Nowe opcje na forum

Zmiany, propozycje, problemy
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Nowe opcje na forum

Post autor: malykazio »

sKaLpeL pisze:ja bym proponowal nasze loginy itd przeniesc na lewą stronę ekranu tak jak było poprzednio i tak jest na kazdym forum, z prawej strony jest to totalnie dziwne
W pełni się zgadzam. Informacje o użytkowniku po lewej stronie są intuicyjne i każdy się do tego przyzwyczaił. Tak jest wszędzie i prawdę mówiąc zmienianie tego na siłę wprowadza zamęt i niczemu nie służy. To taka sztuka dla sztuki. Tak więc przyłączam się do apelu o poprawienie tego.
Ale ogólnie jest ok, forum w końcu zostało przeniesione na wersję 3. Szkoda, że tak bez zapowiedzi, można było wiele spraw uzgodnić przed wprowadzeniem zmian. Byłem w lekkim szoku kiedy dziś wszedłem na forum, ale było to pozytywne zaskoczenie.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Opcja "plusów" za pomoc na forum

Post autor: malykazio »

Aha! Przy pełnej odpowiedzi zamieniłbym jeszcze miejscami przyciski, żeby były w takiej kolejności: Wyślij, Podgląd, Zapisz, Wczytaj.
Edit: I wprowadziłbym opcję scalania postów pisanych jeden po drugim, bo z tego co widzę to nie scala.
Edit2: Wydzieliłbym posty dotyczące nowego forum do osobnego wątku, będzie porządek. Poza tym jeszcze uwaga do nowego wyglądu. Podgląd tematu jest mniej czytelny. Trudniej wychwycić treść postu spośród tych wszystkich ikonek. Albo poszukałbym innego szablonu, albo w wyglądzie każdego postu zmienił kolor belki z tytułem tematu i autorem, żeby odróżniała się od treści postu. Ewentualnie w ogóle wyrzuciłbym tytuł wątku powtarzany przy każdym wpisie.
Edit3: Może "Pomógł" przemianować na pochwały? Przecież ta opcja może równie dobrze służyć wyróżnieniu wpisów, które są z jakichś powodów wartościowe a niekoniecznie są odpowiedzią na pytania w stylu "Gdzie znajdę..."
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Opcja "plusów" za pomoc na forum

Post autor: elfik »

1. poproszę o loginy i avatarki z lewej strony
2. nie podobają mi się te przerwy:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us



może przyciski przenieść niżej, pod stopkę?


To jak na razie tyle z moich uwag, myślę, że więcej wyjdzie w trakcie użytkowania :)
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Opcja "plusów" za pomoc na forum

Post autor: malykazio »

Te odstępy to konsekwencja wysokości logo użytkownika i innych jego danych. Cały rząd musi mieć jedną wysokość, wiec jeśli dane o użytkowniku po prawej stronie są wyższe niż treść wiadomości to treść będzie rozciągnięta do tej wysokości i uzupełniona pustym miejscem. Przyciski faktycznie można przenieść pod podpis, albo nad treść wiadomości (na prawo od tytułu tematu)
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Opcja "plusów" za pomoc na forum

Post autor: elfik »

wiem, że jest to zależne od okienka z danymi użytkownika :) Gdyby jednak te pole było nad przyciskami - jak w poprzedniej wersji, nie raziłoby aż tak bardzo :) Dlatego zasugerowałam przeniesienie przycisków na dół strony :)

To samo stopka - moim zdaniem powinna być dodawana na dole, nad przyciskami :) Wtedy zniknie te brzydkie puste pole :)

oo tak by było ok:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

ps. ja jeszcze wywaliłabym przycisk "cytuj zaznaczenie", moim zdaniem wystarczy samo "cytuj", a potem w edytorze można uciąc to, co nas nie interesuje. Ewntualnie zamienić cytuj zaznaczenie na multicytat :D
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Opcja "plusów" za pomoc na forum

Post autor: malykazio »

O! I taki wygląd byłby najlepszy! Popieram elfika. Tak byłoby przyzwoicie.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Nowe opcje na forum

Post autor: głęboka otchłań »

