

Re: Ogłoszenia

: 26 sty 2012, 19:18
autor: wirtualna
Witam. Według mnie należałoby przede wszystkim zrobić porządek w dziale ogłoszeń- "Dam pracę". Dobrym pomysłem byłyby rubryki, które obowiązkowo musi wypełnić pracodawca - przykładowo: nazwa firmy, adres, numer telefonu.

Re: Ogłoszenia

: 26 sty 2012, 19:36
autor: elfik
wirtualna pisze:Witam. Według mnie należałoby przede wszystkim zrobić porządek w dziale ogłoszeń- "Dam pracę". Dobrym pomysłem byłyby rubryki, które obowiązkowo musi wypełnić pracodawca - przykładowo: nazwa firmy, adres, numer telefonu.
ooo tak, dokładnie. Sporo ogłoszeń jest od wyłudzaczy danych niestety.

Również jestem za możliwością dodania dużej ilości zdjęć i koniecznością wpisania ceny w nieruchomościach (również wynajem) i motoryzacji :) To bardzo dobre pomysły

Re: Ogłoszenia

: 26 sty 2012, 20:01
autor: mkko
Drugim problemem są ogłoszenia tej samej osoby/firmy w różnych działach. Powielają treść lub tylko nieznacznie zmieniają ogłoszenie. Likwidować takie ogłoszenia.

Re: Ogłoszenia

: 26 sty 2012, 20:58
autor: Qrzysio
Piszcie więcej, pozbieramy i może coś z tego fajnego wyjdzie.

Re: Ogłoszenia

: 27 sty 2012, 7:30
autor: skutekk
fajnie by bylo jak by ktos stale monitorowal jakie ogloszenia sa w jakim dziale bo czesto sie trafiaja rodzynki np typu szukam pracy w dziale dam prace i odwrotnie. To tylko przyklad ale czasem naprawde jest tam bałagan. Z nazwa firmy i kontaktem tez bardzo dobry pomysl, i moze jakies miejsce pod ogloszeniem zeby ludzi mogli sie w razie czego ostrzegac przed pracodawcami-oszustami

Re: Ogłoszenia

: 27 sty 2012, 10:48
autor: niepodporzadkowana
skutekk pisze:fajnie by bylo jak by ktos stale monitorowal jakie ogloszenia sa w jakim dziale bo czesto sie trafiaja rodzynki np typu szukam pracy w dziale dam prace i odwrotnie. To tylko przyklad ale czasem naprawde jest tam bałagan. Z nazwa firmy i kontaktem tez bardzo dobry pomysl, i moze jakies miejsce pod ogloszeniem zeby ludzi mogli sie w razie czego ostrzegac przed pracodawcami-oszustami
Dobrze prawisz!
Szczególnie z możliwością komentowania ogłoszeń. Bo osobny temat na forum, że ktoś kogoś w balona zrobił - to zginie. A tak pod takim ogłoszeniem można by ostrzegać o nieuczciwości. Niekiedy ludzie dodają ogłoszenia o tym, ale oczywiście są kasowane.
I na prawdę w dziale dam pracę - KONIECZNE są zmiany, szczególnie z tą nazwą firmy, adresem i telefonem. Robią co chcą. Nie dość że ściemy walą jak stąd do USA to jeszcze cv ze zdjęciem, może od razu ze zdjęciem d....y?

Re: Ogłoszenia

: 27 sty 2012, 11:56
autor: Qrzysio
Ogłoszenia są na bieżąco monitorowane. Codziennie usuwamy pokaźną część podejrzanych i zdublowanych wpisów. Nie wszystko da się zrobić w 100% dobrze, ale obiecuję, że postaramy się lepiej monitorować, skoro wciąż jest tyle, waszym zdaniem, nieodpowiednich treści.

