Poziom tekstów

Zmiany, propozycje, problemy
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Poziom tekstów

Post autor: malykazio »

Drogi Qrzysiu. Ogarnij trochę osoby piszące teksty. Nie muszą być poliglotami, ale niech chociaż przeczytają to, co popełnili. W dzisiejszym tekście o wypadku na terenie gminy Olszewo-Borki mamy takie cudo lingwistyczne:
Pierwsi na miejscu pojawili się dzielnicowi, którzy wspólnie z obecnymi mężczyznami na skutek braku funkcji życiowych, wyciągnęli z pojazdu pokrzywdzonego.
Jak mogli wyciąć pokrzywdzonego z pojazdu skoro "obecni mężczyźni" nie mieli funkcji życiowych?
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Poziom tekstów

Post autor: skutekk »

szkoda klawiatury na taki post, w co 2 artykule jest poziom rodzem z przedszkola.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Poziom tekstów

Post autor: malykazio »

Najlepszy jest sposób reakcji na krytykę w komentarzach... artykuł po cichu poprawiają a krytyczne komentarze usuwają...
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Poziom tekstów

Post autor: Qrzysio »

Zwrócę uwagę na to. Co do komentarzy to jest inaczej. Usuwamy tylko dlatego, że gdy go zostawimy kolejni komentatorzy często zaczynają odpowiadać na komentarz o błędzie, pisząc w stylu: "ślepy jesteś, czy głupi, przecież jest dobrze". Z tego powodu wywoływana jest pyskówka i dlatego komentarze usuwamy.

Co do waszych uwag, to nie odbieramy tego absolutnie negatywnie, że zwracacie uwagę w komentarzach, czy tutaj na forum, na błędy. Dzięki za te informacje, wszystkie bierzemy sobie do serca.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Poziom tekstów

Post autor: malykazio »

Jakoś mi się nie chce wierzyć, że w to celu zapobieżenia pyskówom. Kłótni i niewybrednych komentarzy jest mnóstwo pod tekstami.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Poziom tekstów

Post autor: Qrzysio »

Nie mam powodu, żeby kłamać. Usuwamy i dzięki temu jest o jedną pyskówkę mniej.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Poziom tekstów

Post autor: Qrzysio »

Ha! Dobre! Dzięki za bystre oko. Już poprawione :)
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Poziom tekstów

Post autor: sKaLpeL »

"24-letni ostrołęczanin Kamil Waluś"

Po raz kolejny pokazaliście klasę! ŻAL ŻAL ŻAL !!! on jest z Augustowa

kurde nie mogę po prostu, dlaczego wprowadzacie czytelników tego portalu w taki karygodny błąd ? szukacie sensacji a nawet nie sprawdzicie gdzie się urodził, wychował, gdzie mieszka. ŻENADA
wadera
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 07 sie 2012, 14:50

Re: Poziom tekstów

Post autor: wadera »

Czy aby na pewno bierzecie sobie do serca uwagi i informacje od czytelników? Zauważyłam, że pod artykułem "Skrzynka skarg: wycięto krzaki z siedliskiem jeŻyków" kilka osób napisało o błędzie ortograficznym, ale jakoś on nie zniknął. Tak pewnie już zostanie, potem artykuł trafi do archiwum z takim bykiem...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Poziom tekstów

Post autor: Qrzysio »

Rzeczywiście umknęło, już poprawione, dziękuję.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Poziom tekstów

Post autor: sKaLpeL »

a Kamil Waluś jak był "ostrołęczaninem" tak dalej nim jest...

sepuku dał dobry komentarz pod artykułem "sprawdzcie newsy zanim je skopiujecie! napiszemy ze usain bolt jest z ostrołeki bo widziano go w koloseum z..."
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Poziom tekstów

Post autor: Qrzysio »

Z Walusiem problem był taki, że to KSW nazwało go ostrołęczaninem. Stąd nieporozumienie.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Poziom tekstów

Post autor: sKaLpeL »

To nie jest nieporozumienie. To jest błąd waszego "dziennikarza", osoby która skopiowała tekst z jakiejś innej strony nie sprawdzając czy informacje w nim podane są prawdziwe.

