Galeria - opinie, uwagi i nowe mozliwości!

Zmiany, propozycje, problemy
Awatar użytkownika
Killian
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 20 maja 2005, 11:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Galeria - opinie, uwagi i nowe mozliwości!

Post autor: Killian »

Mam takei male pytanko kiedy bedzie dzialac galeria mojej Ostroleki ??
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, choć co do pierwszego to nie mam pewności"- Albert Einstein
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Myślę, że już za kilka dni. Na razie trwa wielka przerwa techniczna.

Piszcie czy chcielibyście jakieś dodatki? itp. w galerii.
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

mniej zdjec z roznego rodzaju imprez ale dobrze wykonane
Awatar użytkownika
Killian
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 20 maja 2005, 11:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Killian »

Moim zdaniem ta galeria co byla to byla wystarczajaca 8)
:arrow: Tylko zeby dzialala
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, choć co do pierwszego to nie mam pewności"- Albert Einstein
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: steward »

dla mnie moze być duzo zdjęć tylko zeby była opcja ze kazdy się na tym zdjęciu znajdzie, bo robienie 200 zdjęć na których są te same osoby to nieporozumienie
arecki
kapral
Posty: 110
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:43
Lokalizacja: Wawa? / Oka ?

Post autor: arecki »

przede wszystkim, żeby zdjęcia były bardzej przebierane...
niech nie różnią się tylko obróceniem aparatu o 5 stopni...

a może możliwość założenia galerii użytkowników... ale to już zależy jak dużo jest miejsca na serwerku...
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

arecki pisze:a może możliwość założenia galerii użytkowników... ale to już zależy jak dużo jest miejsca na serwerku...

Widzisz. Przypomniałeś mi! O tym też myślałem i na 90% będzie taka opcja.
Awatar użytkownika
laif69
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 14 cze 2005, 14:16
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: laif69 »

a propo galeri dla uzytkownikow dobry pomysl z checia bym tam wrzucil kilka swoich zdjec... mam nadzieje ze moze kiedys powstanie cos takiego :D
nie potrzebuje seksu,życie rucha mnie codziennie.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

A czy chcecie zmienić wygląd galerii czy aktualny jest jak najbardziej wporządku?
arecki
kapral
Posty: 110
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:43
Lokalizacja: Wawa? / Oka ?

Post autor: arecki »

dobrze by było jakby galeria nie otwierała się w nowym oknie bez głównego menu strony... niech top strony zostanie...
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Ale stracimy tyle powierzchni. Co do szerokości to chyba zostanie. Ewentualnie mogę wstawić w galerii w topie logo + jakieś małe menu... Z tym nie będzie problemu.
Awatar użytkownika
Blitz1916
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 20 maja 2005, 15:41
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Blitz1916 »

Qrzysio pisze:A czy chcecie zmienić wygląd galerii czy aktualny jest jak najbardziej wporządku?
jak dla mnie to powinna byc zdecydowanie jasniejsza, w kolorkach strony mogla by byc, no i jakies bajery tam powzucaj, menu, komentarze zdjec itp.
ZROBIĆ MODEROWANE DODAWANIE KOMENTARZY PRZY NEWSACH!

PRECZ Z TYM SYFEM
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Co do komentarzy to są wyłączone bo mamy z tym złe doświadczenia :P
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

A może tak możliwośc dołączania fotek do galeri przez użytkowników?? Oczywiście przez "filtry" adminalicji.
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

Qrzysio pisze:Co do komentarzy to są wyłączone bo mamy z tym złe doświadczenia
każdy zna te doswiadczenie ale przeciez wystarczy napis ze nie odpowiadacie za komentarze internautow

a ja chcialbym dodac co do galeri ze zawsze mnie wkurzalo jak przegladalem jakies zjdecia to trzeba bylo zjechac tym bpcznym paskiem troche w dol potem jeszcze dolnym paskiem troche w prawo i dopiero bylo widac cale zdjecie nie mozna zrobic odrazu tak ze jak sie zdjecia pzreglada to nic nie trzeba robic odrazu by cale widac tylko se klikac nastepne, nastepne... bo tak to za duzo czasu sie traci na tym przesuwaniu :P
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

Jak najbardziej się zgadzam - przydałby się rozmiar dostosowany do okna.
Pozdro
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
lukaszpolatynski
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 cze 2005, 9:51
Lokalizacja: ostroleka

Post autor: lukaszpolatynski »

Jak dla mnie to bezsensu jest robić takie coś , że każdy bedzie mógł wrzucać do galerii swoje fotki
Powiedzmy , że 192 urzytkowiników forum zechce wrzucić swoją galerie
Ojojoj
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