Re: Ogłoszenia

: 27 sty 2012, 22:23
autor: Laura
Tez jestem pracodawca, dalam ogloszenie ze stawka, godzinami pracy, miejscem pracy a i tak ludzie dzwonili z pytaniem, na ktore byla odpowiedz w ogloszeniu, wiec numer telefonu nie jest dobrym pomyslem ja osobiscie juz nigdy go przy ogloszeniu dam prace nie podam. Ludzie potrafili zadzwonic nawet w Boże Ciało

Re: Ogłoszenia

: 28 sty 2012, 17:42
autor: ktosia
Laura pisze:i tak ludzie dzwonili z pytaniem, na ktore byla odpowiedz w ogloszeniu
Dokładnie, to jakas kpina z tymi telefonującymi. Nie mają ludzie rozumu, czy tylko udają, ze nie mają? Pamiętam, jak sprzedawałam mieszkanie.
Ogłoszenie:Ul. Hallera, 48m, 2 piętro, 3 pokoje. cena 140tyś.
Telefony: ja w sprawie ogłoszenia, ile to jest metrów? ahaaaa, a które piętro? ahaaaa a to 2 czy 3 pokoje? ahaaa a jaka cena? i to na Halleraa, taaaak? A to dziękuję :shock: :roll:
Laura pisze:Ludzie potrafili zadzwonić nawet w Boże Ciało
A to już zupełny brak kultury. Tak samo jak pamiętam w przypadku mieszkania było umawianie się i nie przychodzenie bez info, ze nie przyjdą. Człowiek siedział i czekał i myślał - nie przyjdą czy sie spóźnią? Wyjść czy tam zapraszać już znajomych (bo zwykle oglądaja ludzie mieszkania w weekendy) czy czekać dalej? Ludzie, kultury trochę! Nikt Was nie zabije za to, że nie przyjdziecie, nie kupicie mieszkania, samochodu, roweru czy tam czegoś. Umówiłeś sie i sie rozmyśliłeś - zadzwoń.

Co do ogłoszeń DAM PRACĘ powinny byc pola obowiazkowe: informacja o stawce na danym stanowisku, godzinach pracy, rodzaju umowy i adres firmy, gdzie składać CV. Wysyłanie CV na maila a już do jakichś firm wirtualnych bez nazwy to jakaś pomyłka. Od razu powinny być usuwane takie ogłoszenia.
Mieszkania: metraż, piętro, nazwa ulicy, ilość pokoi, do remontu czy nie, i cena.

I w ogóle przy wszystkich ogłoszeniach SPRZEDAM powinna być podana cena i to obwiazkowo, żeby człowiek wiedział, czy ma dzwonić, czy w ogóle sobie głowy nie zawracać. A tekst : "cena do negocjacji" bez podania ceny to w ogóle śmiech na sali.

Komentowanie ogłoszeń? hmmm. Średni pomysł. Jeden lubi kawior a drugi chleb ze smalcem. Opiniowanie czegoś pod ogłoszeniem wg własnych "ram" jest nie fer. Tak jak w tej reklamie samochodu: A ile on kosztuje? - od 40 tysięcy. - Phiii, tak tanio? to nie dla nas ;)
Od takich rzeczy myślę, że jest forum i to tez tylko od ostrzeżeń o oszustach. A i takie rzeczy z resztą można zgłosić adminowi do usunięcia.

Re: Ogłoszenia

: 09 mar 2012, 18:16
autor: mkko
Qrzysio pisze:Ogłoszenia są na bieżąco monitorowane. Codziennie usuwamy pokaźną część podejrzanych i zdublowanych wpisów. Nie wszystko da się zrobić w 100% dobrze, ale obiecuję, że postaramy się lepiej monitorować, skoro wciąż jest tyle, waszym zdaniem, nieodpowiednich treści.
Notorycznie w ostatnim czasie pojawiło się dużo reklam dublujących po kilka krotnie w różnych działach. Przodującym jest w tym momencie *. Więc może weźmiecie się do roboty i zaczniecie kasować jego reklamy. A może jakieś specjalne względy ma.

Re: Ogłoszenia

: 17 mar 2012, 14:21
autor: balboa
Też uważam, że przydałoby się lepiej monitorować. Bo zmianami mozna także popsuć niektóre sprawy.
Redakcja w samą treść ogłoszenia ingerować chyba nie może, także jeśli ludzie będą wysyłać np cv ze zdieciem to nie można im tego zabronić, co najwyżej gdzieś przestrzec przed pochopnym wysyłaniem informacji o sobie i innymi ewentualnymi zgrożeniami. W niektórych ogłoszeniach od razu widać, że to "szukam jelenia".
Wprowadzenie konieczności podania ceny też jest chyba z technicznego punktu widzenia trudne, bo ktoś wpisze np: "666" lub "123456" i przez automat to przejdzie.