Ja wtrące swoje przysłowiowe "5 gr" dotyczące nowej szaty graficznej forum. Masakra. Totalnie nie mogę się przyzwyczaić. Stąd nawet mniej zaczęłam zaglądać na forum. Gdzie się podziała opcja: nieczytane posty? Moim zdaniem szata jest gorsza niż poprzednia. Jak pierwszy raz zobaczyłam to doznałam szoku:(. Ale to przecież moj subiektywne wrażenie.
Proponuje jeszcze dołączyć opcje: ignoruj posty danego użytkownika. Taka opcja funkcjonuje na innych forach i sprawdza się doskonale.
gg 33063013
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nowe opcje na forum

Post autor: Qrzysio »

Opcja nieprzeczytanych postów jest, zobacz załączony obrazek.
Co do opcji ignoruj, to użytkownicy pisali, że wystarczy dodać danego użytkownika do czarnej listy w profilu.
Moim zdaniem szata jest gorsza niż poprzednia. Jak pierwszy raz zobaczyłam to doznałam szoku:(. Ale to przecież moj subiektywne wrażenie.
Też się muszę przestawić, ale po 1 dniu jest lepiej. Jak robisz w mieszkaniu remont i przemeblowanie, to też trzeba się przyzwyczaić. To nie trwa aż tak długo, więcej optymizmu.
Załączniki
Zaznaczone na czerwono
Zaznaczone na czerwono
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Nowe opcje na forum

Post autor: głęboka otchłań »

Muszę się "przyzwyczaić" do nowej szaty graficznej forum. Narazie kiepsko mi to idzie
gg 33063013
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Nowe opcje na forum

Post autor: palipies »

mi też,ale ciesze sie,że avatarki wróciły na lewą strone ;)
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nowe opcje na forum

Post autor: sKaLpeL »

Qrzysio pisze:Widok tekstu po lewej stronie moim zdaniem jest dobrym pomysłem. Przyzywczajenie można zmienić, a forum po prostu lepiej się czyta, bo wzrok zawsze kierujesz na lewą stronę (z przyzwyczajenia od urodzenia, bo czytamy od lewej) i nie zwracasz uwagi na zbędne rzeczy, takie jak avatary, nicki itp.

Mimo wszystko macie po lewej z powrotem :)
dziękujemy :) od razu lepiej się przegląda forum
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: Opcja "plusów" za pomoc na forum

Post autor: malykazio »

Qrzysio pisze:Mimo wszystko macie po lewej z powrotem :)
Mi nadal awatary wyświetlają się po prawej stronie, choć był okres kiedy na jednej stronie wątku były po lewej a na innej po prawej (w tym samym temacie)
Qrzysio pisze:
Aha! Przy pełnej odpowiedzi zamieniłbym jeszcze miejscami przyciski, żeby były w takiej kolejności: Wyślij, Podgląd, Zapisz, Wczytaj.
Proszę bardzo.
Dziękuję bardzo.
Qrzysio pisze:Problemy są natomiast z dodatkami do forum. Przy aktualizacjach systemu wiele dodatków nie jest aktualizowanych i trzeba samemu zmieniać czasem wiele rzeczy w kodzie, co niestety zajmuje mnóstwo czasu. Dlatego staram się dodawać mało dodatków, a raczej zmieniać to co chcecie samodzielnie.
Znam ten ból doskonale. Sam administruję forum podobnej wielkości.
Qrzysio pisze:Myślę, że jest już lepiej. Zastosowałem propozycje Twoją i elfik.
:)
Domyślnie były pochwały, zmieniłem na pomógł w stylu bardzo fajnej opcji, która jest na forum elektroda.pl. Tam jednak "pomógł" przydziela tylko autor wątku, u nas jest inaczej. Przywrócę formę pochwał, ale pamiętaj, że dopiero ruszają nam te opcje, więc musimy zobaczyć jak to się rozwinie.
I całe szczęście, że u nas wszyscy mogą chwalić. Przynajmniej jest szansa, że ta opcja nie umrze śmiercią naturalną.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Nowe opcje na forum

Post autor: Qrzysio »

Mi nadal awatary wyświetlają się po prawej stronie, choć był okres kiedy na jednej stronie wątku były po lewej a na innej po prawej (w tym samym temacie)
Wyczyść cache przeglądarki i ewentualnie pliki tymczasowe przeglądarki + pliki tymczasowe IE (tak tak - te są gdzie indziej). Powinno pomóc.
ODPOWIEDZ