NIe, nie... Nie chodzi mi o bezpośredni upload, ale o możliwość wysyłania fotek chociażby do redakcji, coby oni potem mogli z tego wybrać te sensowne...
Łatwiej w taki sposób zrobić na przykład proponowaną galerię z aktualnymi fotami miasta.
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Nie nie... Będzie o wyglądać w ten sposób, że każdy zarejestrowany użytkownik galerii p ozalogowaniu będzie miał mozliwośc stworzenia swojego prywatnego albumu, widocznego tylko dla innych zarejestrowanych użytkowników (lub wszystkich - pomyślimy). W swoim albumie będzie mógł umieścić dowolną ilość zdjęć - ograniczeniem będzie tylko ilość miejsca np. 3 MB.

Co wy na to?
arecki
kapral
Posty: 110
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:43
Lokalizacja: Wawa? / Oka ?

Post autor: arecki »

ograniczenie 3mb to rozsądny pomysł...
tylko uprzedzam, że też będziecie musieli wykombinować moderatorów do galerii... ludzi różne rzeczy wrzucają...
i podstawą jest napisanie regulaminu galerii... co można wrzucać... jak zdjęcia może wykorzystać MO i kto ponosi odpowiedzialność za łamanie jakichkolwiek przepisów związanych z autorstwem i zawartością zdjęcia...
ocenianie zdjęć być powinno i jakiś widoczny ranking...
lista najlepszych galerii autorskich...
komentowanie też by się przydało...
a i rozmiar zdjęcia... ja jestem za tym, żeby to było góra 800x600 a najlepiej 640x480... ale domyślam się, że to nie przejdzie...
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Ideą całego przedsięwzięcia jest to, aby każdy mógł wrzucić swoją fotkę na internet i łatwo udostępnić innym, jeżeli nie ma możliwości / umiejętności. To że niektórzy nie znają obsługi programów graficznych aby zmienić format .bmp na np. .jpg to rzecz katastrofalna i wiem że będą na pewno takie oosoby, które będą chciały wrzucić zdjęcie o rozmiarach np. 2 MB.

Co o komentowania to na pewno nie będzie takiej możliwości. Z góry wiadomo, że komentowanie cudzych zdjęć jest bardzo bardzo zabawne i 99% komentarzy trzeba by było usuwać albo w 80% gwiazdkować.

Co do autorskich praw itp. to myslę że jeżeli ktoś chce komuś pokazać jakieś fajne zdjęcie niekoniecznie swojego autorstwa to nie powinno być restrykcji, jeżeli zdjęcie to jest i tak ogólnodostępne.
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

Oby to wszystko było w miarę przejrzyste... Żeby nie trzeba było błądzić.
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

Qrzysio pisze:Co o komentowania to na pewno nie będzie takiej możliwości. Z góry wiadomo, że komentowanie cudzych zdjęć jest bardzo bardzo zabawne i 99% komentarzy trzeba by było usuwać albo w 80% gwiazdkować.
No to powinna być taka opcja żeby użytkownik albumu mógł usunąć komentarze które mu się niepodobają albo nie wiem obrażają go i tyle. Ja uważam że komentowanie zdjęć innych to dobra rzecz
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

miło mi poinformować, że już za kilka dni będziecie mogli uzywać nowej galerii w naszym serwisie... jezeli sa opcje które mieli byście zyczenie tam znalezc to piszczie.. aktualnie trwa faza testów... jako użytkownicy forum jako pierwsi będziecie mieli mozliwosc zobaczenia całokształtu.
arecki
kapral
Posty: 110
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:43
Lokalizacja: Wawa? / Oka ?

Post autor: arecki »

propozycje tak na szybko

strona główna galerii :

- pierwsze 15 galerii niech ma miniaturki tak jak teraz tylko niech ilość zdjęć pojawi się pod miniaturką (zaoszczedzi się trochę miejsca)... reszta niech wyswietla się według daty dodania z samym tytułem

- pod miniaturką niech pojawia sie kto jest autorem galerii i data utowrzenia... niech zniknie autor idata z tytułu... w ten sposób tytuły będą krótsze


strona zdjęcia (po kliknięciu na miniaturkę)

- pod zdjęciem pojawia się kto jest autorem i data dodania zdjęcia

- niech zdjecia mają tytuły i krótki opis

- tło dla zdjęcia czarne lub szare

Ogólne:

- podział na kategorie: np. sport, rozrywka, miasto, inne
- menu strony bardziej rzucające się w oczy
- niech szata bardziej przypomina MO
ODPOWIEDZ