Koniec. Już się nie czepiam.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Poziom tekstów

Post autor: malykazio »

Nie zakładam nowego wątku, bo podobny już jest.
Qrzysiu, czy robicie jakąkolwiek selekcję tekstów publikowanych w ramach Skrzynki skarg? A może publikujecie tekst każdego malkontenta czy osoby, która chce uzasadnić swoje błędy i coś korzystnego dla siebie z nich wyciągnąć za pośrednictwem mediów? Jaką wartość dla ogółu miała ta publikacja: http://www.moja-ostroleka.pl/ostroleka- ... 899,2.html? Równie dobrze mogło być: "Dlaczego mam zapłacić 25 złotych, skoro bilet parkingowy miałem przy sobie w kieszeni"? Przecież w tym tekście skarżący się stara się jedynie uzasadnić swoje gapiostwo, nieznajomość przepisów czy cwaniactwo. Zadziwiające jest z jaką ochotą przyklaskują mu komentujący. Każdy chętnie zarzuca władzy, że źle wydaje publiczne pieniądze, że kradnie itd. Z łatwością przychodzi nam jednak usprawiedliwianie sytuacji, kiedy to my okradamy wspólną kasę, czy też robimy wszystko by do niej nie dołożyć, no bo przecież opłaty za parkowanie to nasza wspólna, miejska, kasa.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Poziom tekstów

Post autor: Qrzysio »

Staramy się, aby miejsce na stronie było dla każdego. Ten problem, choć z logicznego punktu widzenia, może wydawać się absurdalny, na pewno dotyczy wielu "gapiów" w Ostrołęce, którzy wciąż nie mogą się przyzwyczaić, że "za przednią szybą" oznacza "tuż za przednią szybą". Myślę, że dzięki obszernym wyjaśnieniom dyrektora firmy, wiele osób uniknie popełnienia takiego błędu w przyszłości, a o to przecież chodzi.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Poziom tekstów

Post autor: malykazio »

Bo problem jest absurdalny i zupełnie niewart poruszania. Uważam, że poruszając takie i podobne tematy promujecie w pewien sposób społeczne nieprzystosowanie, a także ludzi, którzy mają wszystko w nosie, bo uważają, że im się należy czy nie można im zwrócić uwagi.
Swoją drogą nie dotyczy problem "gapiów", bo:
gap pot. «człowiek przypatrujący się jakiemuś zdarzeniu» • gapiowski
gapa 1. «człowiek nierozgarnięty, nieuważny; też: człowiek, który coś przegapił lub się zagapił» 2. pot. «gawron
http://www.pwn.pl/?module=multisearch&s ... olszczyzna
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Poziom tekstów

Post autor: Qrzysio »

Wydaje mi się, że uniknięcie błędów możliwe jest przez edukację. Także ludzi, których opisałeś jako tych, którzy uważają, że im się należy. Jak inaczej trafić do nich niż przez taki właśnie artykuł, w którym czarno na białym jest napisane jak położyć właściwie bilet. Dużo zależy od charakteru danego człowieka.

Nie zagłębiając się dalej w szczegóły, będę nadal bronić tego artykułu. Uważam, że nie był najważniejszy, ale potrzebny.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Poziom tekstów

Post autor: malykazio »

Ale co w tym było edukującego? Koleś pisze z pretensjami, że dostał mandat, choć gdyby przeczytał regulamin strefy płatnego parkowania albo pouczenie na bilecie to nie miałby problemu. A pewnych ludzi nie da się inaczej wychować jak przez karanie. Czytałeś komentarze pod tekstem? Więcej jest takich, którzy uważają, że piszący zrobił wszystko ok.
ODPOWIEDZ